שתף קטע נבחר

פייסבוק עושה הכל כדי שתכניסו הביתה את המצלמה שלה

ההכרזה על הדור הבא של מסכי הפורטל, המיועדים בעיקר לקיום שיחות וידיאו בפלטפורמות של פייסבוק, חושפת הוזלה משמעותית של המוצרים והשקה ראשונה מחוץ לגבולות ארה"ב. הפעם יש גם התרעה מראש: מאזינים למשתמשי פורטל

מסכי הפורטל של פייסבוק , מוצרי החומרה הראשונים שמפתחת ענקית הטכנולוגיה, מקבלים עדכון: ענקית הטכנולוגיה הכריזה היום (ד') על הדור הבא של המסכים, המיועדים לניהול שיחות וידיאו בפלטפורמות של פייסבוק, ומוטמעת בהם סייעת קולית המופעלת בפקודת "היי פורטל". בפייסבוק הכריזו על שלושה מוצרים - פורטל (179 דולר), פורטל מיני (129 דולר) ופורטל TV, מוצר חדש שמתבסס על המסך הביתי, ויושק במחיר של 149 דולר.

 

משפחת מסכי הפורטל החדשים (צילום: פייסבוק)
משפחת מסכי הפורטל החדשים(צילום: פייסבוק)

 

לראשונה מאז הוכרזה סדרת מוצרי החומרה של פייסבוק בשנה שעברה, מסכי הפורטל יגיעו גם למדפים מחוץ לגבולות ארצות-הברית: אוסטרליה וניו זילנד מצטרפות לשוק הלקוחות הפוטנציאליים, כמו גם בריטניה, צרפת, איטליה וספרד. לראשונה, המסכים יתמכו גם בפלטפורמת וואטסאפ הנמצאת בבעלות פייסבוק, והסייעת הקולית של אמזון, אלקסה, מוטמעת בהם.

 

מדובר בהוזלת מחירים משמעותית עבור סדרת המוצרים, שהושקה לפני שנה בטווח מחירים של 200-350 דולר, תלוי בגודל המסך. פורטל TV הוא חידוש לעומת הדור הראשון - שכן מדובר במוצר שמשלב מיקרופון ומצלמה ללא מסך, ומיועד לשימוש על גבי הטלוויזיה הביתית. בניגוד לדור הראשון, הפעם לא כוללת הסדרה את מסך הפורטל פלוס הגדול והמסתובב - שגם היה המוצר היקר ביותר.

 

התמחור המחודש, לצד מערך השיווק שמתרחב הרבה מעבר לגבולות ארצות הברית, מעידים על האסטרטגיה של פייסבוק - להכניס את מוצרי פורטל לכמה שיותר בתים ולהפוך אותם למוצר צריכה רלוונטי עבור משתמשים, וכאלה שיצליחו לנגוס במעט מנתח השוק של רמקולים חכמים - שנשלט על ידי אקו של אמזון וגוגל הום. אבל אפילו בפייסבוק כבר לא לגמרי יכולים להתעלם מהחשש ההולך וגובר מפני הפרת פרטיות של משתמשים, בייחוד לאור שורת החשיפות מהחודשים האחרונים, לפיהן כל חמשת ענקיות הטכנולוגיה - אמזון, גוגל, אפל, מיקרוסופט וכמובן גם פייסבוק עצמה - עסקו בתיוג ידני של קטעי קול לצורך שיפור יכולות הטכנולוגיה הקולית שלהן, או במילים פשוטות - האזינו למשתמשים.

 

משפחת מסכי הפורטל החדשים (צילום: פייסבוק)
חיבור ישיר לטלוויזיה. פורטל TV(צילום: פייסבוק)

 

בפוסט שליווה את הכרזת המוצרים בבלוג הרשמי של פייסבוק, הוקדש אזור שלם לנושא הפרטיות, ובו מצהירה פייסבוק כלפי משתמשי הטכנולוגיה הקולית (כלומר, "היי פורטל") כי קטעי הקול שלהם מוקלטים ומועברים לפייסבוק, וכי דגימות קוליות ייבחנו מפעם לפעם על-ידי "צוות מיומן" - כנראה, בניגוד לעובדי הקבלן שהועסקו על ידי חברות הטכנולוגיה לצורך עבודת ההאזנה והתיוג. בנוסף, מדגישים בפייסבוק כי בלחיצת כפתור פשוטה אפשר לכבות את פעולת המצלמה והמיקרופון של פורטל, וכי למשתמשים ניתנת האפשרות לבחור אם לאחסן את קטעי הקול שלהם, וגם למחוק את היסטוריית הפקודות הקוליות.  

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פייסבוק
הדור הבא של מסכי פייסבוק
צילום: פייסבוק
מומלצים