שתף קטע נבחר

ממשל טראמפ לבנות ברית: "החרימו את וואווי"

לחצים דיפלומטיים מופעלים על בריטניה, פולין וגרמניה בדרישה להחרים את ענקית הטלקום הסינית וחברות סיניות אחרות. זאת כחלק ממלחמת הסחר המתנהלת בין סין וארה"ב, ועל רקע המרוץ לפריסת רשתות דור 5

אם לשפוט לפי המתיחות הגוברת בין שתי המעצמות הגדולות בעולם, פריסת רשתות דור 5 היא מרוץ החימוש של המאה הנוכחית: בארצות הברית מבינים את זה היטב, מה שמסביר את המאמצים של ממשל טראמפ לגייס בעלות ברית לטובת המאבק במי שהפכה לסמל של מלחמת הסחר - ענקית הטלקום הסינית וואווי.

 

חנויות מנד וואנזו  (צילום: רויטרס)
מירוץ חימוש. חנות וואווי(צילום: רויטרס)

 

על פי דיווח של ה"ניו יורק טיימס", ממשל טראמפ יוצא מגדרו כדי להפעיל לחץ על מדינות כמו בריטניה, גרמניה ופולין בדרישה להחרים את וואווי וחברות סיניות נוספות. זאת באמצעות דה-לגיטימציה של הטכנולוגיה המפותחת בידי החברות האלה, שנחשדת על ידי האמריקנים כטכנולוגיית ריגול המשמשת את המשטר הקומוניסטי בסין. וואווי מובילה את המרוץ להקמת התשתיות הנחוצות בפריסת רשתות מדור 5, וחרמות מהסוג הזה עלולות להסית אותה ממסלולה ולעכב באופן משמעותי את פריסת הרשתות.

 

הדיווח גם מפרט את החשיבות שמעניק הממשל האמריקני לרשתות דור 5: על פי העיתון, ארה"ב רואה ברשתות דור 5 חלק משמעותי ממרוץ חימוש חדש שבו המנצחים, מי שיגיעו ראשונים לקו הסיום עם פריסה של התשתיות, יהנו מיתרונות משמעותיים ברמה הכלכלית, הטכנולוגית והצבאית, לאורך המאה הנוכחית.

 

 

אתמול הודיע שליח סין לאיחוד האירופי כי החרמת וואווי עשויה להוביל לפגיעה ממשית בתהליכי פריסת רשתות דור 5, ולעכב באופן משמעותי את הקמת התשתיות הנדרשות. רשתות דור 5 צפויות להאיץ את הפיתוחים הטכנולוגיים - עם רשתות מהירות הרבה יותר, ללא שיהוי ובפס רחב, שיאפשרו גם חיבור של הרבה יותר מכשירים לרשת (IoT).

 

בחודש האחרון מתנהלים מגעים בין נשיאי המעצמות סין וארה"ב, בנוגע להיקף וגובה המסים ולמחלוקות נוספות בענייני מסחר, בניסיון לפתור את המשבר באמצעים דיפלומטיים. במסגרת מלחמת הסחר הנוכחית נעצרה סמנכ"לית הכספים של חברת וואווי, מנג וואנזו, לפני כחודשיים בקנדה, והואשמה בהפרת הסקנציות על איראן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים