שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מפיק הסדרה: על ההצלחה ועל הבושה

  דניאל פארן, מפיק הסדרה, מספר על ההצלחה ותוקף את אזלת היד של הממסד בשל זיוף מוצרי הסדרה: "זה בזיון ממדרגה ראשונה"

  דניאל פארן הוא האיש שאחראי להתמכרותם של רבים מבני ישראל לאופרת הסבון המקומית. פארן, שאחראי גם ל"קאפו", הסרט שזכה בפרס ה"אמי" הבינלאומי, מוכיח כי הוא יודע לעשות גם דברים קלילים יותר.

  - האם יש דמיון כלשהו בין עשיית "קאפו" לבין הפקת "לגעת באושר"?

  "הדמיון היחיד הוא ששניהם זו עבודה טלוויזיונית מקצועית ברמה הגבוהה ביותר. אי אפשר להשוות בין סרט תעודה טלוויזיוני לבין "לגעת באושר". אני רק יכול לומר שאני לא מתייחס ל"קאפו" ביתר רצינות מאשר לטלנובלה. ב"קאפו" עסקנו בחשיפה רצינית ומשמעותית לגבי החברה הישראלית, טלנובלה היא תופעה טלוויזיונית אחרת".

  - איך אתה מסכם את העונה הראשונה?

  "הסדרה הצליחה מעל ומעבר. שתצליח עד כדי כך? ממש לא האמנתי".

  - איך אתם מודדים את ההצלחה?

  "זה מתבטא בכמה דרכים: הרייטינג שלה היה גבוה, מעבר לכל פרופורציה יחסית לערוץ כמו 'ויוה'. בנוסף, הסדרה זכתה לחשיפה גבוהה מאד בכלי התקשורת האלקטרונים והכתובים. תופעה מדהימה נוספת היא המעריצים, ברמת השטח. נכחתי בשניים-שלושה מפגשים שנערכו בין כוכבי הסדרה לבין מעריצים, וזה היה בלתי ייאמן – זה הגיע לכדי סיכון בטחונם האישי של השחקנים. הממדים האלה הם שמוכיחים לך שהצלחת, וההצלחה היא לא אתה – זה נפרד ויוצר תדמית משלו, זה הפך למותג. מכאן ניתן להמשיך למימד הכלכלי הנוסף – המיסחור העסקי שניתן לעשות מהסדרה".

  - לאיזה נתוני רייטינג הגיעה הסדרה, למיטב ידיעתך?

  "המספרים הגיעו עד גבהים של 14 אחוזי צפייה לערב, לא כולל יומי וסופ"ש. הרייטינג המצטבר יכול להגיע ל-18 עד 19 אחוז".

  - בשווקים השונים נפוצים מוצרים מזויפים של הסדרה. מה היקף הנזק שנגרם לכם?

  "המדובר בהפסדים של מאות אלפי שקלים. זה בזיון ממדרגה ראשונה שהדברים מתנהלים כפי שהם מתנהלים. האחראים על הסדר ועל החוק אינם עושים דבר ומתחבאים מאחורי כל מיני סעיפים משונים. זו לא בעיה לאכוף את החוק - זה פשוט מפני שיש אצלנו פוסטמות. זו בושה וחרפה למשטרה, למשרד המשפטים ולראש הממשלה שלא עושה דבר בעניין הזה. בעולם, אנחנו נחשבים כמדינה עבריינית בתחום הזה. אני ממש מתבייש במדינה ואין שום תירוץ - פשוט בטלנות וחפיפניקיות, שאת התוצאות שלהן אנחנו מכירים. מצד אחד, גונבים אותך בשוק ומצד שני, גובים ממך מקדמות מס הכנסה שאין להן אח ורע בעולם. האזרחים נהדרים, ההנהגה מטומטמת. זה כל כך מרגיז אותי כשאני חושב על זה".

  - מקור הסדרה בדרום אמריקה. אילו תהליכי גיור הועברה?

  "הסדרה מבוססת על סיפור שהגיע מדרום אמריקה, מוונצואלה. ב-20 הפרקים הראשונים של 'לגעת באושר' התבססנו על הסיפור הזר, אבל אחר כך לקחנו אותה למקומות אחרים לגמרי. כיום אין הרבה דמיון בין מה שאנחנו עושים לבין המקור. גם בארגנטינה הפיקו סדרה בשם 'לגעת באושר' בהתבסס על המקור מונצואלה. מבלי להיכנס לפרטים, הסדרה עברה כל מיני שינויים שהצריכו הזמן הזמן והמקום".

  - כיצד התפתחה הצלחת הסדרה? האם היו נקודות שיא ושפל?

  "כמו כדור שלג. אני האמנתי מהתחלה שלא צריך הרבה יחסי ציבור. אם משדרים רצועה יומית במשך שעה – או שזה תופס או שזה לא תופס. אם תפסת, לא צריך דודו טופז ואם לא תפסת, לא יעזור לך כלום".

  - האם תהיה עונה שנייה?

  "תשעים אחוזים שתהיה עונה נוספת. זה נמצא במשא ומתן מתקדם".

  -רמזים לגבי העונה הבאה, בבקשה.

  "בשלב זה אנחנו לא מוכנים לחשוף. אני מוכן להגיד שאנחנו יושבים על זה עכשיו, ושיש כמה כיוונים שונים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים