שתף קטע נבחר

חוזרים להנקה: המוצרים שיעשו את זה יותר נוח

הפופולריות של ההנקה גואה בשנים האחרונות ופרשת רמדיה רק הוסיפה לה. השוק מוצף בגדג'טים להנקה: משאבות חלב, מגיני פטמות, כריות מיוחדות ואפילו שמלות ערב להנקה. מה חשוב ועל מה אפשר לוותר?

ההנקה צוברת פופולריות. פרשת רמדיה פעלה כגורם מאיץ של תופעת החזרה אל ההנקה, שבכל מקרה צוברת תאוצה בשנים האחרונות. השינוי שקורם בימים אלו עור וגידים בחנות הדגל של שילב מול קניון איילון ברמת-גן ממחיש את התופעה. בימים האחרונים הוסבה קומת הכניסה העליונה והפכה לקומת הנקה.

 

לדברי מנכ"ל הרשת, חיים משען, זה קרה בגלל הביקוש הגובר והולך וגם ההיצע המתרחב של אביזרי ההנקה. במקום יש תצוגה גדולה של משאבות חלב, חזיות הנקה והלבשה תחתונה, כריות נוחות, כורסאות הנקה מיוחדות, מוצרי קוסמטיקה ואביזרים.

 

הרשת גם הגיעה לשיתוף פעולה עם ארגון לה לצ'ה המציע מדריכות מתנדבות בתחום ההנקה. במסגרת שיתוף הפעולה מפעילות השתיים קו פתוח ליעוץ בנושאי הנקה, פורום מיוחד באתר הבית של הרשת ובעתיד גם הדרכה במקום.

 

גם עוזי ויזינגר, מנהל אגף השיווק הכללי בסופרפארם, מציין שהן בתחום רפידות ההנקה והן בתחום משאבות החלב מורגשת התעוררות במכירות מאז מקרה רמדיה. גם מנכ"לית חברת הנסיך הקטן, חני טרנר, ומשה סופר, מבעלי רשת בייבי-קלאב, מרגישים עלייה במכירות שפרשת רמדיה רק הוסיפה לה.

 

סקר שערכה חברת כמיפל, שבמסגרתו רואיינו 500 יולדות, העלה כי 85% מהן אמנם ניסו להניק אבל רק כ-25% התמידו אחרי 6 חודשים. על-פי נתוני סקר שערך בעבר משרד הבריאות 87% מהנשים רוצות להניק אבל קרוב ל-50% נושרות בחודשים הראשונים בגלל קשיים.

 

נשים שלא רצו להניק מראש, לא שינו את דעתן בגלל פרשת רמדיה, סבורה אורנה דיבון-אופית, יועצת הנקה מוסמכת וסגנית רכזת מדריכות ארצית בלה לצ'ה. אבל המודעות עלתה ונשים שרוצות נלחמות יותר על ההנקה.

 

החזרה בגדול לאופנת ההנקה הביאה לשורה השקות חדשות. חברת כמיטק, המתמחה בשיווק מוצרים רפואיים, משיקה בימים אלו את ערכת טנדר וואט לנשים מניקות הכוללת רפידות מיוחדות מסיבי פוליאקרילט ותמיסת רינגר ללחלוח ולטיפול בפטמות סדוקות ופצועות בעת ההנקה. הרפידה טובה לשימוש 24 שעות וניתן להשיגה בסניפי קופת-חולים כללית, לאומית ומכבי או להזמין באופן פרטי בטלפון במחיר של 15 שקל לערכה, מינימום להזמנה טלפונית - 8 ערכות.

 

אלפיט-טויס החלה לשווק בשוק משאבת חלב ידנית של חברת earsThe first y, המתהדרת בהפעלה קלה במיוחד במחיר של 199.90 שקל.

 

נכון להיום לא קיים בארץ גוף מוביל אחד המאגד בתוכו את כל קטגוריית מוצרי ההנקה, בניגוד לארה"ב בה קיימות אפילו חנויות מיוחדות. הפינה של שילב מהווה את הסנונית הראשונה. אין ספק שאם הנסיון יוכתר בהצלחה ואם מגמת החזרה אל ההנקה תמשך תפתחנה פינות בחנויות אחרות ואולי אפילו חנויות מתמחות.

