שתף קטע נבחר

כך תעצבו את תווי הפנים בעזרת איפור. לגזור ולשמור

פנים עגולות, פנים מאורכות או פנים מרובעות. ישנם סוגים רבים למבנה הפנים, אמנות הקונטורינג תעזור לנו לשנות את המבנה איתו נולדנו באמצעות איפור. מדריך

קונטורינג, טכניקת איפור לחיטוב תווי הפנים בעזרת הצללות והארות, הופכת אט אט לחלק משגרת האיפור היומיומית של נשים רבות. היא נשענת על העיקרון של משחקי אור וצל באמצעות שימוש בגווני איפור בהירים וכהים, אשר מאפשרים ליצור הדגשה הדרגתית והארה של אזורים שונים בתווי הפנים.

 

אלמנט ההדגשה עושה שימוש באזורים המוצלים באופן טבעי, כדוגמת קו הלסת, עצמות הלחיים וצדי האף ומנגד, מתמקדת ההארה בהבלטה של הנקודות הגבוהות כמרכז הסנטר, מצח וגשר האף.  

 

"ישנם כללי בסיס בכל תחום הקונטורינג, אשר על פיהם ניתן להתאים את השימוש עם האיפור לפי ראות עיניה של כל משתמשת" , מסבירה נטע סקלי מחברת האיפור MAC, ומפרטת, "גוונים כהים מצרים את הפנים ונותנים הצללות, כלומר מסיט את תווי הפנים לאחור. גוונים בהירים מאירים ומרימים, כלומר דוחף ומבליט קדימה את תווי הפנים".

 

סקלי אומרת כי טקסטורת מאט (לא בוהקת) מדגישה הצללות באופן אופטימלי, ולעומתה טקסטורה מבריקה, לחה, נוצצת - תומכת בהארות באופן אופטימלי. "בעזרת צל ואור ניתן לעצב את מראה הפנים כרצוננו וליצור אשליה של אפקטים שונים על העור ומבנה הפנים - להבליט, להרחיב, להצר וכדומה", על פי סקלי.

 

הרעיון הבסיסי הוא להגיע בעזרת הצללות והארות לאיזון מבנה הפנים - לשקע אזורים בולטים, להצר אזורים רחבים, להאיר את מרכז הפנים או להרחיב ולהוסיף נפח באזורים שקועים.

 

מצח

הצללות בקו השיער או ברקות מומלצות לבעלות מצח רחב או גבוה, ויוצרות הצרה או הקטנה. לאלה בעלות מצח צר או קטן, מומלץ להאיר את האזור במוצר ללא ברק.

 

עיניים

הארת עצם הגבה מבליטה ויוצרת גובה. היא אינה מתאימה לבעלות עין שקועה, כשעצם הגבה בולטת כבר. מומלץ לבחור בגוון שאינו לבן לגמרי ובעל ברק מתון מאוד למראה עכשווי יותר.

 

הצללת שקע העין יוצרת ממדיות לעפעף שטוח אך גם סוגרת קצת על העין. הארת זוויות העין הפנימיות יוצרת הרחקה כאשר העיניים קרובות. צלליות בגוונים כהים בזויות אלו יקרבו עיניים רחוקות.

 

אף

הצללה מצדי האף מצרה אותו ויכולה להאריך אותו. הוספת מעט צל בקצה - תקצר את האף. הארה של גשר האף מבליטה אותו.

 

לחיים

הצללת שקע הלחי יוצרת מראה צר יותר. היא מומלצת לבעלות מבנה פנים רחב ואינה הכרחית לבעלות לחיים שקועות או מבנה פנים צר. הארת אזור הלחיים הקרוב לאף הולמת בעלות לחיים שקועות או מבנה פנים צר. הארת עצם הלחי יוצרת מראה מורם לפנים. בחרי מרקם איפור בעל הארה מועטה למראה יומיומי כדי להדגיש את שקעי הלחיים.

 

שפתיים

הארת קשת הקופידון -קו מסגרת השפתיים יוצרת אשליית נפח.

 

לסת וסנטר

הצללת קו הלסת תיצור מראה חזק יותר ויכולה לאזן מבנה מרובע. יש להיזהר ולבחור בחומר בעל פיגמנט נמוך על מת שלא ליצור קו לסת כהה. ניתן ליצור צל ואור  בעזרת במוצרים רבים ומגוונים, כמו גם בטקסטורות שונות, בין אם במוצרי אבקה או קרם, יבשים או רטובים.

 

כדוגמה, מייקאפ או קונסילר כהה או בהיר מאוד, סומק, עט הארה, שימר אבקה או קרם, לחות מבריקה, גלוס לפנים, ברונזר, צלליות, עפרונות איפור ומוצרים ייעודיים נוספים. חשוב לזכור כי את גוון ההצללה וההארה יש להתאים לגוון העור על פי האפקט המבוקש - ככל שגוון העור כהה יותר יש לבחור הארה צהבהבה או אפרסקית יותר ולא לבנה. על עור כהה עובדים יותר על הארה ופחות על הוספת צל.

 

כנגד, על עור בהיר מאוד ניתן לעבוד עם גוון הצללה כהה בשתי דרגות מגוון העור על מנת להשיג תוצאה טבעית. מומלץ במקרה כזה גם לבחור מוצר בעל אחוזי פיגמנט נמוכים על מנת להשיג השתלבות טבעית בעור. גוון ההצללה יכול להיות 'חם' יותר בסגנון נשיקת שמש עם גוון המכיל בתוכו יותר זהב, או גוון 'קר' יותר ואפרפר למראה טבעי. 

 

מורפולוגיה, קונטורינג ופיסול פנים

"ישנם סוגים שונים של מבני פנים", מסביר יוסי ביטון מ-B COSMIC, "נתאים את ההצללה לפי סגנון התווים והאיפור. לדוגמה, הצללה עגולה למראה בובתי". 

 

 

זהו את מבנה הפנים שלכם ()
זהו את מבנה הפנים שלכם
 

 

גוונים כהים ובהירים של מייק אפ וקונסילר יעזרו לנו ליצור איזון בצורת הפנים. גוון כהה תפקידו לדחוס אזורים בולטים ולהעמיק אזורים על מנת להבליט אזור בהיר אחר. לעומתו, תפקידו של גוון בהיר הוא להבליט, להרחיב וליצור שטח גדול יותר.

 

בכל צורה נתייחס למקומות אותם אנו רוצים לתקן. ישנם שלושה סוגים שונים של הצללת עצם הלחי:

מלוכסן כלפי מטה -  מאריך ומצר את מבנה.

ישר וקצר - למראה קצר יותר של הפנים.

עגול - למראה רך ומלא בלחיים. 

 

מבנה ארוך ומלבני

נשתמש בגוונים כהים באזור עצם הלחי המקצרת את המבנה. נוסיף כהות גם באזור הסנטר, המצח ובאזורי הלחי על מנת להעניק מראה עגול ומלא יותר. בפנים עם צורה מלבנית יותר, נכהה גם את זוויות הלסת.

 

מבנה עגול

כדי להאריך ולהצר את מבנה הפנים, נשתמש בגוונים כהים ונמרח אותם בקווים אלכסוניים כלפי מטה באזור עצם הלחי. נוסיף כהות בלסת תחתונה על מנת להצר את המראה העגול.

מבנה ארוך ומבלני (בשורה העליונה) מול מבנה עגול (בשורה התחתונה) ()
מבנה ארוך ומבלני (בשורה העליונה) מול מבנה עגול (בשורה התחתונה)
  

 

מבנה מרובע וקצר

נשתמש בכהות מלוכסנת כלפי מטה באזור עצם הלחי כדי להאריך את מבנה הפנים. נוסיף כהות בצדי הפנים כדי להקטין את רוחב הפנים ולרכך את הזויות.

 

מבנה משולש הפוך

מורחים על עצם הלחי כהות קצרה על מנת לקצר את מבנה הפנים, ובנוסף מצללים בגוון כהה את אזור צדדי המצח כדי להצר. 

  

מבנה משולש

מניחים על עצם הלחי כהות מלוכסנת על מנת להאריך את הפנים ולהעניק מראה צר יותר, מכהים את הלסת כדי להצר את רוחבה.

 

מלמעלה למטה: מבנה מרובע וקצר, מבנה משולש הפוך ומבנה משולש ()
מלמעלה למטה: מבנה מרובע וקצר, מבנה משולש הפוך ומבנה משולש

 

על מנת ליצור איזון מרבי נשתמש בארבעה גוונים עיקריים : גוון העור, גוון חיבור, גוון הצללה וגוון הארה:

 

גוון ההארה. נועד להבליט, להגדיל ולהדגיש מקומות, וכן משמש להנחת נקודות אור במקומות הרצויים (קונסילר או מייקאפ נוזלי). כמו כן, נשתמש בהארה באזור שמתחת לעיניים בהתאם לכהות הקיימת.

