שתף קטע נבחר

15 הרוגים בפיגוע בירושלים

הפיגוע אירע כאשר מחבל מתאבד מהחמאס פוצץ עצמו בתוך מסעדה במרכז ירושלים. כמאה ושלושים פצועים הגיעו לבתי החולים. בין ההרוגים - ילדים ותינוקות רבים

פיגוע תופת קשה בירושלים: מחבל מתאבד, ככל הנראה איש החמאס, פוצץ עצמו אתמול (ה') בסביבות השעה 14:00 בצהריים ברחוב קינג ג'ורג' במרכז העיר, בתוך מסעדת סברו. את המטען, בגודל בינוני, הוא נשא בתיק צד.
מהמשטרה נמסר על 15 הרוגים ועל כ-130 פצועים. אלה ההרוגים: חמשת בני משפחת סחוויסחורדר מהיישוב טלמון צפון (נריה) - מרדכי בן 43, רעייתו צירה בת 41, וילדיהם רעיה בת 14, אברהם יצחק בן 4 והתינוקת חמדה בת השנה וחצי; פרידה מנדלסון, בת 62, משכונת רוממה בירושלים; מיכל רזיאל, בת 15 משכונת רמות, צביקה גולומבק בן 26 מכרמיאל; תהילה מעוז בת 20 מירושלים; ללי שימשילשווילי, בת 39 מפסגת זאב בירושלים ובתה תמר בת השמונה; גיורא בלש, בן 60, תייר מברזיל; ג'ודית ליליאן גרינבוים, בת 31, תיירת מארה"ב; יוכבד שושן בת 10 מירושלים; מלכה רוט, בת 16 משכונת רמות בירושלים.
המחבל הפלסטיני פוצץ את עצמו בתוך סניף מסעדת "סברו", שברחוב קינג ג'ורג' פינת יפו. אתר הפיצוץ הוא בלב המרכז המסחרי של ירושלים. ישראל דניאל, עד ראייה לפיגוע, סיפר ל-ynet: "ראינו את מסעדת 'סברו' הרוסה לחלוטין. היו המון נפגעים, ראיתי פצועים וגם כמה הרוגים, היו צעקות. אנחנו טיפלנו באנשים שנפגעו מרסיסים".
בני פרץ אזרח שנקלע למקום: "אחרי אחד הפיגועים הקודמים שהיו בירושלים לקחתי קורס בעזרה ראשונה והיום זה עזר לי. שמעתי את הפיצוץ, רצתי למקום, על הכביש היתה שכובה ילדה קטנה. חשבו שהיא מתה כי היא איבדה דם רב ואני חושב שהצלחתי להציל אותה. שמתי לה עירוי והעלו אותה לאמבולנס. אחר כך עזרתי לבחורה אחרת. אני מתפלל בכל נפשי שהצלחתי להציל את החיים של שתי הבנות הללו".
כוחות גדולים של משטרה ומד"א הגיעו למקום. הפצועים פונו לארבעת בתי החולים בירושלים. טלפוני החירום של בתי החולים: הדסה עין כרם - 1255122, הדסה הר הצופים - 1255121, ביקור חולים - 1255123, שערי צדק - 1255125.
תת ניצב אילן פרנקו, סגן מפקד מחוז ירושלים העריך בשטח: "זה פיגוע קשה. הנחת העבודה היא שמדובר במפגע מתאבד, שנשא מטען שכלל גם מסמרים. היינו ערוכים במשך שבועות ארוכים, מכיוון שהיו התרעות לגבי ביצוע פיגוע. היינו פרושים במערך מעובה, אבל לצערי הרב את הפיגוע הזה לא הצלחנו לסכל".

בהכנת הידיעה השתתפו פליקס פריש, עלי ואקד וסמדר שמואלי

(בשל עומס התגובות לידיעה - לא ניתן עוד לשלוח תגובות. עימכם הסליחה)

לפנייה לכתב/ת
צילום ערוץ 1
הטיפול בפצועים בשטח
צילום ערוץ 1
צילום ערוץ 1
מקום הפיגוע בירושלים
צילום ערוץ 1
מומלצים