שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רצח זאבי: נלכדו שני חברים בחוליית הרצח
  אתמול הותר לפרסום ששניים מחברי החוליה שביצעה את רצח זאבי נעצרו. הרוצח עצמו טרם נלכד. האחראי הישיר לרצח: מזכ"ל החזית העממית שהחליף את אבו עלי מוסטפא

  אמש (ד') הותר לפרסום שהשב"כ והמשטרה עצרו שני חברים בחוליה שביצעה את רצח השר רחבעם זאבי. הרוצח עצמו טרם נלכד כמו גם חבר רביעי בחוליה.
  העצורים שנעצרו הם צאלח עלאווי, תושב עזריה ששימש כסייען לחולית הרצח, ומוחמד פחמי רימאווי מבית-רימא, ששימש כחבר בחוליית הרצח והיה אמור למלט את היורה ולחפות עליו. שני העצורים שטרם נתפסו הם חמדי אחמד קורעאן שביצע את הרצח וחברו באסל א-סאמר.

  כך בוצע הרצח

  מחקירת המקרה עולה התמונה הבאה: אחמד סעאדת מונה בתחילת אוקטובר למחליפו של אבו עלי מוסטפא, שחוסל בידי ישראל, לתפקיד מזכ"ל החזית העממית. יחד עם יד ימינו, עאהד עול'אמה, החליטו השניים לגייס את מג'די רימאווי כדי שיתנקש בחיי השר זאבי. הוא גייס את חברי החוליה: קורעאן, א-סאמר, מוחמד פהמי רימאווי וצאלח עלאווי.
  החוליה שכרה רכב מסחרי, הצטיידה בתת מקלע מסוג "סקורפיון" ובאקדחים עם משתיקי קול, והתכוננה להתנקשות. פהמי נבחר לשמש כנהג המילוט של החוליה ואילו חמדי קורעאן שכר חדר במלון בעזרת מסמכים מזוייפים, כדי לבצע את הרצח.
  בשעות הבוקר של יום הרצח הגיע חמדי לקפיטריה שם סעד זאבי ארוחת בוקר. במקביל עלו שני חברים אחרים בחוליה לקומה השמינית בה התגורר השר והמתינו מעבר לדלת חדר המדרגות הסמוכה.
  כשסיים לאכול הגיע זאבי לחדר בו התגורר. ובעת שניסה לפתוח את הדלת התקרב לעברו חמדי וקרא לו. השר זאבי פנה אליו והאחרון ירה בו ממרחק קצר באקדח. עם נפילת השר זאבי ברחו המחבלים לעבר רכב המילוט ונמלטו מהמקום.

  הרוצח עדיין חופשי

  לאחר הרצח נמלטו חמדי קורעאן ובאסל א-סאמר לאזור עזריה ומחמד פהמי הגיע לשם אף הוא, בנפרד. השלושה נפגשו והסתתרו בביתו של צאלח עלאוי. קורעאן וא-סאמר הצליחו להימלט לשטחי הרשות הפלסטינית, צאלח, בעל הבית ומוחמד הנהג נעצרו לאחר מרדף ממושך.
  במהלך חקירת כוחות הביטחון הוסגרו לידי ישראל תמ"ק סקורפיון, שני משתיקי קול ואקדח, אך בדיקת מז"פ העלתה כי אין מדובר באקדח אשר ביצע את הרצח. אקדח הרצח כמו גם חלק מחברי החוליה ובתוכם חמדי שביצע את הרצח - טרם נתפסו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים