שתף קטע נבחר

נעצרה חוליית תנזים האחראית לרצח ישראלים

חברי החולייה ביצעו פיגועי ירי לעבר מכוניות באזור ירושלים וניסו להחדיר לישראל מחבלים כדי לבצע פיגועים במרכזים הומי אדם

השב"כ ומשטרת ירושלים עצרו באחרונה חוליית תנזים מרמאללה האחראית לרציחתם של מספר ישראלים בשורת פיגועי ירי באיזור ירושלים. גורמי הביטחון אומרים כי החולייה ניסתה להחדיר מחבלים נוספים לירושלים באמצעות תעודות זהות מזוייפות, על מנת לבצע פיגועי ירי במרכזים הומי אדם.
פעילי התנזים, חוסאם שחאדה בן 27 מעטרות, פיראס חטאווי בן 28 מהכפר עקב, ומוחמד עבדאללה בן 26 מביר נבאללה, נעצרו על ידי השב"כ בסוף פברואר. חוסאם סיפר בחקירתו כי החולייה התבקשה על ידי מפעילה, אחמד ברגותי, קצין המבצעים של התנזים באזור רמאללה ועוזרו הראשי של מרואן ברגותי, לסייע בהחדרת מחבלים לירושלים, על ידי שימוש בתעודות זהות ישראליות מזוייפות שהיו ברשותם. בתמורה, אמור היה אחמד ברגותי לשלם לכל אחד מחברי החוליה 200$.
לטענת גורמי ביטחון, במהלך החקירה נחשפו פיגועים שביצעו חברי החולייה באזור רמאללה וירושלים. ב-26 ליולי 2001 ירתה החוליה לעבר מכונית ישראלית באזור גבעון הישנה, בפיגוע נהרג רונן לנדאו בן 17 מגבעת זאב, ב-25.8.01 ביצעה החוליה פיגוע בכביש 443, סמוך לתחנת הדלק "דור". בפיגוע נהרגו שלושה אזרחים ישראלים: בעל ואישה ואחיה של האישה.
ב-15 לספטמבר ביצעה החולייה פיגוע ממכונית חולפת בכביש רמות בירושלים בו נהרג מאיר ויזוס, וחברו נפצע באורח בינוני. ב-3 באוקטובר 2001 ביצעה החוליה פיגוע ירי מרכב בו נפצע אזרח ישראלי בדרך בגין בירושלים. ב-15 לינואר ביצעה החולייה פיגוע נגד רכב ישראלי בגבעת זאב בירושלים והרגה את יואלה חן, ופצעה את דודתה הקשישה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
פעיל תנזים. ארכיון
צילום ערוץ 2
מומלצים