שתף קטע נבחר

אושרו הטבות מס לעצמאים בקופות הגמל

הטבת המס על הכנסות העמית תחול על הפקדה בקופה מעל סכום של 11,914 שקל, אם הפקיד סכום זה לפחות בקרן פנסיה ולא קיבל הכנסה נוספת ממעביד בעבורה שולמו כספים לקרן פנסיה או לקופת גמל. הניכוי לצורכי מס על ההפקדה יהיה 6,132 שקל בנוסף להטבות אחרות

הטבות מס לעמיתים עצמאים בקופות הגמל לשנת 2006, אושרו אמש בכנסת בהליך מהיר כדי שיספיקו לנצל את ההטבה עד יום א' הקרוב, 31 בדצמבר.

 

הטבת המס על הכנסות העמית תחול על הפקדה בקופה מעל סכום של 11,914 שקל, אם הוא הפקיד סכום זה לפחות בקרן פנסיה ולא קיבל הכנסה נוספת ממעביד בעבורה שולמו כספים לקרן פנסיה או לקופת גמל.

 

הניכוי לצורכי מס על ההפקדה הנ"ל בקופת גמל יזכה את העמית ב-6,132 שקל בנוסף להטבות שהוא כבר זכאי להן.

 

ההטבות אושרו בתיקון בפקודת מס הכנסה בתוך יממה, בוועדת הכספים ובמליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ יעקב ליצמן, הסביר את החיפזון באומרו שהדיון בוועדה לא היה קל אבל "גברה עלינו אחריותנו כלפי מגזרים שלמים באוכלוסיה שעומדים לאבד את הטבת המס אם החוק לא יתקבל לפני תום שנת הכספים".

 

הוא ציין כי התיקון התחייב בעקבות תיקון קודם בחוק שנעשה בשנה שעברה אשר קבע כי עמית עצמאי רשאי להפקיד כספים בקופת גמל רק אם הפקיד כספים לפנסיה או שיש לו הסדר פנסיוני אחר. התיקון החדש מאפשר את מתן הטבות המס על החיסכון בקופת הגמל.

 

"נציגי רשות המסים הודו בשגגה שיצאה מלפניהם כשלא הביאו את החוק מוקדם יותר", אמר ליצמן, "אבל כשנוכחנו לדעת כי חקיקה זו נעשתה לאחר בדיקה עם נציגי רוב הארגונים והמגזרים הנוגעים בדבר, נחה דעתנו כי הם התכוננו לכך וכי הם ידעו לנצל את כל הטבות המס המגיעות להם".

 

לוועדת הכספים הגיעה הצעת חוק רחבה יותר הכוללת גם תיקונים לגבי חסכונות בקופת גמל ובקרן פנסיה שיחולו משנת הכספים 2007. בשל לחץ הזמן החליטה הוועדה לאשר בנפרד רק את ההטבות הנוגעות לשנת המס הנוכחית, ולדחות לשנה הבאה את הטיפול ביתר סעיפי החוק.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
אישור בהליך מהיר
צילום: עומר הכהן
מומלצים