שתף קטע נבחר

בג"ץ: "לפרסם שמות הרופאים המבצעים בריתות"

השופטים קיבלו את עתירתה של חברה המעניקה שירותי ברית מילה באמצעות רופאים מומחים וחייבו את בית החולים אסף הרופא לפרסם את רשימת הרופאים המבצעים בריתות ולא להסתפק רק בשמות המוהלים המוסמכים. ד"ר פלתיאל, ממגישי העתירה: "זהו הישג. הרופאים מיומנים בעשיית בריתות בדרך יותר סטרילית"

בג"ץ קיבל היום (ב') את עתירתה של חברת "פארות", המפעילה מרפאה "מילה טובה", המעניקה שירותי ברית מילה באמצעות רופאים אורולוגים מומחים. העותרים ביקשו מבג"ץ לחייב את בית החולים אסף הרופא לאפשר להם לפרסם בין כתלי בית החולים את רשימת הרופאים המבצעים בריתות.
עד כה, בית החולים סירב לפרסם את הרשימה ושופטי בג"ץ, אהרון ברק, טובה שטרסברג כהן ואדמונד לוי, קיבלו את העתירה וקבעו, כי יש לאפשר לחברת "פארות" לפרסם את שמות הרופאים המוהלים ולא להסתפק רק בשמות המוהלים המוסמכים על ידי הרבנות הראשית ומשרד הבריאות.
ד"ר צבי פלתיאל מחברת "פארות" אמר לאחר ששמע את ההחלטה, כי "זהו הישג. מותר ליהודים למול את בניהם גם על ידי רופאים מומחים, המיומנים בעשיית בריתות בדרך יותר סטרילית ועל ידי הפחתת הכאב לתינוקות".
בפסק הדין כתבה השופטת טובה שטרסברג כהן, כי משרד הבריאות אינו יכול לומר שאינו מתערב בהחלטות בתי החולים הממשלתיים, המאפשרים פירסום רק למוהלים מוסמכים. מדובר באפלייה ויש למנוע אותה ולאפשר פירסום גם של רופאים אורולוגים המבצעים בריתות.
"משנתנה המדינה ברכתה לפירסום בבתי החולים הממשלתיים של רשימת המוהלים שעברו הליך רישוי וולונטרי, אין היא יכולה לרחוץ בנקיון כפיה ולהימנע מהתערבות כאשר נהוגה איפה ואיפה לגבי הפירסום", כתבה השופת שטרסברג כהן.
השופטים חייבו את שר הבריאות, ראש מינהל הרפואה החטיבה לענייני בריאות והמרכז הרפואי אסף הרופא בהוצאות בסכום של 10,000 ש"ח.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא למוהלים בלבד. אילוסטרציה
מומלצים