שתף קטע נבחר

"חיים וסביבה": אסור לבנות בחלוצה

הארגון טוען כי הן תמ"א 35 והן דו"ח "ישראל 2020" קובעים במפורש שיש צורך לעבות ולחזק יישובים קיימים במקום להקים יישובים חדשים

ארגון "חיים וסביבה" מותח היום (א') ביקורת על שהממשלה אישרה את הקמתם של חמישה יישובים חדשים באזור חולות חלוצה, בצפון הנגב המערבי. מנכ"ל הארגון, עו"ד אור קרסין, הגדירה "שערוריה" את העובדה שהממשלה התעלמה מהתנגדות חד משמעית של תמ"א 35 ושל מחקר "ישראל 2020" של הטכניון להקמת יישובים חדשים.
לדבריה, הן תמ"א 35 והן דו"ח "ישראל 2020" קובעים במפורש שיש צורך לעבות ולחזק יישובים קיימים במקום להקים יישובים חדשים. "התעלמות מתוכנית מתאר, אשר עברה דיונים מקצועיים וציבוריים רבים היא סטירת לחי למתכננים ולגורמים המקצועיים המעורבים בה", אמרה קרסין.
קרסין הוסיפה כי הקמת יישובים חדשים תחליש יישובים קיימים בפריפריה. "עדיף לממשלה לפעול למכירת אלפי יחידות הדיור העומדות שוממות ביישובי הנגב, במקום להשקיע סכומי עתק בהקמת יישובים חדשים", אומרת מנכ"ל ארגון "חיים וסביבה".
בארגון מציינים כי דו"ח חדש, הקובע סדרי עדיפויות בתחום איכות הסביבה לשנת 2001, קובע נחרצות כי אין להקים בישראל ערים חדשות או יישובים עירוניים נוספים. הדו"ח, שהוא יוזמה משותפת לארגון "חיים וסביבה", מוסד נאמן בטכניון ופורום המשק והכלכלה למען איכות הסביבה, יוצג בשבוע הבא בפני חברי הלובי לאיכות הסביבה שיתכנס לישיבתו הראשונה בכנסת בראשות ח"כ נחמה רונן.
ארגון "חיים וסביבה" הוא ארגון גג המאגד כ-80 ארגונים שוחרי איכות הסביבה ומעניק להם שירותי תמיכה. הוא הוקם לראשונה ב-1975 אך חידש את פעילותו לפני כשנה. עיקר מימונו מכספי קרנות, רובן מחו"ל. פרטים ניתן להשיג בארגון "חיים וסביבה" טלפון: 7678442- 09.

"נזקים סביביתיים"

החברה להגנת הטבע פירסה היום תגובה על החלטת הממשלה וציינה ההחלטה להקים יישובים בחלוצה נובעת אך ורק משיקולים פוליטיים צרים, והיא תגרום לנזקים סביבתיים וחברתיים אדירים, ובמקום לסייע לנגב היא תגרום לו פגיעה קשה ובלתי הפיכה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חלוצה. "הבנייה שם היא שערוריה"
מומלצים