שתף קטע נבחר

ראש אכ"א: "אי אפשר לסגת משילוב בנות במקצועות הלחימה"

פרסום ראשון: אנשי מילואים מישיבות הסדר וממכינות דתיות קדם צבאיות יפגינו היום מול לשכת הרמטכ"ל בתל אביב נגד ההחלטה לבטל את חיל הנשים, "שתוביל להגברת העירוב בין בנים לבנות בצבא". בסיעת שינוי מתכוננים להפגנה נגדית

מחריף המאבק של גורמים בציבור הדתי נגד המגמה להעמיק את שילוב הבנות בצה"ל: ל-ynet נודע כי היום (ד') בערב יפגינו מול לשכת הרמטכ"ל בקריה בתל אביב אנשי מילואים מישיבות הסדר וממכינות דתיות קדם צבאיות בדרישה לשנות את ההחלטה לבטל את חיל הנשים ואת סגירת הבסיסים המיועדים לבנות.
מועד ההפגנה נבחר כדי למחות נגד ההחלטה לבטל את חיל הנשים החל מה-1 באוגוסט. המאבק נגד ביטול חיל הנשים מצטרף למאבק שמנהלים גורמים אלה נגד שילוב בנות ביחידות קרביות בצה"ל.
סא"ל הרב אליעזר שנוולד, רב בישיבת הסדר ברמת הגולן הסביר כי מטרת ההפגנה היא לדרוש לא לבטל את חיל הנשים ולא לסגור את בסיסי הבנות. "מעתה לא יהיו בסיסי נשים ותגבר המעורבות של בנים ובנות בצבא", אמר הרב שנוולד והוסיף כי "הדבר יוצר גזרה נוספת של עירוב חיילות בתנאים לא תנאים. דבר שמעמיד בסימן שאלה גדול את האפשרות של חיילים דתיים להשתלב בצה"ל".
הרב שנוולד האשים ארגונים ליברליים בכך שלאחר שראש הממשלה אהוד ברק לא הצליח להוביל את המהפכה החילונית דרך החברה, הם מנסים להוביל מהפכה חילונית שהציבור לא מעוניין בה, דרך הצבא.
הרב רן בן משה, העומד בראש אחת המכינות הקדם צבאיות הדתיות, אמר כי בהפגנה צפויים להשתתף מילואימניקים בוגרי ישיבות הסדר ומכינות קדם צבאיות וכן רבנים מהישיבות ומהמכינות. הרב בן משה, ממארגני ההפגנה, אמר כי אין מדובר רק בבעיה של דתיים אלא בחשש כי הגברת העירוב בין בנים לבנות בצה"ל "תשחית את הצבא ותגביר תופעות כמו ההטרדות המיניות".
בעקבות כך, הודיעה סיעת שינוי כי חבריה יקיימו מחר משמרת מחאה מול לשכת הרמטכ"ל בקריה. יו"ר שינוי, ח"כ טומי לפיד, אמר כי "מצער לראות שאנשי ישיבות ההסדר, המשרתים נאמנה בצה"ל, נתפשים להסתה האנטי-פמיניסטית של החרדים ופוגעים בשילובן של החיילות ביחידות קרביות בצה"ל".
אתמול הופץ בישיבות ההסדר ובמכינות הדתיות מנשר הקורא לתלמידים לבוא ולהשתתף בהפגנה. מחברי המנשר טוענים כי "בכל צבאות העולם שילוב חיילות כלוחמות פגע בכשירות המבצעית".
בנוסף, מופיעה במנשר התקפה ישירה על הרמטכ"ל, שאול מופז, שכלפיו מופנית הטענה כי "כרמטכ"ל של צבא יהודי מופז פוגע ב'קדושת המחנה' ופורץ את גדרי הצניעות". כמו כן מופיע במנשר איום כי אם ימשיך מופז להתעלם מהטענות העולות מהציבור הדתי לאומי, "בחורים דתיים בסדיר ובמילואים, לא יוכלו להתגייס לצבא".

ראש אכ"א: גורמים קיצוניים מנסים לנגח

ראש אכ"א, האלוף גיל רגב, אמר ל-ynet בתגובה כי "שילוב בנות במקצועות הלחימה הוא בן שנתיים ואנחנו מרחיבים אותו, כשאי אפשר לסגת ממנו. השאלה היא איך ניתן לחיות בצוותא עם דרישות חיילי ההסדר".
הוא הוסיף: "לדעתי, גורמים פוליטיים וקיצוניים משתמשים במקרים ספציפיים קיצוניים כדי לנגח את המהלך של שילוב הבנות ביחידות צה"ל. אנשי ההסדר חיוניים מאוד לצה"ל, ואנו נעשה את כל המאמץ כדי לא לפגוע ברגשותיהם, כדי להגיע לפשרה. לדוגמא, לא נכפה על חיילי ההסדר שירות במחלקה עם בנות ברמת הפלוגה. גילינו שחלק גדול מהבעיות שמטרידות את חיילי ההסדר נובעות מאי אכיפה של הוראות המשמעת הצבאית, לדוגמא בנות המסתובבות במגורי הבנים. החלטנו לרדת לכל מקרה לגופו, כדי למצוא את הפתרון שלא לפגוע בחיילי ההסדר. עלינו להתייחס במידה רבה של פתיחות, אך יחד עמה גם ברגישות רבה לצרכי החיילים הדתיים".

בהכנת הידיעה השתתף אלעד טנא

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דובר צה"ל
"למצוא פשרה". גיל רגב
צילום דובר צה"ל
מומלצים