שתף קטע נבחר

הרופאים סיפרו לשמעון בלומברג הפצוע: אשתך מתה בפיגוע

תחיה בלומברג הובאה הערב למנוחות. מצב האב והבת ציפי (14) מוסיף להיות קשה. מצבו של הצעיר שנסע עם משפחת בלומברג מוגדר בינוני. מכוניתם של בני המשפחה מקרני שומרון ספגה מטח אש פלסטיני סמוך לאלפי מנשה. בתגובה לפיגוע הפגיזו הלילה טנקים של צה"ל מטרות של המשטרה הפלסטינית בקלקיליה, בשטח A

רק הבוקר (יום ב') קיבל שמעון בלומברג הפצוע קשה את הבשורה המרה מהרופאים על מות רעייתו תחיה בפיגוע ליד אלפי מנשה. תחיה, שהיתה בחודש החמישי להריונה, הובאה אחר הצהרים למנוחות בישוב קרני שומרון.
ד"ר פייר זינגר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי רבין, סיפר לבלומברג על מות אישתו: "הוא עבר הלילה ניתוחים וכשהתעורר הוא היה מבוהל, הוא הרגיש שמשהו קרה ומייד שאל מה שלום אישתו. סיפרתי לו בהדרגה, כפי שנהוג, שהיא נפטרה. הוא קיבל את הדברים בצורה קשה. כעת הוא נמצא תחת השפעת תרופות שיסייעו לו להתמודד".
תחיה, בת 40, אחות במקצועה ואם לארבעה ילדים, נפצעה באורח אנוש מהירי ונפטרה תחת ידי אנשי מד"א, שניסו נואשות לייצב את מצבה. ציפי, בת 14, בתם של בני הזוג, נפצעה קשה וכעת היא מאושפזת בבית החולים מאיר בכפר סבא, מתאוששת מניתוח בבטן. מבית החולים נמסר כי היא עדיין מורדמת ומונשמת, ועדיין לא קיבלה את הידיעה המרה על מות אמה. לבני הזוג עוד ארבעה ילדים: נועם, שירה, ישראל וחגי.
בני משפחת בלומברג אספו בדרכם לישוב קרני שומרון טרמפיסט, מתן צור בן 21, שנפצע אף הוא מן הירי. מצבו מוגדר כעת בינוני והוא מתאושש מניתוח.
"לא טוב לנו, עצוב. זו מילה אחת שאומרת הכל. לא נתפס לנו האסון הזה", כך אמרה היום ל-ynet עפרה סולקיס, חברת המשפחה.
"תחיה היתה אדם טוב. אישה שאוהבת לעזור ובמקביל לא מבקשת דבר מאף אחד", סיפרה סולקיס. "היא הסתדרה עם הכל בצורה מיוחדת. היתה אחות בקופת חולים ושם תמיד ידעו שגם מעבר לשעות העבודה, אם למשל ילד נפצע, ידעו שאפשר לבקש יעוץ ותמיכה והיא תענה בחיוך. יהיה לנו קשה בלעדיה".
לאחר הפיגוע אמש, כאשר שבה משפחת סולקיס לישוב בגינות שומרון, הם נאלצו לחלוף על פני מקום הפיגוע. המקום נסגר לתנועה על ידי כוחות הביטחון, והמכוניות עמדו בדממה והמתינו. "עמדנו ליד הרכב שלהם שכל כך מוכר לנו, הסתכלנו ולא האמנו שזה קרה. אני נוסעת בכביש הזה כבר עשר שנים והוא נחשב כביש שקט. קשה היה לראות את הרכב של המשפחה בצד הדרך".

הפיגוע: קליעים רבים פגעו במכונית המשפחה

בני משפחת בלומברג ומתן צור, בן 20, עתודאי שהיה עמם ברכב, נסעו בסביבות השעה 21:20 במכוניתם המסחרית מסוג GMC בשיירה של מספר כלי רכב בכביש עוקף עזון שבין קרני שומרון ואלפי מנשה. לפני השיירה הישראלית נסעה מכונית בעלת לוחיות זיהוי פלסטיניות.
סמוך לעיירה עזון ניסה הרכב הראשון בשיירה לעקוף את הרכב הפלסטיני שנסע באיטיות רבה. תוך כדי העקיפה נפתחה לעבר הישראלים אש מהמכונית הפלסטינית. המכונית הישראלית הראשונה ניזוקה אולם נהגה, יאיר גביש, הצליח להימלט ולדווח על הירי למחסום הסמוך. המכונית השניה, שבה נסעו ארבעת הישראלים, ספגה מטר כדורים וכל נוסעיה נפגעו קשה. אם המשפחה מתה מפצעיה הקשים בשטח. הנפגעים הם תושבי קרני שומרון.
כוחות מד"א הגיעו למקום ופינו את האב והטרמפיסט שנפצעו קשה לבית החולים "בילינסון" בפתח תקוה. ד"ר ירון רוטמן מסר כי "שני הפצועים הגיעו אלינו עם פגיעות ירי בחזה ובבטן. ייצבנו את מצבם בחדר הטראומה והעברנו אותם לחדר הניתוח". ציפי בת ה-14 שמצבה הוגדר בינוני פונתה לבית החולים "מאיר" בכפר סבא.
כוחות צבא גדולים ערכו סריקות במקום אחרי היורים. בעבר היו מספר פיגועי ירי באזור, בעיקר בתחילת האינתיפאדה. חלק ניכר מהמפגעים יצאו מאזור קלקיליה. אף ארגון פלסטיני לא לקח לפי שעה אחריות לירי.
בתגובה לפיגוע, הפגיזו הלילה טנקים של צה"ל מטרות של המשטרה הפלסטינית בקלקיליה, בשטחים שבשליטה פלסטינית מלאה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בני המשפחה שנפגעו. האם תחיה נהרגה, הבת והאב נפצעו קשה
צילום מיכאל קרמר, ידיעות אחרונות
שמעון בלומברג מובל לבית החולים
צילום מיכאל קרמר, ידיעות אחרונות
צילום ערוץ 2
הלוויתה של תחיה בלומברג
צילום ערוץ 2
מומלצים