שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מחקר: נערת ליווי מקבלת 30 לקוחות בסוף שבוע

  ממחקר שנערך באוניברסיטת בן גוריון עולה כי יצאניות במכוני ליווי מקבלות בממוצע עד 12 לקוחות ביממה וכ-30 לקוחות בסופי שבוע. עוד עולה כי 82% מנערות הליווי העובדות בארץ הוברחו ממדינות חבר העמים, ו-34% הן אימהות לילדים. המחקר קובע גם כי הנערות במכוני הליווי עובדות ללא פיקוח רפואי מוסדר, עובדה המסכנת את בריאותן ובריאות הלקוחות

  היצאניות במכוני הליווי מקבלות בממוצע 12 לקוחות ביממה, ובסופי שבוע ובחגים עולה המספר ל-25 עד 30 לקוחות. כך עולה ממחקר שנערך באוניברסיטת בן גוריון בנוגע למצבן הרפואי והנפשי של נשים העוסקות בזנות בישראל.
  מהמחקר עולה שנשים המועסקות במכוני הליווי בארץ עובדות ללא פיקוח רפואי מוסדר, עובדה המסכנת את בריאותן, כמו גם את הלקוחות הרבים המגיעים אליהן.
  המחקר נערך בשלוש ערים בארץ, תל אביב, באר שבע ואילת, שמהוות את מרכזי פעילות המכונים בארץ. המחקר, בראשו עמדה מנהלת המרכז לחקר וקידום בריאות האשה, פרופ' ג'ולי צויקל, יוצג מחר (ג') ביום עיון של המשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל, תחת הכותרת "סחר בבני אדם לעיסוק בזנות".
  במחקר רואיינו 55 נערות ליווי, שגילן הממוצע עומד על כ-23 שנה. כל אחת מהן קיבלה שאלון בו התבקשה לענות על יותר ממאה שאלות.
  מהמחקר עולה כי 82% מהיצאניות בישראל הוברחו ארצה מחבר העמים. כמו כן, 95% מהנשים שהובאו ארצה לעבוד בזנות ידעו על מטרת עבודתן ערב צאתן את ארץ מוצאן. כ-82% הוברחו ארצה בדרכים בלתי חוקיות.
  מהחקר עולה שכ-42% מנערות הליווי עובדות לאורך כל החודש, כולל ימי הווסת, למעט יום חופש אחד שניתן להן. 34% מהן הן אימהות לילדים ותומכות בהם כלכלית. הסכום הממוצע אותו שולחות נערות הליווי לבני משפחותיהן בחבר העמים עומד על כ-1,285 דולר בחודש.
  עוד נטען במחקר כי כ-33% מהיצאניות מראות סימני דיכאון. בנוסף, כ-31% מהנשים שנשאלו הצהירו על בעיה רפואית כלשהי. 21 נשים מקרב ה-55 הצהירו שהן סבלו מבעיות גינקולוגיות שונות בחמש השנים האחרונות, 5 סיפרו שחלו בעבר במחלות מין. רובן ציינו כי את בדיקת האיידס האחרונה ביצעו לפני כ-5 חודשים.
  רוב הנשים הצהירו שהן משתמשות בקונדום על אף דרישה של הלקוחות לקיים יחסים ללא אמצעי מניעה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מכאל קרמר
  "רובן יודעות על מטרת הברחתן לארץ"
  מכאל קרמר
  מומלצים