שתף קטע נבחר

חשד: העיתונאי טוביה סער אנס קטינה

טוביה סער, מנכ"ל אגודת העיתונאים בת"א, נעצר בחשד לאינוס במרמה, בעילה אסורה בהסכמה ומעשה סדום בנערה בת 15 שהכיר דרך האינטרנט. סער חשוד גם בסחיטה באיומים של הקטינה ומשפחתה. הוא מכחיש את החשדות. כוכב הילדים עודד מנשה יזומן למסור עדות במשטרה

טוביה סער, בן 66, המשמש כמנכ"ל אגודת העיתונאים בת"א, וכיהן בעבר כמנכ"ל הטלויזיה הישראלית, נעצר בחשד שאנס נערה בת 15, תושבת אזור באר שבע. על פי החשד, הכיר העיתונאי את הנערה בצ'ט באינטרנט, קבע להיפגש אתה, ואנס אותה במרמה.
סער, תושב מרכז הארץ, שהיה בעבר גם כתב רשות השידור בניו-יורק ומגיש התוכנית "מוקד", נעצר שלשום (ב') על ידי חוקרי מחלק התשאול של משטרת מרחב הנגב בחשד לאינוס במרמה, בעילה אסורה בהסכמה, מעשה סדום וסחיטה באיומים. הוא נחקר אתמול בלילה, והכחיש את החשדות המיוחסים לו. גורמים במשטרה מסרו כי בידי החוקרים קיים חומר רב, כולל עדותה של הנערה, הקושר אותו לעבירות המיוחסות לו.
מדובר בחקירה המתנהלת מזה כשבוע ימים, והוטל עליה צו איסור פרסום גורף, שהוסר אתמול. על פי החשד, הכיר סער את הצעירה, כאשר הייתה בת 15, דרך צ'ט באינטרנט. השניים נפגשו בביתו ובבתי מלון, ואז, לטענתה, אנס אותה.

הנערה ניתקה את הקשר לאחר שגילתה את גילו

לדברי הנערה, המשיך הקשר ביניהם במשך כשנתיים. מקורות במשטרה אומרים כי סער הבטיח לנערה שיתגרש מאשתו. לבסוף היא ניתקה את הקשר, לפני כמה חודשים, לאחר שגילתה את גילו האמיתי. אולם לאחר זמן מה היא צפתה בטלויזיה בתוכנית "מי רוצה להיות מיליונר?" והבחינה שסער משמש כחבר טלפוני של המשתתף. היא הסיקה שסער הוא אדם חשוב ומפורסם, והחליטה ליצור אתו קשר מחדש.
הפרשה נחשפה לראשונה כאשר הנערה סיפרה לחברתה על מערכת היחסים עם העיתונאי. את התלונה נגד סער הגיש אביה של הנערה.
אתמול הובא סער להארכת מעצרו בבית משפט השלום בבאר שבע, והמעצר הוארך בששה ימים. השופט אריאל ואגו אמר בדיון כי נראה שמרגע שהוברר לחשוד כי מערכת יחסיו עם הקטינה עומדת להיחשף - הוא פעל "כדי למנוע את הצפת הדברים על השטח תוך איום לחשוף מידע מביך ואינטימי על משפחת הקטינה". השופט ציין כי יש די ראיות לכך שהחשוד עלול להדיח עדים ולשבש פעולות חקירה.
סניגורו של סער, עו"ד נתן שמחוני, הכחיש את החשדות נגד מרשו וטען כי לא ביצע עבירה פלילית. עו"ד שמחוני אמר כי כל מערכת היחסים היתה "פרי הסכמה".
אתמול אחרי הצהריים הגישו עורכי דינו של טוביה סער ערר על הארכת המעצר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. לטענת הפרקליטים, דורון לוי ונתן שמחוני, אין הצדקה להמשך המעצרו, אין עילת מעצר, והחלטת בית המשפט להאריך את המעצר בשישה ימים שגויה מעיקרה. הבוקר ידון השופט חביב עמר בערר.

כוכב הילדים עודד מנשה יזומן לעדות במשטרה

חוקרי מחלק התשאול במשטרת מרחב הנגב מתכוונים לזמן את כוכב ערוץ הילדים עודד מנשה למתן עדות במשטרה בפרשה. לדברי מקורות המעורים בחקירה, לפני כמה חודשים בילה סער בחברתה של הנערה וקנה לה מתנות. באותו מעמד הוא נפגש עם עודד מנשה, והציג את הנערה בפניו. החוקרים מתכוונים לזמן את מנשה לעדות כדי להוכיח שסער התאמץ להציג את עצמו בפני הנערה כאדם מפורסם, כדי לעודד את התלות שלה בו.
עודד מנשה מסר בתגובה: "אני לא זוכר אירוע שכזה כרגע. יכול להיות שזה קרה. אני פוגש את טוביה כל-כך הרבה פעמים. הבן שלו, רני, חבר מאוד טוב שלי. הוא הציג בפניי הרבה אנשים לאורך השנים. אני מחבק אותו ואוהב אותו, אני מאחל לו שייצא מהסיפור הזה על הצד הטוב ביותר. אם יקראו לי לתת עדות, אני אבוא".

בהכנת הידיעה השתתפה מרב יודילוביץ'.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום הרצל יוסף
טוביה סער. יש די ראיות
צילום הרצל יוסף
משה שי
עודד מנשה. אני מחבק אותו
משה שי
מומלצים