 

גוון העור. יש להתאים את גוון העור בעזרת הנחת דגימה של האיפור על גבי אזור הלסת ולבדוק שאכן הגוון תואם (להשתמש במייק אפ נוזלי).

 

גוון החיבור. נשתמש בגוון העור שבחרנו ונכהה אותו על ידי הוספה של מייקאפ משחתי כהה יותר. מטרתו, ליצור גוון מקשר לגוון ההצללות המאפשר מעבר גוונים נקי יותר. הוא עשוי מחומר גמיש יותר לעבודה ויוצר הכנה להנחת ההצללות על פי המראה הרצוי.

 

גוון ההצללה. לאחר שיצרנו את גוון הדרוש, ניצור את גוון ההצללה - הוא יהיה כהה יותר מגוון החיבור (מייק אפ משחתי / קונסילר משחתי) המשמש להעמקה ודחיסה משמעותית יותר על פי התיקונים הנחוצים. למעשה זהו הגוון הכהה ביותר שנשתמש בו, כאמור נשתמש בגוון החיבור על מנת לחבר את גוון ההצללה בקלות יותר לגוון העור.

 

 

איפור העיניים

איפור העיניים קודם לאיפור הפנים, וזאת כדי לאפשר עבודה נקייה וגישה נוחה לאיפור העיניים. בתחילה משתמשים בקונסילר משחתי או נוזלי על העפעף לפי סוג העור, להסתרת כהויות. הוא משמש גם כבסיס לצלליות. הגוון של הקונסילר צריך להיות בגוון העור או מעט בהיר יותר. מניחים את הקונסילר על כל שטח העפעף העליון, מושחים פנימה לכיוון האף והחוצה לכיוון הרקות בעזרת ספוגית לחה או מברשת מתאימה.  

 

ברוב המקרים, משתמשים בקונסילר נוזלי לעור שמן ו/או מקומט. מניחים את הקונסילר, ממתינים מעט ומקבעים בטפיחות בעזרת ספוגית. עבור עור יבש, נשתמש בקונסילר משחתי. מניחים בעזרת האצבע או הספוגית, אין צורך להמתין כדי לקבע אותו.

 

נניח עיפרון לבן מתחת לקו הגבה על מנת ליצו שטח עפעף גדול יותר, ונטשטש את הקו בעזרת הספוגית עד להתמזגות עם העור. נניח עיפרון כהה או צללית כהה על פי תיקוני עיניים ונטשטש את גבולותיהם

 

הנחת צללית

בחירת הגוונים יהיו טבעיים ומתאימים לאיפור יום.

נניח גוון שמשתלב עם גוון עור הפנים מתחת לגבה וצמוד לשורש הריס בזווית הפנימית בעזרת מברשת תואמת, במטרה להאיר ולפתוח את מבנה העפעף.

נניח גוון כהה יותר כמו חום ורדרד או אפרסק ונדגיש את שקע העפעף בתנועה של קשת בעזרת מברשת תואמת. נטשטש כדי להשתלב לגוון הבהיר שנמצא מתחת לגבה ושורש הריס במטרה להעמיק את שקע העפעף.

נקבע את תיקון העיניים בזוית החיצונית ע"י צללית כהה ונטשטש

 

הנחת מסקרה

יש למתוח את העפעף בעזרת אגודל יבשה, להניח את המסקרה מתוך שורש הריס ולהבריש החוצה וכלפי מעלה.

 

איפור הפנים

הסתרת הפגמים בעור נעשה על ידי שימוש בקונסילרים. לדוגמה, אדמומיות בפנים, פיגמנטציה, נימים וורידים אדומים נטשטש בעזרת קונסילר ירוק. פיגמנטציה בעזרת קונסילר כתום. גוון חיבור ייעשה בעזרת מייקאפ בגוון העור, הצללות והארות. על פי תיקוני הפנים שפירטנו.

 

תיקון שפתיים

השפתיים צריכות להיות מלאות ובעלות תיחום המתאים למבנה הפנים. נשתמש בקונסילר משחתי על מנת לטשטש את השפה היכן שצריך כדי שנוכל לבנות שפתיים שוות, או על מנת לתקן שפה שאינה מדויקת. לדוגמה, ניתן לעבות או לצמק את מבנה השפה .

 

ניתן לתקן מבנה שפתיים שונות על יד סימון מרכז השפתיים בתוחם (שפה תחתונה ועליונה) ומתיחת קו תוחם מהקצוות לאמצע השפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
לשימוש הכתבה בלבד! פיסול רבלון
מומלצים