שתף קטע נבחר

עתידות: אחרי מותכם תגיעו לירח

לא קיבלו אתכם לנאס"א? על גופתכם תגיעו לחלל • שירות חדש מציע לישראלים שביקשו לשרוף את גופתם לפזר את אפרם מחוץ לאטמוספירה תמורת 1,000 דולר לגרם

רבים חולמים להיות אסטרונאוטים ולשייט בין הכוכבים. רק מעטים מאוד מצליחים להגשים את החלום הזה. אולם גם אם כף רגלכם מעולם לא דרכה במעבורת החלל האמריקאית או בחללית רוסית, עדיין תוכלו להגשים בעולם הבא את מה שלא הצלחתם בחייכם ולהגיע לחלל במותכם.

 

200 ישראלים כבר שילמו כדי שגופתם תישרף לאחר מותם בקרמטוריום מיוחד שהקימה חברת עלי שלכת באזור השרון. לאחר שריפת הגופה יכולים הלקוחות לבחור מראש אם אפרם יפוזר במרחב או יישמר בכד בבית קרוביהם. כעת מוצעת להם אופציה נוספת: קבורה בין כוכבים.

 

כיצד מתנהלת הקבורה בחלל? לאחר טקס הפרידה ושריפת הגופה מוכנס חלק מהאפר שנותר מהגופה לקפסולה מיוחדת. הקפסולה, שעליה נכתבים פרטי המנוח ומשפט פרידה של בני המשפחה, מצורפת לצבר קפסולות ומועלית לטיל השיגור. קפסולות האפר מצטרפות לשיגורים שנקבעים מראש לצרכים מדעיים או מסחריים, כמו שיגור לוויינים או שילוח מעבורות חלל.

 

בני המשפחה וחברים מוזמנים לטקס מיוחד הנערך באתר השיגור, והאירוע כולו מתועד ומונצח בסרט. כמו כל דבר בחיים, גם לקבורה בחלל יש מחיר, והוא לא זול בכלל: החל מ-1,000 דולר לכל גרם אפר. אדם ממוצע משאיר אחריו 4 קילוגרמים של אפר. המחיר נקבע לפי סוג השיגור שאליו מצורפת הקפסולה. חברת עלי שלכת, שמציעה את השירות לישראלים, מבצעת את שריפת הגופה בארץ ומזמינה מקום לטיסה המבוקשת דרך סוכנות החלל האמריקאית. האפר מוטס לארצות-הברית ושם ממתין לטיסה. זמן ההמתנה יכול להגיע לשנה ותלוי בעיקר בתוכנית השיגורים של נאס"א.

 

כרגע, דרך אגב, ממתינות לשיגור קפסולות של שני סלבריטאים: השחקן ג'יימס דוהן, שהתפרסם כאשר גילם את סקוטי בסדרת המדע הבדיוני המיתולוגית מסע בין כוכבים, ושרידיו יממשו בקרוב את המשפט המזוהה עימו: "שגר אותי". גם האסטרונאוט והכדורסלן גורדון קופר המנוח בחר לסיים כך את חייו, לאחר ששוגר אל מחוץ לאטמוספירה עוד בחייו וצבר 222 שעות חלל.

 

בין הישראלים שכבר נרשמו לשריפת גופתם נמצא עו"ד אתגר לוצאטו, בן 91, מעומר. בתו, רוסנה, אומרת כי "אנחנו מקבלים את זה בטבעיות רבה. כל אדם יכול לעשות כרצונו בגופו". עו"ד לוצאטו מסביר את הבחירה בכך ש"אני לא אוהב את הרעיון שהגוף נרקב. שהקרובים שלי כבר יחליטו מה יעשו באפר. זו לא בעיה שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
המראה לקבורה בחלל (אילוסטרציה)
צילום רויטרס
מומלצים