שתף קטע נבחר

מחוברים ללא הפסקה

מה קורה לרשת האלחוטית כשמחוברים אליה המון אנשים בבת-אחת והאם העתיד צופן מהירות גבוהה יותר שתאפשר לנו להתחבר מכל מקום בעולם, ללא קשר לכמות האנשים, טיב הסוללה והפלטפורמות השונות

בשיתוף סיסקו ישראל

 

 

כולנו מכירים את זה, אנחנו מצלמים וידיאו מלהיב, רוצים שכולם יוכלו לראות אותו ולהתרגש כמונו, ואז זה קורה - האינטרנט הופך לאיטי, קצב ההעלאה מאט ועד שהווידיאו עולה, אנחנו מאבדים סבלנות, התרגשות ואפילו כבר צילמנו וידיאו אחר, מרגש יותר. למה זה קורה ומה יהיה בעתיד הרשתות האלחוטיות, האם נידונו לקצב העלאה איטי או שיש בשורה חדשה? דני רופ ראיין את מנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא, וקיבל כמה תשובות מעניינות לשאלה לאן מתקדם העולם הטכנולוגי.

 

מחוברים? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
מחוברים?(צילום: shutterstock)

 

על פי אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל, מהפכת האינטרנט רק בהתחלתה. לדבריו, בעוד ארבע שנים קצב התעבורה יעלה פי 4, 80 אחוז מהתעבורה תהיה בכלל בווידאו ומיליון דברים יהיו מחוברים לרשת בכל שעה.

 

טכנולוגיה חדשה שעתידה לספק מענה לצרכים הדיגיטליים החדשים היא טכנולוגית ה- wifi6 שחברת סיסקו השיקה אמש באירוע מיוחד, מדובר בטכנולוגיה שדוחסת את המידע בצורה שונה ומאפשרת לעשרות דיווייסים לדבר בו- זמנית. "אנחנו נוכל לשבת ולראות משחק, ולעדכן את הסטורי באינסטגרם עם הרבה אנשים ביחד, עם צריכת סוללה טובה יותר של המכשיר, עם קצב העלאה טובה" אומר שגיא.

דני רופ ומנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא
דני רופ ומנכ"ל סיסקו ישראל, אורן שגיא
 

ואיך זה ישפיע על התלות שלנו ברשת הסלולארית? לדברי שגיא מדובר בשתי טכנולוגיות שמתקדמות במקביל. "העולם הסלולארי שעבר מהדור השני לשלישי, לרביעי ורשת האלחוט מתקדמת. לפני 20 שנה היה הדור הראשון באלחוט שהעביר מגה אחד של מידע וה-wifi 6 מעביר עשרה ג'יגה של מידע, פי עשרת אלפים.

 

למה? למה אין פה חיבור? (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
למה? למה אין פה חיבור?(צילום: Shutterstock)
  

 

"אני חושב שהמפכה הדיגיטלית העיקרית, אם בעבר הדיגיטל והטכנולוגיה בעיקר של הארגונים הגדולים אותם בנקים גדולים עם מערכי מידע עצומים, היום הדיגיטל מגיע לכל מקום. אני צריך דיגיטל בבית, לחבר את השעון החכם, לחבר את הפלייסטיישן של הילדים בחופש הגדול, אבל אני צריך גם לחבר את הרכב שלי, את מערכת האזעקה. עסק קטן, סופרמרקט, עורכי דין, הכל הופך להיות מחובר."

 

אחד החסמים המוכרים הוא מהירות התעבורה וגם כמות המשתמשים שיכולים להכנס בו זמנית, מה יקרה בדור הבא?

"טכנולוגיית הענן משנה את הדרך שבה אנחנו מנהלים היום תעבורה ומנהלים מידע. וחלק מהפתרון נותן אלחוט אבל הכל מנוהל ממקום מרכזי בענן. במקום שאתה תכנס הביתה ותבצע את כל ההגדרות בצורה ידנית, אתה תקבל את כל ההגדרות מהענן. ואז תקבל לא רק אלחוט, תקבל אבטחת מידע, תקבל מצלמות אבטחה, תקבל אנליטיקה, הכל בפתרון שמנוהל ממקום מרכזי."

 

בעתיד נוכל להתחבר מכל מקום וללא האטה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
בעתיד נוכל להתחבר מכל מקום וללא האטה(צילום: shutterstock)
  

 

בשיתוף סיסקו ישראל

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
מה עתיד ה-wifi?
צילום: Shutterstock
אורן שגיא, מנכ"ל סיסקו ישראל
מומלצים