שתף קטע נבחר

הרב הראשי בקשי דורון שיגר לערפאת מכתב גינוי לרצח

במכתב שמסר רבה של ההתנחלות תקוע, הרב מנחם פרומן, ללשכת ערפאת מבקש הרב הראשי להעביר את תנחומיו למשפחות ההרוגים ולמסור איחולי החלמה לפצועים. הוא קרא לכנס אנשי דת יהודים ומוסלמים. בשטח, מתברר, מפגשים כאלו כבר מתקיימים ואף הובילו לגיבוש הסכמות ראשוניות על שביתת נשק

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב בקשי דורון, העביר בצהריים ליו"ר הרשות הפלסטינית ערפאת הודעה המגנה בחריפות את רצח הפלסטינים ליד תרקומיה.
הרב בקשי דורון ביקש מערפאת להעביר למשפחות ההרוגים ולעם הפלסטיני כולו את השתתפותו בצערם ולמסור איחולי החלמה לפצועים.
הרב הראשי קרא לכנס מפגש של אנשי דת יהודים ומוסלמים שיפעלו להפסקת שפיכות הדמים. את הודעת הגינוי של הרב הראשי העביר ללשכת ערפאת רבה של ההתנחלות תקוע, מנחם פרומן.
בהודעה שניסחו יחד הרב בקשי דורון והרב פרומן נכתב: "בתורתנו כתוב שרצח אסור ע"י האל יתברך בכל מקום, אבל הוא אסור במיוחד בארצו של האל. כולנו צריכים לעשות חשבון נפש איך הגענו למצב הקשה הנוכחי שבו ארץ השלום נהפכה למקום שבו רצח גורר רצח ודם נשפך ומטמא את הארץ וכל תושביה סובלים". בהודעה ששוגרה ללשכת ערפאת כותב הרב הראשי: "אנו מושיטים בזאת יד לשלום לאחינו חכמי הדת המוסלמים ולכל המאמינים המוסלמים להיפגש ולשבת יחד כדי לפעול יחד בשם האל יתברך, כדי שנזכה לברכת האל יתברך שכל היושבים בארץ הקדושה - יהודים וערבים - נחיה בארץ בשלום".

הרב פרומן: הושגו הסכמות בין רבנים לשייח'ים בכירים על שביתת נשק

רבה של תקוע, הרב מנחם פרומן, ששיגר את ההודעה לערפאת אמר בשיחה עם ynet כי ברצח הפלסטינים "יש ירידה שלנו אל השפלות של הרצח של שלהבת פס". הרב פרומן הביע חשש כי הפיגוע יקדם בתודעה הציבורית של הישראלים, הפלסטינים ומדינות העולם את הרעיון שצריך לפנות את ההתנחלויות.
הרב פרומן אישר כי בעת האחרונה מתקיים מו"מ בין רבנים בכירים, ברמת רבנים ראשיים, לבין שייח'ים בכירים במטרה להגיע לשביתת נשק ("עודנא"): "יש מו"מ על זה ואני מקווה שנגיע לשביתת נשק שיש לה עורף דתי", אמר רבה של תקוע. הוא אישר כי עד כה הושגו הסכמות בין רבנים לבין חלק מאנשי דת מוסלמים ברמות הגבוהות ביותר, גם ממדינות ערב.

הרב לאו: נקמה – בידי בורא עולם בלבד

גם הרב הראשי לישראל, הרב ישראל מאיר לאו, גינה בחריפות את הרצח ואמר, כי גם בשעות הקשות ביותר לא עולה על הדעת שאזרחים יעשו דין לעצמם. "עם כל ההבנה למצוקה, לרגשי התיסכול העמוקים ולזעם הגואה, אין להתיר בשום אופן משטר של פלנגות בו כל אזרח נוקם ופועל על פי הבנתו ורגשותיו", אמר הרב לאו.
הרב הראשי לישראל הדגיש כי על פי השקפת היהדות נקמה היא בידי בורא עולם בלבד. הוא הדגיש כי גם אם יתברר אכן שיד יהודית לחצה על ההדק, אין להטיל דופי בציבור שלם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום זום 77
מגנה את רצח הפלסטינים. הרב הראשי
צילום זום 77
צילום זום 77
מפגשים ל"שביתת נשק"
צילום זום 77
מומלצים