שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  קרב משפטי: פעילי הימין הקיצוני חקרו את ח"כ טיבי

  נועם פדרמן, בן ציון גופשטיין ואיתמר בן גביר החליטו לייצג את עצמם אך גרמו לשופט לסלקם מבית המשפט. מאחר שלא נשאר מי שיבצע את החקירה הנגדית, פוזר הדיון

  הבוקר (יום ד') נפתח משפטם של נועם פדרמן, בן ציון גופשטיין ואיתמר בן גביר, פעילי הימין הקיצוני שהואשמו בהתפרעות ובפציעתו של ח"כ אחמד טיבי. המקרה התרחש לפני כשנה וחצי בין כתלי בית משפט השלום בירושלים, כאשר טיבי נכח במקום כנאשם במשפט שהתנהל נגדו. לפי כתב האישום, השלושה התפרעו וקראו לעברו קריאות גנאי, וכינו אותו מחבל ורוצח. במהלך ההתפרעות נפגע גם אחד משומרי ראשו של טיבי.
  מרגע שהודיעו השלושה כי אינם מעוניינים שימונה להם סניגור וכי הם ייצגו את עצמם היה ברור שתהיה זו הצגה אחת גדולה. בהצגה זו היה נועם פדרמן השחקן הראשי ואילו שופט בית משפט השלום נועם סולבר והעיתונאים הרבים שהגיעו לדיון היו הקהל.
  טיבי, שהיה העד הראשון במשפט, מסר את עדותו. לאחר מכן התנהלה חקירה נגדית בניצוחם של השלושה. פדרמן, שעיניו היו פקוחות כל העת אל הפידבקים שהוא מקבל מן הקהל, כינה את טיבי "מחבל" כבר בפתיחת דבריו. השופט סולבר הזהירו פעם אחר פעם כי כינויים כמו "שקרן" ו"מחבל" אינם מקובלים בין כתלי בית המשפט, עד שלבסוף הוציאו מן הדיון.
  כשהועברו מושכות החקירה הנגדית לידיו של איתמר בן גביר, הוא טען כי מאחר והוא מואשם כי קרא לטיבי "מחבל" ו"רוצח" ברצונו להשתמש בהגנת "אמת דיברתי", ולהוכיח כי הכינויים הם נכונים. בן גביר החל לחקור את טיבי חקירה צולבת על הקשר שלו ל"כלב ערפאת".
  בשלב זה החל טיבי לאבד את עשתונותיו. הוא פנה לשופט ואמר לו "בתגובה הרופסת שלך, אדוני, לביזוי בית המשפט, אתה נותן לאנשים האלה אור ירוק לעלוב בי". טיבי השיב לשאלה בהתייחסו ל"מר ערפאת". בעקבות תגובתו התפרצו השלושה שוב, והשופט איבד את סבלנותו והורה על הוצאתו של פדרמן מהאולם. יחד עמו עזב את האולם מרצונו גם בן ציון גופשטיין.
  בן גביר, שנותר לבדו, המשיך בחקירה. הוא חקר את טיבי מדוע שימש כיועץ בארגון טרור ומדוע לא גינה את האינתיפאדה. השופט התנגד לשאלות, ובן גביר הודיע כי הוא מבקש מהשופט לפסול את עצמו מאחר והוא אינו אובייקטיבי. לאחר שהשופט הודיע כי אינו רואה צורך לפסול עצמו הודיע לו בן גביר שיעתור לבג"ץ.
  בסופו של דבר הורחק גם בן גביר מהאולם לאחר שאמר לטיבי "אתה מחבל, תמיד חשבתי כך". מאחר שלא נשאר מי שיבצע את החקירה הנגדית, פוזר הדיון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלי תיבון
  פעילי הימין (מימין לשמאל): בן גביר, פדרמן, סולבר
  צילום: גלי תיבון
  צילום: גלי תיבון
  אחמד טיבי בבית המשפט
  צילום: גלי תיבון
  מומלצים