שתף קטע נבחר

ירושלים: גננים פירקו מטען ופוצצו אותו בשלום

גננים של עיריית ירושלים הבחינו במטען צינור סמוך למלון קינג דיויד ופירקו אותו. אחד מהגננים: "פירקנו את הפקקים, יצא חומר מבפנים, ואז הוא זרק סיגריה לראות מה יקרה. היה פיצוץ, ושנינו עפנו שלושה מטרים אחורה". הגננים לא נפגעו

מטען צינור קטן התפוצץ בצהריים (ד') בגן סמוך למלון קינג דיויד בירושלים. גננים של עיריית ירושלים פירקו את המטען ופוצצו את חומר הנפץ. איש לא נפגע.
הגננים סיפרו שהבחינו בצינור. אחד מהם ניסה לפתוח אותו באמצעות מפתח צינורות, והשניים הוציאו מתוכו את חומר הנפץ. הם השליכו על חומר הנפץ בדל של סיגריה בוערת, ואז אירע הפיצוץ.
למטען לא היה מחובר מנגנון הפעלה, ובמשטרה מעריכים כי הוא יועד להתפוצץ במקום אחר. מפקד תחנת ציון, ניצב משנה אפי טיבי, אמר שמדובר במטען באורך של כעשרים ס"מ, שהורכב מחומר נפץ תקני. טיבי הוסיף כי לאיש מהגננים לא הייתה מעורבות בהנחת המטען.
אחד מהגננים, תייסיר סליימה, סיפר: "אנחנו עובדים על מערכת ההשקיה בגן. פתאום מצאתי צינור זווית. ניסינו לפתוח אותו, כדי לראות אם זה שייך לנו. רצינו לפרק את זה כדי להכניס אותו למחסן, ראינו מין מלח לבן יוצא ממנו, זרקנו אותו על הרצפה, השלכנו על החומר הזה סיגריה, ואז היה פיצוץ. חבר שלי אמר לי: בוא נתקשר למשטרה, ואז באה המשטרה".
סליימה ציין שלא הבחין באנשים חשודים קודם למציאת המטען. הוא אמר: "זה גן שכל אחד בא ונכנס, אותי לא מעניין מי נכנס לפה. מעבר לזה, יש לנו הוראה מעיריית ירושלים לא לדבר עם אף אחד. פתחתי את זה כי חשבתי שמישהו שכח, ראיתי את החומר וצרחתי. אלוהים עזר לי, ולא קרה לי כלום".
חברו של סליימה, בן ציון סימנטוב, סיפר: "סליימה קרא לי. אמר לי: בנצי, בנצי, בוא תראה. אמרתי לו: תשמע, יש בפנים חוט, אל תיגע בזה. פירקנו את הפקקים, יצא חומר מבפנים, ואז הוא זרק סיגריה לראות מה יקרה. היה פיצוץ, ושנינו עפנו שלושה מטרים אחורה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
סליימה. ואז הוא זרק סיגריה
צילום גלי תיבון
צילום גלי תיבון
סליימה עם שוטר. יש לנו הוראה לא לדבר
צילום גלי תיבון
צילום גלי תיבון
שוטרים סוגרים את אזור קינג דיויד
צילום גלי תיבון
מומלצים