שתף קטע נבחר

"זיכוי קהלני מבוסס על נורמות התנהגות לא ראויות"

כך טוענת הפרקליטות בערעור שהגישה נגד זיכוי קהלני. כמו כן מבקשת הפרקליטות כי אם יתקבל הערעור, התיק יועבר לשופט אחר ולא יוחזר לידי השופט עודד אליגון, שהתבטא במלים קשות נגדה

פרקליטות המדינה טוענת כי השר לבטחון פנים לשעבר, אביגדור קהלני, זוכה על "בסיס נורמות התנהגות בלתי ראויות ובלתי מתקבלות על הדעת במדינה מתוקנת". כך נאמר היום (ב') בדיון שהתקיים בנושא בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הפרקליטות מערערת על זיכויו של קהלני לפני כשלושה חודשים מעבירות מרמה, הפרת אמונים ושיבוש הליכי חקירה.
לטענת הפרקליטות, פסק הדין שנתן השופט עודד אליגון, שזיכה את קהלני בשלב מוקדם של המשפט, "מבוסס על נורמות התנהגות בלתי ראויות ובלתי מתקבלות על הדעת במדינה מתוקנת", וכי השופט לא התייחס לעובדות המוצגות נגד הנאשם. הפרקליטות ביקשה גם כי שופט שלום אחר ידון בנושא אם יתקבל הערעור, ולא השופט אליגון, משום התבטאויותיו החריפות. בכך מתייחסים בפרקליטות לדברים שאמר השופט אליגון בנוגע לעצם ההחלטה להעמיד לדין את קהלני, אותה בין היתר כינה "נפיחה יגעה".
השר לשעבר הואשם כי העביר מידע לאיש העסקים, עופר נמרודי, על המגעים המתקיימים בחתימת הסכם עד מדינה עם רפי פרידן, בהיותו השר לבטחון פנים ואף לאחר סיום כהונתו. את המידע שקיבל העביר לכאורה לנמרודי ולעורך דינו, יוסי כהן.
במהלך הדיון בערעור, אמר עו"ד דב וייסגלס, סניגורו של קהלני, כי מרשו לא אשם בדבר. "מה הוא עשה בסך הכל? נפגש עם אנשים נכבדים". על כך אמר השופט, זאב המר, כי אם אזרח שהורשע ויושב בכלא נמנה על נכבדי המדינה, "אנחנו קצת בבעיה".
ההחלטה האם לקבל את הערעור תינתן במועד מאוחר יותר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
קהלני. "מה הוא בסך הכל עשה?"
צילום: זום 77
מומלצים