שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זיונים זה לא הכל

  מצחיק, מטורף, חולני. קבלו את "מתחת לקו העונג", ספר הכוסיות האולטימטיבי לגברים

  מצחיק, מטורף, חולני והזוי. קבלו את "מתחת לקו העונג" - הבעיטה הסופית מתחת לחגורה. ספר הכוסיות האולטימטיבי לגברים, הספר שפרויד היה כותב אחרי שנה בתל אביב והמדריך המלא והמסכם לקטגוריות הנשיות המתהלכות במקומותינו. גיבורי ספרו החדש של חגי דגן ("רשומות מאי הנשים") הם שמאי (שכשמו כן הוא, מעריך מאוד את הגוף הנשי) וגרשון, שני רווקים תל אביבים, מיזנתרופים מבחירה, מכורים לפורנו ומעוטי יכולת ליצור קשר אנושי. שני עלובי החיים שלנו משייטים בים של מבושים נשיים, ששייכים לגיבורות נטולות שם המוגדרות על פי האסוציאציות החופשיות של שמאי: מעדן חלב האמהית, כרוב ניצנים העדינה והמכונסת, חזזית, ההוביטית ועוד. כמו כן מככבים מגוון חתולים מופלאים, שמתהדרים בשמות כמו אלוהים ומרכוס אורליוס, ומצילים את גיבורינו המעונים ברגע האחרון, לסבית אחת ומפלים רוטטים של בשר נשי ועכוזים שופעים.
  הסקס מעולם לא היה עלוב יותר, אמיתי יותר, מצחיק יותר. דגן כותב תיאורי מין שיגרמו לגברים להסמיק ולנשים לגחך, במקום להפך. הוא לא מתייפייף ומשתמש במיני אנלוגיות תלושות מעולם הרכב כמו "בוכנות משומנות היטב" או בתיאורים מלאי רוך משתפך על "צלילה אל תוך רכות אין-סופית", אלא מתאר את המעשה הבנאלי הזה כמות שהוא, אופציה לשכחה, מקור להנאה רגעית, אפשרות לגשר לרגע על מחסום המלים.
  הספר מתרחש בתל אביב המהבילה, המסריחה, הכלואה בצומת הרחובות שינקין-יוחנן הסנדלר, המלאה במעריצי ניו-אייג' שנושמים מתוך הצ'קרות ונושפים מהרקטום. העיר המנוכרת היא רק הרקע לחיפוש הבלתי פוסק אחרי הגבר הנכון והבחורה המתאימה. חיפוש שכבר מזמן אינו קשור לאהבה ומתמקד רק בנחמות רגעיות, בזיונים מספקים ובאינטימיות שתעבור את המחסום שגרשון מגדיר כ"מחסום ההפלצה". "מתחת לקו העונג" נע כמו מטולטלת מופרעת מדיוני זיונים פילוסופיים להצהרות מלאות אינפנטיליות, כשהציר התמידי שלו הוא אותו נושא ששרלטנים רבים כל כך הרוויחו ממנו את המיליונים שלהם - יחסי המינים.
  הגברים של דגן הם פסיבים, אוראלים, ילדותיים ומלאי תסביכים אדיפליים. הנשים שלו, למרות הכינויים השוביניסטיים שהוא מחלק להן, אינטליגנטיות יותר, מודעות יותר ומסוגלות לאחת מהפעולות האלכימיות המסתוריות ביותר - הנתינה. ייתכן ששלל תיאורי המין והאוננות, המוצגים ברובם מזווית גברית לחלוטין, והגישה המיזוגוניסטית הכללית של הספר, יקשו על קוראות להתחבר לעלילות גרשון ושמאי בעיר הגדולה. סביר שגם לא מעט גברים יתמרמרו על הצגתם כיצורים רדופי דיכאון ותאבי שת, אך מי שיצלח את רוח התיעוב הקיומי המצחיק עד לדמעות שנושבת בין הדפים, ימצא מתחת לקו העונג ומאחורי קלטות הפורנו של גרשון, כמיהה עזה למשהו אמיתי, ישיר ופשוט. משהו שברגע של כנות ובסופו המכמיר של הספר, ניתן יהיה להגדיר כאהבה. כמו שאמר בעבר הכוהן הגדול של הסקס הספרותי, דן בן אמוץ - זיונים זה לא הכל.

  "מתחת לקו העונג", חגי דגן. הוצאת חרגול, 184 עמ'


  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הסקס מעולם לא היה עלוב יותר
  לאתר ההטבות
  מומלצים