שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אביב גפן יגיב ב-ynet על גיוסו למילואים
  הזמר אביב גפן טען תמיד שלא התגייס לצבא בשל בעיות גב, אך מבקריו טענו כי צה"ל פשוט לא מעניין אותו מספיק. באחרונה מתנהלים מגעים בין קצין חינוך ראשי ומנהליו של הזמר לגבי גיוסו של גפן לחיל החינוך להופעות בפני חיילים. מנהלו של גפן: "אנחנו שוקלים את ההצעה בחיוב". ביום א' ב-21:30 - צ'ט עם אביב באתר

  חייל חדש צפוי להצטרף בקרוב לצה"ל: אביב גפן. הזמר, שהתפרסם בשירי המחאה האנטי מלחמתיים שלו, והפך ל"סמל ההשתמטות", צפוי להתגייס בתוך כמה שבועות. הוא לא יקבל נשק, לא יישלח להילחם בפלסטינים, אלא יצטרף היישר למערך כוחות המילואים ויופיע במסגרת חיל החינוך בפני חיילי צה"ל.
  ההתפתחות המפתיעה חלה בעקבות "המלחמה" שהכריז קצין חינוך ראשי, תת אלוף אלעזר שטרן, נגד זמרים שלא משרתים בצה"ל. כפי שנחשף בידיעות אחרונות, המאבק התחיל לפני כמה חודשים נגד הזמר אייל גולן, ששירת בסדיר אך הוציא פטור ממילואים בגין "אי התאמה".
  שטרן הוציא הנחיה, שאם גולן לא משרת בצה"ל במסגרת מילואים – הוא גם לא יוזמן להופעות בתשלום בצה"ל. באחרונה אף פנה שטרן לרמטכ"ל ולמשרד הביטחון כדי שיפעלו לבטל הופעה של גולן בפני עובדי משרד הביטחון, שנערכה באמפיתיאטרון בלטרון.
  בעקבות המאבק, הביע גולן את הסכמתו לחזור לשירות מילואים, שבמסגרתו יערוך הופעות. הוא הגיע לפני כמה שבועות לבסיס הקליטה והמיון ו"חויל" מחדש.
  היעד הבא למאבק של שטרן היו זמרים שלא שירתו כלל בצה"ל ולא היו אפילו בסדיר: שטרן פרסם הוראה פנימית בחיל החינוך, שאסרה להזמין אותם להופעות בתשלום.
  עכשיו מתברר, כי באחרונה הציע שטרן לאביב גפן, וכפי הנראה גם לזמרים נוספים שלא שירתו בצבא, להתנדב לשירות ב"מסלול ישיר למילואים", ללא שירות סדיר. נודע כי המגעים בין תא"ל שטרן לבין אביב גפן ומנהליו האישיים לגבי חזרתו לשירות עומדים בפני סיכום קרוב. במסגרת השירות, גפן יופיע פעמים אחדות בשנה בפני חיילים, ללא תשלום.
  למרות שגפן לא יהיה חייל מן המניין, על מנת להצטרף למערך המילואים הוא יצטרך לבקר בקרוב בבסיס הקליטה והמיון (בקו"ם), לעבור תהליך חיול ולקבל מספר אישי.
  גורמים בצה"ל ומנהליו האישיים של גפן קיוו כי יוכלו לשמור בסוג את ההסדר עד שיושלם תהליך הגיוס של הזמר, אולם הפרשה התגלתה.
  גיוסו של גפן יסיר מעליו כתם שליווה את הקריירה שלו כמעט מתחילתה. הזמר טען בראיונות כי לא שירת בצה"ל בגלל בעיות גב. הוא אף הצטלם בצילום רנטגן שהראה כי בגבו יש פלטינות באורך 45 ס"מ, התומכות בעמוד השדרה, אך דבר לא עזר לו. הוא נאלץ להתמודד במשך שנים עם טענות קשות על כך שמדובר בהשתמטות. גם ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל ספג ביקורת מכיוון שקירב אליו את גפן. רבים טענו כי מדובר ב"מסר שלילי לנוער".
  כך או כך, בצה"ל יש קורת רוח רבה מההתפתחות שתביא לשירות את אחד הזמרים הפופולריים בארץ. לדברי גורמים צבאיים, "זה יכול להוות מסר ברור נגד השתמטות לכל הציבור בארץ. אביב גפן ירוויח מזה, וגם צה"ל כולו. החיילים יזכו לשמוע אותו בהופעות. מתברר שלשירות הצבאי עדיין יש חשיבות רבה בעיני הציבור, וזה הדבר שגורם לכך שהזמרים רוצים מאוד לחזור לשירות".
  מנהלו האישי של אביב גפן, מאיר קוטלר, אמר אתמול כי נושא גיוסו של הזמר למילואים עדיין לא סגור, אולם לדבריו, "שמחנו על הפנייה של קצין חינוך ראשי, וההצעה נשקלה בחיוב". צה"ל סירב להתייחס לנושא.

  ביום א' ב-21:30 - צ'ט עם אביב גפן ב-ynet

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גלי תיבון
  מצטרף למערך המילואים? גפן
  צילום גלי תיבון
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  שטרן. מלחמה על הזמרים
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים