שתף קטע נבחר

אסיר בחופשה נורה במכוניתו לעיני אשתו ההרה

האסיר, אורן אלקיים מבאר שבע ואשתו ישבו במכוניתם ברחוב מנדלבלט בהרצליה, בעת שאלמוני רעול פנים ניגש למכוניתם ושלף אקדח. הוא ירה באסיר מטווח קצר והרג אותו. האשה ההרה חשה שלא בטוב, ופונתה לבית החולים

אסיר בחופשה, אורן אלקיים בן 35 מבאר שבע, נורה למוות הבוקר (ו') בהרצליה, בעת שישב במכוניתו בחברת אשתו.
מחקירה ראשונית של המשטרה עולה שסמוך לשעה 08:30 נכנסו אלקיים ואשתו למכוניתם ברחוב מנדלבלט בהרצליה. האשה התיישבה ליד ההגה, ובעלה התיישב לידה. לפתע הגיח אלמוני רעול פנים, שלף אקדח, וירה באסיר מטווח קצר. הוא נפגע בחזהו ובראשו. המתנקש המשיך בריצה לכיוון בית הקברות הסמוך, שם נכנס לרכב ונמלט.
צוות מגן דוד אדום, שהוזעק למקום, ניסה לבצע החייאה באיש, ללא הצלחה. האשה, שנמצאת בהיריון, חשה ברע, והיא פונתה לבית החולים איכילוב.
אורן אלקיים ריצה עונש מאסר של עשר שנים בכלא שאטה בגין ניסיון לרצח. הוא ואשתו שהו במהלך הלילה בבית אחותה של האשה, שם נהגו להיפגש במהלך חופשותיו, מאחר שנאסר עליו לחזור לאזור מגוריו.

אוייבים רבים בבאר שבע

אלקיים היה חבר בכנופייה שבראשה עמד בני מורדו, רכז מודיעין לשעבר במשטרה שחצה את הקווים והפך להיות עבריין. אלקיים נדון לעשר שנות מאסר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין נסיון לקשירת קשר לרצוח את חגי זגורי, ראש הכנופיה המתחרה ומאז המתינו לנקמה. לאלקיים היו אוייבים רבים בקרב העבריינים בבאר שבע, ולא אחת פרצו קטטות בינו לבין עבריינים שונים.
הוא ישב בעבר בכלא כמה פעמים בגין עבירות של סמים ורכוש. מבחינת משטרת מרחב הנגב הוא היה במשך שנים רבות יעד מודיעיני. במשטרת מרחב הנגב מביעים חשש שרצח אלקיים עלול לפתוח תיבת פנדורה ולהחזיר את מלחמת הכנופיות לבאר שבע, כולל אפשרות של נקמה באלו ששלחו את המתנקש. אלקיים עצמו גדל בבאר שבע אצל סבו וסבתו ובמשך תקופה ארוכה נחשב לשוער כדורגל, מהטובים שהיו בבאר שבע. לאחר הצבא הוא התחיל להדרדר לעולם הפשע ומאז ועד היום הוא מחובר לעבריינים בכירים שניהלו את עולם הסמים וההימורים בעיר. בכיר במשטרה אמר שהוא לא מופתע מרצח אלקיים ובמשך תקופה ארוכה הוא חי על זמן שאול מכיוון שהסתכסך עם הרבה אנשים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נורה בראשו ובחזהו מטווח קצר (אילוסטרציה)
מומלצים