שתף קטע נבחר

נהג ללא רשיון - שנתיים בכלא

שמונה פעמים נתפס תושב באר שבע נוהג במכונית, מבלי שהוציא מעולם רשיון נהיגה. בית המשפט החליט להחמיר, ושלח אותו לשנתיים מאסר בפועל

תושב באר שבע התעלם לחלוטין מהמשטרה, ובעיקר מהחוק. במשך שנים נהג ברכב, מבלי שלמד אי פעם נהיגה. בפעמיים הראשונות שנתפס קיבל עונשי פסילה מהוצאת רשיון נהיגה, אחרי הפעמיים הבאות נשלח למעצר בית, ולבסוף לשנתיים מאסר בפועל.

 

אם תרצו אי פעם שיעור מיוחד בהתעלמות מחוקי מדינה, החלטות בית משפט ומשטרה, גשו בעוד כשנתיים לאלכסיי טרסוב, תושב באר שבע, שיהיה אז בן 27. כי האיש, למרות שמעולם לא טרח להוציא רשיון נהיגה כחוק, נהג ללא מפריע במשך שנים. שוב ושוב נתפס נוהג, לעיתים אף במכוניות ללא רישוי רכב. ולשמחת הציבור, השבוע שם לכך בית המשפט לתעבורה בבאר שבע סוף. כאמור, לפחות לשנתיים הקרובות.

 

לא יאומן

 

הכל התחיל לפני שנתיים וחצי בערך. לאחר שנתפס נוהג ללא רשיון בפעם הראשונה, ולא טרח אפילו להגיע לבית המשפט, העניש אותו בהיעדרו בית המשפט באיסור להוצאת רשיון נהיגה למשך חצי שנה. חודשיים אחר כך דן בית המשפט במקרה נוסף של נהיגת טרסוב ללא רשיון, והפעם גזר עליו איסור הוצאת רשיון במשך שנה תמימה, גם במקרה זה בהיעדרו של האיש.

 

שלושה חודשים מאוחר יותר, באוקטובר 2002, נתפס שוב נוהג ללא רשיון, ולשכת תביעות תעבורה נגב הגישה לבית המשפט בקשה למעצר ולפסילה מהוצאת רשיון עד תום ההליכים. בית המשפט נענה לפסילה, אך האיש שוחרר למעצר בית מלא. אז הוא לא ינהג עכשיו? הצחקתם את טרסוב.

 

עוד שלושה חודשים חלפו, ובינואר 2003 נתפס נוהג לא רק ללא רשיון נהיגה, אלא גם ללא רשיון רכב. שלושה חודשים מאוחר יותר, ב-1 לאפריל 2003, נתפס שוב. הפעם זה כבר היה יותר מדי. המשטרה הגישה בקשה חדשה למעצר עד תום ההליכים, ובית המשפט הסכים לכך סוף סוף.

 

התובע המשטרתי, עו"ד פקד ארז דרב, ראש לשכת תביעות תעבורה במרחב הנגב, ביקש הפעם מבית המשפט להטיל על טרסוב עונש מאסר משמעותי בפועל. "התרומה של בית המשפט למלחמה בעבריינים הללו היא בין היתר השתת עונש מרתיע הן כלפי הנאשם, והן כלפי כלל הציבור", אמר פקד דרב.

 

בית המשפט

 

"ברור כי במקרה דנן עשה הנאשם דין לעצמו, שם ללעג ולזלזול את החובה להוציא רשיון נהיגה כדין. העובדה שנרשמו דו"חות על-ידי שוטרים, ואף עונשי הפסילה שהוטלו עליו על-ידי בתי המשפט לתעבורה, כלל לא השפיעו עליו, ולא הרתיעו אותו מלהמשיך לנהוג", כך אמר השופט דיויד לנדסמן, שגזר על האיש שנתיים מאסר בפועל, 1,000 שקלים קנס, ופסילה מלקבל או להוציא רשיון נהיגה בפועל למשך שש שנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
הלך לכלא
צילום: אורן אגמון
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים