שתף קטע נבחר

"היה לי נס גדול כשלא נפגעתי ממכונית התופת"

כך אומר ל-ynet חייל הנח"ל החרדי, שלומי בן חמו, שזיהה הבוקר מכונית חשודה במחסום בבקעת הירדן. כשסימן בן חמו לנהג לעצור, הוא פוצץ את מכוניתו סמוך אליו. "החיילים פעלו בצורה טובה מאוד כשבדקו את כלי הרכב ביסודיות", אומר מפקד חטיבת הבקעה

"היה לי נס גדול – בכך שנפגעתי רק באורח קל ממכונית התופת", כך אמר היום (ד') ל-ynet רב"ט שלומי בן חמו, חייל הנח"ל החרדי ששמר הבוקר במחסום בקעות שבבקעת הירדן בו פוצץ עצמו מחבל עם מכונית תופת.
מפקד חטיבת הבקעה, אלוף משנה חיליק סופר, אומר כי "כיוון הפיצוץ של המטען בתוך מכונית התופת היה לצדי המכונית ,ואילו בן חמו עמד בקדמת הרכב ולפיכך ניצל מן ההדף ומן הרסיסים הרבים". לדברי אל"מ סופר, חיילי הנח"ל החרדי במחסום פעלו בצורה טובה מאוד כשבדקו את כלי הרכב ביסודיות ולפיכך גרמו למחבל לחשוש מן המעבר במחסום ולפוצץ את הרכב לפני המחסום ולפני הבדיקה".
שלומי השתחרר אחר הצהריים מבית החולים הדסה הר הצופים ויצא לבית הוריו ברחובות שם ישהה בימים הקרובים וינוח מהחוויה הקשה שעבר, שהחלה כמו בכל יום בעליה לשמירה במחסום בקעות.
שלומי, שנפלט מישיבה חרדית והתגייס לצה"ל, סיפר ל-ynet: "החלפנו את משמרת הלילה בחמש וחצי ובשעות הראשונות שמרתי במגדל מעל המחסום, מגדל שהוא ממוגן ושומר עליך מירי ופיצוצים. אחר כך ירדתי והתחלפתי עם החייל שעמד למטה במחסום. אני בדקתי את המכוניות שמגיעות מכיוון שכם ונכנסות לישראל ומפקד המחסום בדק את המכוניות שיוצאות מישראל חזרה לכיוון שכם. לא הבחנתי בשום דבר חשוד הבוקר, פרט למכונית אחת, "מאזדה" ירוקה, שלא עצרה לפני המחסום, הוריתי לנהג לעצור והוא לא עצר והמשיך בנסיעה איטית לכיוון המחסום. באותו רגע קרא לי המפקד שלי וכשפניתי אליו הגביר נהג מכונית התופת את מהירות הנסיעה והתפוצץ שניים או שלושה מטרים ממני. גופת המחבל עפה באוויר ונחתה מולי. לא כל כך הבחנתי בפרטים אבל התחלתי לרוץ את ריצת חיי והסתתרתי מאחורי בטונדה. לאחר הפיצוץ רעדתי כולי ועוד זמן רב היה קשה לי להפסיק לרעוד. זוהי הפעם הראשונה בה אני חווה חוויה קרבית של ממש ואני מקווה גם שזו הפעם האחרונה".
לאחר פיצוץ המטען הזעיק מפקד המחסום כוחות נוספים ושלומי בן חמו פונה לבית החולים. מבדיקת המטען עלה כי הוא הוטמן בחלק הקדמי של המכונית וחלקו הגדול לא התפוצץ במהלך ההפעלה. כמו כן היה ברכב עוד בלון גז שלא התפוצץ בזמן ההפעלה ופוצץ מאוחר יותר בידי חבלני מג"ב.
אל"מ סופר התייחס גם להתגברות אירועי הירי בימים האחרונים באזור יריחו. לדברי אלוף משנה סופר "קיימים ביריחו אינטרסים כלכליים רבים ששומרים על שקט יחסי במקום אבל ההתחממות בכל אזור יהודה ושומרון משפיע גם על אזור יריחו וגם היא מצטרפת לאירוע הירי ולנסיונות הפיגוע.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
מכונית התופת אחרי הפיצוץ
צילום איי פי
מומלצים