שתף קטע נבחר

ג'ון ברייס הדרכה: 25% מהעובדים מפוטרים, כולל בכירים

ל-ynet נודע, כי חודשים לאחר סבב הפיטורים הקודם, החלה החברה בסבב פיטורים נוסף, הכולל עשרות עובדים ובהם גם בכירים; זיו מנדל, מנכ"ל משותף: "מדובר בשינוי במבנה הארגוני בחברה, שבמהלכו מותאמת מצבת כוח האדם לתחזיות"

לא חלפו חודשיים מאז סבב הפיטורים האחרון בג'ון ברייס הדרכה, והנה היום פתחה החברה בסבב פיטורים נוסף, ובהיקף משמעותי יותר מקודמו, הכולל גם בכירים - כך נודע ל-ynet.
סבב הפיטורים הנוכחי מקיף כ-25% מעובדי החברה - קבועים וזמניים, כולל עובדים מכל הדרגים. החל מעובדי שטח כמדריכים ואנשי מכירות ועד לבכירים בדרג סמנכ"ל ובהם גם טל צפאני, סמנכ"ל השיווק. "אנו יודעים כבר שהרבעון השלישי גרוע במיוחד וכעת אנו מחכים לרבעון הרביעי, כדי לדעת מה הצעדים הנוספים שעלינו לנקוט כדי לאפשר לחברה להמשיך להתקיים", אמר ל-ynet עובד בג'ון ברייס הדרכה.
ג'ון ברייס מעסיקה בארץ כ-250 מדריכים, מתוכם כ-100 מוגדרים כעובדים קבועים ועוד 150 כפרי-לאנסרים. בנוסף, החברה מעסיקה כמה עשרות עובדי בתחומי האדמיניסטרציה והשיווק.

מנכ"ל משותף – "שינויי במבנה הארגוני"

"לא מדובר בסבב פיטורים. מדובר בשינוי במבנה הארגוני בחברה, שבמהלכו מותאמת מצבת כוח האדם לתחזיות", כך אמר בתגובה לדברים זיו מנדל, מנכ"ל משותף בג'ון ברייס הדרכה.
בנוגע לפיטורי הבכירים אמר מנדל: "ניהלתי בתקופה האחרונה את הפעילות האמריקנית של החברה. לאחר חזרתי ארצה, ביקש ממני סמנכ"ל השיווק, טל צפאני, להתפטר". לדבריו, "יש בקשות נוספות להתפטרות של בכירים בחברה, אך אלה עדיין לא נדונו".
איתן מוצ'ניק, סמנכ"ל הכספים של Mentergy, החברה האם של ג'ון ברייס הדרכה, אמר כי חלק מהפיטורים התמקדו במחלקת המכירות דרך הטלפון, שם פוטרו כשליש מהעובדים ועתה מגיע מספרם ל-20.
מוצ'ניק הוסיף, כי החברה פיטרה כמה מדריכים מתחומים המקצועיים כגון אינטרנט, בניית אתרים ושפות תכנות ישנות. "זהו תהליך טבעי של כל חברה נורמלית, שמתאימה את ההוצאות שלה לצפי ההכנסות", אמר.

משנים כיוון בהדרכה

ג'ון ברייס, ביחד עם חברותיה לענף ההדרכה, נפגעה בחודשים האחרונים מהמשבר בהיי-טק. תנאי השוק החדשים אילצו את החברה לשנות את המודל העסקי שלה. עד כה היא הפנתה משאבים שווים לתחום הסבת אקדמאים והכשרת עובדים ולתחום ההכשרה בארגונים. לנוכח הירידה החדה בפעילות הסבת עובדים לתחום ההיי-טק, מופנים כעת מירב המשאבים לתחום ההכשרה בארגונים, שנפגע פחות.
מנדל ציין, כי ישנו גידול משמעותי בביקוש מהשוק המוסדי וזה יבוא לידי ביטוי ברבעון הרביעי של השנה.
ג'ון ברייס הדרכה עוסקת במתן הדרכה בתחום המחשבים. פעילות החברה כוללת תוכניות הסבה לאקדמאים, הדרכה למנהלים ולאנשי מחשבים, והטמעה של תוכנות מחשב אצל עובדים בארגונים.

הפיטורים הקודמים – לפני חודשיים

לפני כחודשיים פיטרה החברה 5 רכזות קורסים מתוך סך של 15 רכזים. הפיטורים גררו צמצום משמעותי במספר המדריכים שהיו תחת פיקוחן של אותן רכזות. רוב המדריכים של ג'ון ברייס מועסקים כפרילנסרים, כך שהעובדים לא "יזכו" למכתבי פיטורים, אלא יקבלו הודעה על הפסקת ההתקשרות עימם.לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים