שתף קטע נבחר

הפרקליטות לבג"ץ: ההליך נגד שפר היה תקני

פרקליטות המדינה הגישה את תשובתה לבג"ץ בנוגע לעתירתה של סג"מ דנה מועד, שטענה כי בהליך המשפטי נגד סא"ל במיל' יהודה שפר, בגין הטרדה מינית, נפלו פגמים

פרקליטות המדינה עומדת על עמדתה כי בהחלטה שהתקבלה בבית הדין המשמעתי בעניין סגן אלוף במיל' יהודה שפר, לא נפל כל פגם וההליך היה תקני.
פרקליטות המדינה הגישה היום (א') את תשובתה לבג"ץ בנושא עתירת סג"מ דנה מועד ונעמ"ת, נגד הפרקליט הצבאי הראשי, הרמטכ"ל, האלוף שי אביטל וסא"ל במיל' יהודה שפר, בדבר זיכויו של סא"ל שפר בבית הדין המשמעתי. הדיון בעתירה בבג"ץ יתקיים ביום ד' הקרוב.
סג"מ מועד טוענת כי עברה הטרדה מינית על ידי שפר וכי הוא עמד בפני בית דין צבאי למשמעת, ויצא זכאי מחמת הספק, ועל כך עתרה לבג"ץ בטענה כי בהליך הזיכוי נפלו פגמים. עוד מבקשת סג"מ מועד כי יינקטו הליכים או כי יורה לאלתר על נקיטת הליכים כאלה לשם קביעת ההטרדה המינית כעבירת משמעת חמורה בצה"ל.
בתשובתם כותבים המשיבים כי "גם אם ייעשה הצו על תנאי למוחלט, לא הרמטכ"ל הוא הגורם שיש להפנותו אליו, שכן במדינת חוק המחוקק הוא בית המחוקקים ולא ראש המטה הכללי. בכל מקום", לטענת המשיבים, "דין העתירה להידחות מכל וכל, ככל שהיא נוגעת לכוח החקיקה של ראש המטה הכללי".
בתשובתה מציינת המדינה כי החלטתו של האלוף שי אביטל, הינה החלטה מנומקת בפירוט, ומתייחסת למכלול הראיות שהובאו בפני קצין השיפוט, תוך הערכת מהימנותן. על פי הפרקליטות, ההליך המשמעתי שהתנהל היה ממושך ביותר, תועד בהרחבה ואינו מותיר מקום לספק כי המסקנה אליה הגיע האלוף אביטל באה מתוך שקילת והערכת חומר הראיות לגופו.
לטענת המשיבים, לא נפל כל פגם בכל שהאלוף אביטל חשף בכנות את לבטיו וספקותיו. "התלבטויות אלה הן חלק מהליך השיפוט, דבר יום ביומו, אך בסוף ההליך הכריע האלוף אביטל והחלטתו מעוגנת כראוי בעובדות שהובאו בפניו ובהתרשמותו מן העדים".
עוד מוסיפה הפרקליטות כי לטענות בדבר שיקולים זרים המיוחסות לאביטל בעתירה אין בסיס עובדתי "ולהפך, מי שמעיין בפרוטוקול ובהחלטה המנומקת, מתרשם מן הרצינות בה ניהל אביטל את ההליך, תוך מתן אפשרות למתלוננת (סג"מ מועד), להשמיע את גרסתה בהרחבה, ואף להציג שאלות לסגן אלוף יהודה שפר, זכות שאינה מוקנית לה בדין".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
עתרה לבג"ץ. דנה מועד, משמאל
צילום גלי תיבון
מומלצים