שתף קטע נבחר

ש"ס שוב טירפדה את החוק הממשלתי נגד הסתה

בפעם השניה בתוך שבועיים נפל היום בכנסת החוק הממשלתי נגד הסתה, ושוב היתה זאת סיעת ש"ס שטירפדה את העברת החוק. בש"ס טוענים, כי שר המשפטים הפר הבטחה שנתן להם לבצע תיקונים בחוק. שטרית זעם על ש"ס ודרש "להביא את העניין הזה לסדר"

בפעם השניה בתוך שבועיים נפל היום (ד') בכנסת החוק נגד הסתה, ושוב בגלל הצבעת חברי הכנסת מש"ס.
לפני שבועיים נפל החוק בקריאה שלישית על חודו של קול אחד, לאחר שברגע האחרון החליטה סיעת ש"ס להצטרף למתנגדי החוק במפתיע. בש"ס טענו אז, כי שר המשפטים, מאיר שטרית, הפר הסכמה שהיתה להם אתו למשוך את החוק לפני הקריאה השלישית ולבצע בו תיקונים.
מאחר שמדובר בהצעת חוק ממשלתית, שר המשפטים יכול להעלות את החוק שנפל להצבעה חוזרת בכנסת מבלי להמתין חצי שנה, כנדרש בהצעות חוק פרטיות, וכך אכן עשה היום. סיעת ש"ס התנגדה לחוק בשנית מאחר, שלטענתם, דבר לא השנתה מהפעם הקודמת בה הביעו את התנגדותם.
כתוצאה מהתנגדות ש"ס, שוב נפל היום חוק ההסתה לאחר שהושג שיוויון קולות בהצבעה בכנסת, 15 תומכים מול 15 מתנגדים. שר המשפטים, שמשרדו הכין את החוק, זעם על תוצאות ההצבעה ומעל בימת הכנסת תקף את הח"כים של ש"ס: "חברי הכנסת של ש"ס מרשים לעצמם להצביע באופן חופשי ולכן גם אחרים יצביעו לפי מצפונם. לא יכולתי להעלות על הדעת שח"כים מהקואליציה יצביעו נגד הממשלה. איך אתם יכולים להתנהג כך? אתם מביאים לכך שתהיה הצבעה חופשית בכנסת. איש הישר בעיניו יעשה. אדרוש מראש הממשלה להביא את העניין הזה לסדר".
הכנסת הצביעה היום גם על שורה של הצעות חוק פרטיות בנושא ההסתה.
הצעת החוק של ח"כ זבולון אורלב מהמפד"ל למניעת הסתה התקבלה בכנסת בקריאה טרומית. הצעת חוק זו דורשת תיקון בפקודה למניעת טרור כך, שלא רק חברי ארגוני טרור ייחשבו מסיתים, אלא כל אזרח. שר המשפטים אמר, כי הממשלה אינה מתנגדת לחוק אולם, לדבריו, הוא יהפוך למיותר לאחר שיעבור החוק הממשלתי למניעת הסתה אותו הוא מתכוון להביא להצבעה בכנסת בפעם השלישית.
הצעת החוק למניעת הסתה של ח"כ שאול יהלום, נפלה ברוב של 40 מתנגדים לעומת 20 תומכים. גם הצעת החוק של ח"כ זהבה גלאון בנושא הגדרת ההסתה, נפלה ברוב של 52 מתנגדים לעומת 9 תומכים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מאיר שטרית. זעם על הח"כים של ש"ס
צילום: שאול גולן
מומלצים