שתף קטע נבחר

יורי גושצין נחטף מירושלים - ונרצח ברמאללה

יורי גושצין, בן 18, בן למשפחת עולים מפסגת זאב, נחטף ככל הנראה מירושלים - וגופתו נמצאה באזור רמאללה, כשעליה סימני התעללות. הזרוע הצבאית של הפתח נטלה אחריות לרצח, אולם המשטרה אינה שוללת עדיין אפשרות שהרצח בוצע על רקע פלילי. אחיו, דניס: "כל יום נהרג פה בן אדם. אנחנו כבר לא מוכנים לשלם את המחיר הזה"

יורי גושצין, בן 18 מפסגת זאב, הובא אמש (ג') למנוחות בגבעת שאול בירושלים, לאחר שנרצח בידי פלסטינים, וגופתו נמצאה אתמול באזור רמאללה.
משטרת בנימין עדיין חוקרת את נסיבות הירצחו של גושצין, ואתמול הוציא בית משפט השלום בירושלים צו איסור פרסום על פרטי החקירה.
אחיו הבכור של יורי, דניס, סיפר היום בראיון לגלי צה"ל שיורי היה אמור להתגייס לצה"ל בעוד שלושה שבועות, ותיכנן לאחרונה את מסיבת הגיוס.
לדבריו, אוכלוסיית העולים בארץ מותשת מהמצב הבטחוני. "אמא שלי אומרת שמרוסיה באנו בשביל הילדים. היא באה בשבילי ובשביל אחי הקטן. מה נשאר לה פה עכשיו? אם נסתכל על הסטטיסטיקה של הסוכנות אנחנו רואים ירידה דרסטית בעלייה. אנשים כבר לא מגיעים".
"שרתתי בצבא, ואני מסיים את התואר הראשון, אבל אחרי מה שקרה אין שום גורם שמחזיק אותי חזק פה. כל יום נהרג פה בן אדם, אנחנו כבר לא מוכנים לשלם את המחיר הזה", אומר דניס גושצין.

הפתח נטל אחריות

ארגון הפתח נטל אחריות לרצח גושצין. בהודעה שהושמעה ברמקולים בעזה נאמר ש"גדודי השהידים של אל-אקצה" הם שביצעו את הרצח, בתגובה להריגתו של הנער הפלסטיני בן ה-15 אתמול. אולם המשטרה אינה שוללת עדיין גם אפשרות שגושצין נרצח על רקע פלילי.
מעדויות שונות עולה כי גושצין נראה לאחרונה במרכז העיר ירושלים סמוך לחצות. תחילה חשבו הוריו שיצא לבית חברתו, יוליה כהן, המתגוררת בסמוך לביתו שבפסגת זאב. אולם החברה, שתוחקרה אתמול במשטרה, סיפרה כי גושצין כלל לא ביקר אצלה, וככל הנראה היה עם חברים. למשטרה עדיין לא ברור אם נחטף במרכז העיר או סמוך לביתו, אשר בפסגת זאב, אולם מעריכים שנחטף מירושלים.
המשטרה הפלסטינית הודיעה אתמול בבוקר לישראל על מציאת גופתו של גושצין סמוך למשרדי התיאום והקישור ברמאללה, באזור הידוע בכינוי "בית המטבחיים". הגופה הועברה לישראל, ואביו של גושצין, ולדימיר, בא לבית הלוויות שמגר בירושלים כדי לזהות אותה. על הגופה היו סימני התעללות, בהם סימני ירי ודקירות רבות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
יורי גושצין, זכרונו לברכה
צילום ערוץ 1
מומלצים