שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מליל הגלשונים עד למרגנית - היסטוריה של חדירות
  התקרית הקשה בה חדרו מחבלים למוצב מרגנית והרגו שלושה חיילים אינה הפעם הראשונה בה מצליחים מחבלים לחדור למוצבי צה"ל ולפגוע בחיילים המאיישים אותם

  התקרית החמורה בה נהרגו לפנות בוקר (שבת) שלושה חיילי צה"ל, ביניהם סגן מפקד גדוד שקד בגבעתי, אינה הראשונה בה חודרים מחבלים למוצב או בסיס של צה"ל ופוגעים בחיילים. להלן שלוש תקריות דומות, מהחמורות שהיו בצה"ל, בהן נהרגו חיילים מפגיעת מחבלים שחדרו למוצבי צה"ל בחמש עשרה השנים האחרונות.

  נובמבר 1987 - ליל הגילשונים

  מחבל רכוב על גלשון אויר חדר לתחום האווירי של ישראל. הוא נחת סמוך למחנה של חטיבת הנח"ל בבסיס "גיבור". בעקבות החדירה התפתח קרב יריות במהלכו נהרגו שישה חיילים ונפצעו שבעה נוספים.
  רוני אלמוג, שאייש את עמדת הש.ג של הבסיס, נמלט מהעמדה לאחר החדירה ונשפט לשנה וחצי מאסר בפועל.

  פברואר 1992 - ליל הקלשונים

  שלושה מחבלים חדרו למאהל טירונים של צה"ל כשהם מצויידים בסכינים, גרזנים וקלשון. המחבלים ניצלו את העובדה שהמאהל היה פתוח ללא שער וללא שומרים וחדרו לאחד האוהלים שם דקרו למוות שלושה טירונים אשר כלל לא ידעו להשתמש בנשק. המחנה שנמצא ליד קיבוץ גלעד, נמצא ליד כפרי המשולש והמחבלים הגיעו אליו ברגל מאזור ואדי ערה.

  נובמבר 2000 - שני הרוגים בכפר דרום

  המחבל באהה סעיד בן 29 מעזה חדר לעמדה של צה"ל, באזור החממות של כפר דרום, שאויישה על-ידי חיילי גדוד 13 של גולני, כשהוא עובר בנתיב נסתר מתצפיות של צה"ל והצליח להגיע עד מטרים ספורים מהעמדה.
  הוא הרג את החיילים ברוך שניר פלום ז"ל, בן 21, ואת שרון שיטובי ז"ל, אף הוא בן 21. שיטובי היה בין החיילים האחרונים שיצאו מלבנון עם נסיגת צה"ל בחודש מאי בשנת 2000.
  חיילים שהיו בסמוך הצליחו לפגוע במחבל אשר היה מבוקש בעבר על ידי כוחות הביטחון, נמלט למצרים וחזר לרצועת עזה לאחר הסכמי אוסלו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום צפריר אביוב
  מוצב מרגנית
  צילום צפריר אביוב
  צילום: דובר צה`ל
  שיטובי ז"ל. נהרג לפני כשנה בתקרית דומה
  צילום: דובר צה`ל
  מומלצים