שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נטלי ווד שלא הכרנו

  ספר חדש חושף פרטים על חייה של נטלי ווד, אך מותיר את המסתורין סביב מותה

  20 שנה אחרי טביעתה של נטלי ווד, המסתורין סביב מותה של השחקנית שהלכה לעולמה בגיל 43 ממשיך להעסיק רבים. בימים אלה יוצא ספר חדש המגולל פרשיות כואבות וחוויות טראומטיות מחייה של ווד - מעשה אונס שחוותה בגיל 16, פרידתה מהשחקן רוברט ואגנר ומערכת היחסים המורכבת בינה לבין אמה השתלטנית, שפעם תלשה את כנפיו של פרפר על-מנת לגרום לבתה לבכות כשנדרשה לכך במהלך צילומים. "Natasha: The Biography Of Natalie Wood", שיצא בארה"ב בהוצאת Harmony, נכתב על-ידי הביוגרפית סוזן פינסטד, שראיינה לצורך כך למעלה מ-400 איש במהלך ארבע שנות מחקר.

  שאלת מותה נשארה עדיין בלתי פתורה

  עם כל הרצון הטוב גם פינסטד לא הצליחה לפתור את המסתורין סביב מותה של ווד, שאירע במסגרת שיט לאי קטלינה בקליפורניה בשנת 1981 עם ואגנר וחברם המשותף, השחקן כריסטופר ווקן. רשויות החוק שחקרו את המקרה טענו כי מותה של ווד מקורו בתאונה, ושכפי הנראה השחקנית החליקה כשניסתה לטפס לסירת גומי קטנה שהיתה קשורה ליאכטה הפרטית שלה. גופה של ווד נמצא בבוקר למחרת כשהוא צף על המים מרחק רב ממקום מעגן הספינה, ועל פי הערכות הרשויות ווד נחבלה בראשה לאחר שהחליקה מהספינה כתוצאה משתיית אלכוהול מוגזמת.
  השאלות שמעלה הספר ושהעלתה גם החקירה המשטרתית (מדוע ניסתה ווד להיחלץ מהיאכטה כשהיא לבושה בכתונת לילה בלבד, ומדוע ההודעה על היעלמותה של ווד לרשויות הגיעה למעלה משעה אחרי היעלמותה הממשית), נשארו בלתי פתורות. למרות הניסיון לשפוך אור על אירועי הלילה ההוא, מתקשה פינסטד לנפק את הסחורה בעיקר בשל העובדה שכל הנוכחים על הספינה (ואגנר, ווקן והקברניט דניס דברן), סרבו להעניק לה ראיונות.
  פינסטד מספרת על ויכוח קולני שהתקיים באותו הערב בין ווקן לוואגנר, ומרמזת שויכוח דומה התנהל גם בין ואגנר לווד. לארי סטיין, עו"ד של ואגנר, אמר בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס כי מאורעות אותו ערב, כפי שהם מתוארים בספר, סובלים מאי דיוקים רבים. בניגוד לדעה הרווחת פינסטד שוללת מכל וכל את האפשרות שווד התאבדה.

  נבואה שמגשימה את עצמה

  למרות שהספר אינו שופך אור על מותה של השחקנית, הוא בהחלט מגלה פרטים חדשים על חייה. פינסטד הצליחה להגיע לארכיונים המשפחתיים של ווד שהיו סגורים בפני התקשורת עד כה. על-פי הספר נטליה ניקולייבנה זקרנקו היתה אחת משלוש הבנות שנולדו למשפחת המהגרים שהגיעה לארה"ב מרוסיה. היא נדחפה למקצוע המשחק על-ידי אימה מאריה גורדין, אחרי שמגדת עתידות צועניה ניבאה כי הילדה הידועה בשם נטשה תהפוך לצעירה יפהפיה המוכרת בעולם כולו.
  הצועניה גם ביקשה מגורדין להיזהר ממים אפלים, ובכך ניבאה, אולי, את מותה של ווד. הספר מדגיש את העובדה שמי שהיה הכוח המניע מאחורי ווד היתה אמה. הספר גם חושף את מקרה האונס שעברה כשהיתה בת 16 על-ידי כוכב הוליוודי ידוע, שאינו מזוהה בשמו, אבל אותו פינסטד מתארת כ"כוחני ונשוי". "בחרתי שלא לפרסם את שמו", אומרת פינסטד, "מכיוון שרציתי שאנשים יתרכזו בזוועה ובטראומה אותם חוותה נטלי. אני משוכנעת שהאירוע תמיד ליווה אותה מבחינה פסיכולוגית. אונס זה משהו שלא עוזב אותך, במיוחד כשהאונס בוצע על-ידי מישהו שנהגת להעריץ כל חייך, ואמך שכנעה אותך להשתיק את כל הפרשה".
  הספר גם מגולל את סיפור הפרידה של ווד מוואגנר במהלך צילומי הסרט "זוהר בדשא", בו שיחקה לצדו של וורן ביטי, נוגע בידידותה עם הזמרים אלביס פרסלי ופרנק סינטרה ובמערכת היחסים עם השחקן ג'יימס דין, ששיחק לצדה ב"מרד הנעורים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים