שתף קטע נבחר

5 טיפים למיון קורות חיים יעיל שיחסוך לכם זמן

מגייסים מנוסים יודעים שכדי למצוא מועמד רלוונטי אחד, צריך לעבור דרך עשרות קורות חיים לא מתאימים, במקרה הטוב, ובעלי קשר דמיוני לתפקיד במקרה הפחות טוב. כך תעשו את זה נכון

בשיתוף Alljobs

 

פרסמתם משרה? מזל טוב וברוכים הבאים לחלק המתיש ביותר במלאכת הגיוס: מיון קורות החיים. אחד היתרונות של האינטרנט הוא האפשרות לקבל המון קורות חיים, ומהר. אך יחד עם זאת, האצבע של המועמדים קלה מאי פעם על כפתור ה"שלח", גם במקרים שבהם הם לא עומדים בדרישות המשרה.

 

כמגייסים נדרשת התייעלות וארגון כדי להצליח לאתר את המועמדים המתאימים, שאיתם כדאי להתקדם לשלב הראיון הטלפוני. אבל איך עושים את זה כשבמייל ממתינים חמישים קבצים חדשים?

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

הטיפים שיעזרו לכם למיין את קו"ח בזריזות וביעילות

1. הכינו רשימת Must Have

זוכרים את ניסוח המשרה? לפני שמתחילים בכלל למיין, חוזרים קודם כל למודעה שפורסמה ובודקים שוב מהן דרישות החובה לתפקיד הזה ועל מה, בעצם, לא ניתן לוותר. למעשה, ברגע שידוע לכם מה הכרחי ובל יעבור, תוכלו לעבור "מסמך, מסמך" ולבצע את הסינון הראשוני. אם יש מועמד שלא עומד בדרישות הסף אבל עדיין נראה מעניין, שמרו אותו לשלב הבא.

 

2. הכינו רשימת Nice To Have

עכשיו, כשבידיכם המועמדים שעוברים את דרישות הסף שהצבתם, אפשר להתחיל לצאת מהמצב האוטומטי ולהתבונן יותר פנימה כדי למצוא את הערכים שמביא איתו המועמד, לחפש את היתרונות החבויים ולהתחיל לסמן את המועמדים בעלי פוטנציאל ההתאמה הגבוה ביותר. בשלב זה אפשר לסמן יתרונות שמהווים ערך למילוי התפקיד, לתשאול נוסף בהמשך.

 

3. קראו מעבר לסיסמאות

במקומות שבהם אתם מזהים שנעשה כיבוס מילים, או ניפוח של טייטלים, נסו לקרוא בין השורות ולהבין מה באמת היה שם. מעבר לזה, אלה הן נקודות לסימון שאלות עתידיות שתוכלו להציג בראיון עצמו. כמו כן, מעבר לתפקידים עצמם, חשוב לאתר את ההישגים, במיוחד אם מועמד אייש תפקיד במשך מספר שנים, האם הקובץ מכיל מידע כמו "הגדלת המכירות", קידום לתפקיד מנהל, או שינוי בתחומי האחריות?

 

4. חפשו תמרורים אדומים

תהליך הגיוס הוא תהליך יקר, ולכן, בחירה שגויה משמעה הפסד של זמן וכסף. החשש מפני עזיבה מהירה של עובד חדש הוא גדול, וזו סיבה מספיק טובה לחפש אזהרות שיכולות לנבא גיוס שלא יאריך ימים. אם כל מה שבדקתם עד כה נראה לכם טוב, בדקו יציבות. הביטו בתפקידים, והצליבו תאריכים. וודאו שמדובר במועמד שיודע פחות או יותר מה הוא רוצה ולא "קופץ" מתחום לתחום, מחזיק תקופה סבירה במקומות עבודה ולא לוקח הפוגות תעסוקתיות ארוכות מדי (למעט חופשות לידה, או טיולים של אחרי הצבא לחו"ל).

 

5. האצילו סמכויות למשימה

מיון קורות חיים גוזל זמן רב, לכן מגייסים רבים מעדיפים להאציל סמכויות ולאפשר לעובדים אחרים לבצע עבורם את הסינון כדי שיוכלו להתמקד במשימות גיוס אחרות. אם הדרישות שלכם מהמועמדים ברורות דיין, תוכלו בהחלט להעביר את המשימה הזו הלאה, יחד עם הסבר מפורט. ככל שתדעו מה אתם מחפשים, האפשרות שלכם לקבל עזרה במיון הראשוני של קורות החיים רק תלך ותגדל.

 

הכותבת היא מנהלת תוכן בנושא עבודה וקריירה ב- AllJobs

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים