שתף קטע נבחר

עלו ברשת: בחירות לילדים

בריטניה לילדים, התראה סלולרית, ציונות מצולמת, הגירסה המקוונת של מילון הסקס בתנ"ך, שנות הדיסקו, איך חונים נכון ועוד סרטונים

פייבוריט: בחירות לילדים

 

בעקבות הנחייה מפורשת של ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, השיק משרד האוצר בשבוע שעבר את ילדים בוחרים. זהו אתר תוכן איכותי וגדול, המציע לגולשים הצעירים ללמוד ולהכיר מקרוב את הממשל הדמוקרטי בישראל, להתמצא בנבכי מערכת הבחירות ולהכיר את ההיסטוריה הפוליטית שלנו.

 

תכניו מקיפים מאוד, מעניינים, כתובים בפשטות ומותאמים לקהל יעד של תלמידים בכיתות ג'-ח'. הוא נבנה בידי צוות ממשל זמין במשרד האוצר, בשיתוף פעולה עם צוות המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך, ומערכת האתר החינוכי סנונית.

כוונת היזמים היא לחזק את התודעה של ילדים לממשל הדמוקרטי ולאופן שבו זמינים השירותים הממשלתיים לאזרחים, גם ברשת.

 

האתר משלב מידע עם פעילויות שונות, והעיקרית היא ההדמיה המקוונת של תהליך הבחירות בישראל: הגולשים הצעירים מוזמנים להירשם בפנקס הבוחרים הצעירים, להשתתף בסקרים, להציע סיסמאות למפלגות השונות, ובסופו של התהליך גם להצביע בבחירות הווירטואליות. יפה מאוד. 

 

דואר: התראה סלולרית

 

תכירו את וימייל, שירות יפה שהשיק היזם דודי בנינו, מי שאחראי לפיתוח ולהפעלה של עשרות אתרי תוכן ושירותים אחרים ברשת. וימייל מאפשר לכל גולש להגדיר אלו הודעות דואר חשובות לו מספיק, כדי שתועבר לו התרעה לטלפון הסלולרי ברגע שהן מגיעות למחשב.

 

ההודעה המתקבלת מהשירות נושאת את שמו של שולח ההודעה ואת שורת הנושא. בעתיד, יאפשר השירות גם לקרוא את תוכן ההודעה ב-WAP ולהשיב עליו. בכך יוצר השירות הזה חיבור משלים ויפה בין הודעות טקסט בסלולר לבין הודעות דואר באינטרנט.

 

לא כל גולש זקוק לשירות כזה, והוא מתאים בעיקר למי שמצפה להודעות בעלות חשיבות רבה כשהוא מרוחק ממחשבו האישי.

 

השירות מאפשר להגדיר גם את מספר ההודעות המבוקשות, שעת משלוח ההודעה, גישה לתיבת הדואר האישית ועוד. השירות ניתן בתשלום, אולם לרגל השקתו מאפשר התנסות חינם לשבוע.

 

בריאות: דרך הגב

 

סובלים מכאבי גב מציקים? האתר הבא מיועד לכם. את האתר המרשים והמקצועי הזה השיק הכירופרקטור ד"ר יצחק בכר, הממונה על תחום הכירופרטיקה במכבי שירותי בריאות. האתר מציע תוכן רב, הסברים על סוגי הכאב הניתנים לטיפול יעיל, מידע על פציעות ספורט ושיקום, חדשות, מאמרים רבים לציבור הכללי וגם לאנשי מקצוע בתחום, וגם מדריכים ליציבה נכונה ולמניעה של בעיות רפואיות. 

 

היסטוריה: ציונות מצולמת

 

אלישע בביוף ליקט וקיבץ ממקורות שונים כמה עשרות סרטונים, שמציגים רגעים גדולים בתולדות הציונות - עוד מהימים שלפני הקמת המדינה. המאגר הזה, הפועל במסגרת פרויקט תקשוב של משרד החינוך, כולל סרטונים נדירים שנשמרו בארכיון שירות השידור הבריטי.

 

יש בהם סרטונים מ-1918, המתעדים את הגדודים העבריים במלחמת העולם הראשונה. באחד מהם אף רואים את זאב ז'בוטינסקי צועד במדים מלאים עם מפקדי הגדודים.

 

עוד סרטונים מעניינים: צבא מוסוליני מפגיז את חיפה ב-1941, הפגנות נגד הספר הלבן הבריטי, פיצוץ תחנת הרכבת בירושלים, יום הכרזת המדינה, מבצע קדש, לכידת המשחתת איברהים אל אוואל, גולדה נואמת באו"ם, מלחמות ששת הימים ויום הכיפורים.

 

לצד ההיסטוריה הרחוקה, גם כמה רגעים מהעבר הקרוב: רצח רבין, שידור של אילן רמון מהחלל, פינוי גוש קטיף והלווייתו של אהוד מנור. ניתן להפעיל כמה סרטונים מהמאגר במקביל (שלחה: נועה בן שבת).

 

סקס: לדעת במובן התנ"כי

 

האתר המעניין הזה הוא הגירסה המקוונת של מילון הסקס בתנ"ך מאת החוקר והמתרגם האמריקני רונלד אקר מפלורידה.

המילון של אקר מביא ומבאר את כל האזכורים שקשורים בפעילות מינית בסיפורי התנ"ך בסדר אלפביתי. כאלה יש, אם הספקתם לשכוח, עשרות רבות (שלח: דן דקל).

 

דיקדוק: פועל עברי

 

והנה משהו לשוחרי השפה העברית. יעקב ריצ'מן, המקדם תכנים יהודיים וישראליים בעשרות אתרים שבנה בעצמו, יצר את מילון הפעלים העבריים הזה, המציג תרגומים מנוקדים ומדויקים של כ-300 פעלים בעברית, על הטיותיהם וזמניהם השונים. 

 

מדריך: תשובה דיפלומטית

 

דיפלומט הוא שער גלישה באנגלית לשימושם של דיפלומטים זרים המשרתים בישראל. האתר מציג קישורים ישירים למידע בכל תחום רלוונטי - מחדשות ועד כסף וטיולים, וקיצורי דרך לשירותים חשובים. 

 

ילדים: בריטניה הקטנה

 

הפעילות המקוונת של שגרירות בריטניה בישראל היא לא פחות ממעוררת התפעלות. המיזם החדש מבית השגרירות הוא אתר מיוחד לילדים בישראל, בריטניה לילדים,

המביא מידע רב ומעמיק על כל היבט של הממלכה הבריטית: בית המלוכה, ההיסטוריה, הגיאוגרפיה, אופנה, מזון, ספורט ומשחקים.

 

יש כאן גם גלריית תמונות אופייניות ותקצירים לתלמידים ששוקדים על עבודות ושיעורי בית על בריטניה במסגרת בית הספר. כל התכנים בעברית, ומותאמים גם לתלמידים בבית הספר היסודי.

 

טיולים:כאן גרים בכיף

 

אתר מוטורהום קרוואנים, המיועד למטיילים ישראלים המעדיפים לנוע ברחבי העולם בתוך קרוואן, עבר שדרוג נאה ורחב.

 

האתר מביא מידע רב על טיולי קרוואנים לזוגות ולמשפחות בכל היבשות, מאפשר להזמין קרוואן מראש לכל יעד, ומציג את כל דגמי הקרוואנים העומדים לשירות המטיילים ביעדים השונים, על מגוון המוצרים המשלימים האופייניים לכל אחד.

 

עוד באתר: הסברים על תפעול הקרוואן, כתבות ויומני מסע של מטיילים, טיפים ליעדים השונים, מבצעים והנחות וקישורים רבים לאתרי טבע, אטרקציות וחניונים בכל העולם. 

 

הצחוקיה

 

לא רק הפריחה הפתאומית של סוף החורף מעלה חיוך על הפנים - אלא גם המקבץ הבא של סרטונים, משחקים וקישורי מצברוח טוב שמובאים בפניכם באדיבות קוראי המדור:

 

הפאשלות של מריו - בלי סיבה ברורה, גל אדיר של נוסטלגיה שוטף את קוראי המדור. בשבועות האחרונים אנו מופתעים לגלות עוד ועוד המלצות חמות על אתרים שמשליכים אותנו באחת אל הימים שבמחשב היה חור. הנה דוגמה: אתר המקבץ את כל הפספוסים לכאורה של מריו, שנשמטו מהמשחקים בעריכה. מפגר ואלים, אבל יצירתי (שלח: גיא סודרי).

 

הסדרות של ילדותנו - במאגר החביב סדרות הטלוויזיה הקלאסיות יש כבר כרטיסי מידע מפורטים, תמונות, קטעי וידאו ודוגמאות משירי הפתיחה - ליותר מ-200 סדרות טלוויזיה ששלטו במסך שלנו כשהיינו ילדים. כלומר, בהנחה שאינכם בני 20 עכשיו.

 

שנות הדיסקו - הנה יופי של אתר, שמוכיח כי ברשת לא חייבים לדעת לקרוא שפות זרות רק כדי להתמצא בתכנים: מאגר רוסי של קליפים ולהיטי דיסקו ויורופופ בעיקר משנות ה-80.

המאפיינים העיקריים: שירים לא רעים, אופנה מזעזעת ותסרוקות מחרידות. (שלח: דן דקל).

 

הטל מטבע - הפיצ'ר המגניב הזה מתרגם מילולית את המונח Flip a Coin ומאפשר לכל גולש לבחור מטבע, ולהטיל אותו, כדי לבדוק עץ או פלי. (שלח: דן דקל).

 

המספרים - משחק קטן, שמציע לכם לבחור מספר ובאמצעות שלוש שאלות מצליח לגלות את הבחירה שלכם במדויק. נחמד (שלח: אופיר אלבז). 

 

חניה למתקדמים - שימו לב לגלריית התמונות הקטנה הזו, המתעדת עד כמה פעולת חניה פשוטה של הרכב יכולה להיות יצירתית כשלא ממש יודעים להחנות. (שלחה: ריטה גפן).

 

מי שיחרר את הכלבות - מצגת פלאש אכזרית, שאיזה אמריקני חסר לב הכין מתמונות מאוד לא מחמיאות של נשים שמצא באתרים שונים ברשת - בעיקר אתרי היכרויות או אתרים קהילתיים. לשלל המגוון שלו חיבר את הפסקול הבלתי נמנע - השיר - Who let the dogs out ולנו נותר רק לרחם על מי שנתקלה שם בתמונה שלה ביום שיער רע (שלח: דן דקל).

 

שירו של פיקארד - וזה מה שקפטן פיקארד ממסע בין כוכבים היה שר אם רק היה דמות מתוך משחקי ה-Sims או אם מישהו בכלל היה נותן לו לשיר. קליפ חביב ועשוי טוב (שלח: עמית פל).

 

פרסומת מפוצצת - והסרטון הזה נותן כמה מחשבות פלאש על התכנים האפשריים לקמפיין פרסומי עולמי לארגון אל קאעידה. פיצוץ, מיותר לנחש (שלח: גיא סודרי).

 

הערה: ייתכן כי חלק מהאתרים לא יהיו זמינים בגלל עומס זמני.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בחירות לילדים. מעניין
שירו של פיקארד. קליפ חביב
מומלצים