 

המבוגרות שביננו, המתפלאות נוכח מגוון האביזרים שלא היו קיימים בעבר, טוענות ודאי שאפשר להניק גם בתנאים מצומצמים. "כל היופי של ההנקה מעבר לתועלת לתינוק ולאמא, בא מכך שהיא לא מעיקה על התקציב, כשהיא זורמת באופן מוצלח", מציינת אורנה דיבון-אופיר. אבל יש מוצרים שחשובים בעת קשיים, או לחילופין, יש גם מוצרי פינוק שמקלים על חיי המניקה.

 

ריכזנו עבורכם את הקטגוריות של מוצרי ההנקה והוספנו את התיחסותה של אורנה דיבון-אופיר לאביזרי ההנקה השונים, בהתבסס על נסיונה והידע שלה בתחום.

 

חזיות הנקה. בשילב מוכרים בעיקר את חזיות מותג הבית שלה במחירים שבין 129.90-109.90 שקל, כרגע יש מבצע של מוצר שני בחצי מחיר. ברשת בייבי-קלאב חזיות של דורינה ומוניקה נמכרות ב-79.90 שקל. ברשת פיפו-בייבי מציעים חזיות של חברת דורינה ואלגנט, הכוללות פדים הניתנים לשליפה. המחירים 99 שקל לחזיה עם תפר, 129 שקלים לחזיה בלי תפר שנמכרת החודש במבצע ב-99 שקל.

 

דבר המומחית: חזיות הנקה הן אמצעי של נוחיות ובחירה, הן אינן חיוניות

 

רפידות הנקה. גם בשילב מוכרים את מוצרי מותג הבית, המחירים 19.90-18.90 שקל למארז של 30 יחידות. בטויס-אר-אס מוכרים חבילת פדים ב-23.99 שקל. בפיפו-בייבי משווקים פדים ב-9.90 שקל לחבילה.

 

מגן פטמה. מגנות על פטמה רגישה או סדוקה. 31.90 שקל בשילב, 19.90 שקל לאריזה של 3 פטמות סיליקון בבייבי-קלאב. קונכיות לפטמות סדוקות לנשים הסובלות מפציעות נמכרות ב-59.90 שקל בשילב.

 

דבר המומחית: הצורך מכתיב את השימוש בפדים ובמגינים למיניהם. לא מומלץ להצטייד מראש. אלא רק לפי הצורך, ורצוי אחרי יעוץ מקצועי.

 

כריות הנקה. נמכרות בשילב ב-99.90 שקל. בבייבי-קלאב נמכרת ב-129 שקל כרית הנקה כביסה המכילה קלקר דחוס. בטויס-אר-אס מוכרים כרית הנקה בשם פאנק, שחלקה הפנימי סגור בשק תפור ונפרד כדי למנוע את בליעת פתיתי ספוג המילוי - 149.99 שקל. רשת פיפו-בייבי מציעה מגוון של כריות הנקה של חברת כרייתי במחירים שבין 138 שקל לכרית מבד כותנה ועד ל-219 שקל לכרית גדולה במיוחד.

 

טיפול וטיפוח. משחה לפטמות של מדלה 29.90 שקל בשילב. בבייבי-קלאב נמכרות מגוון משחות והפופלרית ביותר הינה משחת רפאל ב-29.90 שקל.

 

דבר המומחית: מדובר במוצרי פינוק נחמדים שניתן להשתמש בהם עוד בתקופת ההריון.

 

משאבות חלב. המגוון בתחום עצום. קיימות בשוק משאבות ידניות וגם חשמליות. המחירים של המשאבות הידניות נמכרות בשילב 19.90 עד 159.90 שקל. שקל. משאבה חשמלית של מדלה, יצרן דומיננטי בתחום עולה 399.90 שקל. בקרוב תשווק שילב גם משאבה חדשה של מדלה לנסיעות, מוצר חדש שנמכר כרגע בארה"ב וטרם הגיע למכירה בארץ.

 

חברת אוונט מוכרת משאבת הנקה חצי אוטומטית מדגם IS ב-250-230 שקל. חברת הנסיך הקטן מציעה משאבה קלה ושקטה בשם ליטל-פרינס הניתנת לשימוש ביד אחת - 279 שקל. גם ברשת בייבי-קלאב מוכרים את משאבת ההנקה של מדלה, כשהדגם הפופולרי מיני-אלקטריק נמכר ב-349 שקל עם שקיות סטריליות עם סגירה מיוחדות להקפאה במחיר ל-20 שקיות - 65 שקל. בפיפו-בייביז משאבות ידניות של אבנט נמכרות ב-199 שקל, משאבה ידנית של מדלה ב-149.90 שקל ומשאבה חשמלית של אותה חברה ב-399 שקל. בסופרפארם מוכרים משאבות במחירים שבין 19.99 שקל למשאבת פלסטיק ועד ל-229 שקל למשאבה ידנית של אבנט.

 

דבר המומחית: משאבות חלב חשובות מאוד, במיוחד לנשים שחוזרות לעבודה ולאמהות לפגים. תמיד חשוב לבחור משאבה שמחקה עד כמה שאפשר את היניקה של התינוק. מי שזקוקה לשאיבות מזדמנות יכולה להסתפק במשאבה ידנית טובה. למי ששואבת פעם ביום ויותר מומלץ ללכת על משאבה חשמלית, כשאת חוזק המנוע יש להתאים למספר השאיבות. שאיבה אחת לשעתיים, במקרה של פג, לדוגמה, מחייבת משאבה עם מנוע חשמלי חזק. כדאי גם להביא בחשבון שניתן גם לשכור משאבות.

 

כורסאות הנקה. מאפשרות הנקה נוחה ובטוחה לאם ולתינוק, גם אם האם נרדמת. מתאפיינות בדרך כלל בריפוד עבה המאפשר ישיבה ממושכת נוחה, לחלקן יש הדום תואם. המחירים: בשילב - 499 שקל לכורסא, 699 שקל לכורסא עם הדום.

 

ברשת בייבי-קלאב מציעים כורסת הנקה הכוללת הדום מדגם פרינסס המגיעה כמעט עד מצב שכיבה ב-790 שקל. כורסא מדגם קלאסיק, כולל הדום בעלת מנגנון נדנוד ב-590 שקל וכורסת אמריקן- קומפורט של עמינח עם רגלית נפתחת, שלא יועדה במקורה ככורסת הנקה אבל מהווה פתרון מוצלח למי שיכולה להרשות לעצמה ב-2,590 שקל. בטויס-אר-אס מוכרים כורסת הנקה והדום של דוורון המאפשרת תנועת נדנדה ב-519.99 שקל.

 

דבר המומחית: אין צורך לרוץ מיד עם הלידה ולרכוש כורסא. למתחילות להניק אנחנו דווקא ממליצות להתחיל בכיסא ישר רגיל כשהרגלים מגיעות לרצפה. כדאי ללמוד את הנושא ורק אחר כך להחליט אם מעונינים גם בכורסת הנקה שיכולה להיות נוחה מאוד, במיוחד בהנקה בלילה. לפי הטעם האישי והכיס.

 

הנקה בצנעה. קיימים גם מגוון מוצרים לאלה שרוצות להניק בצנעה. בבייבי-קלאב מוכרים סינר הנקה בשם סינרקט ב-69.90 שקל. בשילב מציעים סינרים ב-39.90 שקל. יש גם מנשאים מיוחדים המאפשרים הנקה בתוכם.

 

ביגוד הנקה. בגדי ההנקה נכנסו גם הם באחרונה לארץ. נורית מאור-שביט מאזור פרדס-חנה, חברת תחושת בטן וחברת מובי ומעצבת בשם יאנה משווקים בגדים אלו המאפשרים להרים חלק או לפתוח כפתור ולאפשר גישה של התינוק בצניעות.

 

יש חולצת טריקו רגילות וגם שמלות ערב. נמכרים בדוכנים בכנסים של לה לצ'ה יעוץ הנקה. בישראל כ-44 יועצות מוסמכות, חלקן עושות ביקורי בית בדרך כלל לבעיות בוערות. מדריכות לה לצ'ה נותנות בטלפון שמות וטלפונים של יועצות ההנקה באזור המגורים. עלות ביקור ביתי ויעוץ פרטי 400-300 שקל. בחלק מהמקרים מפעילות היועצות מרכזים ואז יורד המחיר ל-250 שקל בממוצע לביקור. יש גם מרפאות יעוץ בחלק מבתי החולים.

 

ספרות הדרכה. סרט הדרכה - הלב של אמא הופק על-ידי דר מינה וייסמן, יועצת הנקה מוסמכת בסיוע המרכז הרפואי שיבא בתל-השומר - 69.90 שקל. בין הספרים בולט הספר הנקה פשוטה וטבעית בתרגום לה לצ'ה שמחירו כ-50 שקל.

 

דבר המומחית: מומלץ. מחקרים שנערכו בארץ ובעולם מראים שנשים שלומדות על הנקה בהריון מצליחות בה יותר.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים