שתף קטע נבחר

רונית שחר מבצעת את "אהוב יקר" באולפן

רונית שחר חוגגת יום הולדת עם אלבום חדש וסיבוב הופעות, לכבודם הגיעה לאולפן ynet לדבר על הלהיט שלה "אהוב יקר" שהפך לשיר של כולם ("הוא נכתב ממקום מאוד אינטימי"), ועל חוק הנאמנות בתרבות: "זה מטריד". צפו

 

 

 

רונית שחר חוגגת יום הולדת 50 עם אלבום חדש וסיבוב הופעות בכל הארץ. היא כבר הוציאה שישה אלבומים, אבל אלבומה הראשון "שלום לתמימות" הוא זה שנחקק במוזיקה הישראלית ובמיוחד השיר "אהוב יקר" שנקשר ללבנון ונוכס לזיכרון הלאומי. "זה סיפור על אהבה שלא התממשה בסוף. יש הרבה שירי אהבה שנכתבו ממקום מאוד אינטימי ואישי והופכים לשירי חיילים כאלה בגלל המדינה שלנו", אומרת שחר בריאיון באולפן ynet.

 

כמה פעמים שרת את "אהוב יקר"?

"אני לא יכולה לספור אני יודעת שאני גם אשיר אותו הלאה, לכל אמן יש את השירים האלה שהוא חייב אותם לקהל, לתמיד".

 

חלפו כמה חודשים מהרגע שבו יצא השיר ועד ששחר הבינה שהוא הפך ללהיט, "זה התגנב לאט לאט", היא מספרת. "זה לא משהו שנבהלתי שהוא קרה, רציתי שהוא יקרה, הנטייה הטבעית שלי היא לכתוב בצורה מאוד אינטימית, בשבילי זה שמחה גדולה שהוא מגיע להרבה אנשים".

 

מה את חושבת על הסערה של חוק הנאמנות בתרבות?

"מאוד קשה לי עם זה, מנקודת ראות של מי שיושב שם אני לא יכולה להגיד שזה לא הגיוני שזכותם לא לממן משהו שחותר תחת עקרונות היסוד, אבל מרגישה איזושהי רגל גסה בכל הנושא של אמנות שהוא קצת מלחיץ ומדאיג, יחד עם כל מיני דברים באווירה פה שמדאיגים".

 

מה הדאגה?

"הדאגה היא בתור חברה, איך מתייחסים לאמנות, מה המקום של אמנות, איך הבנאדם שממונה על זה תופס אומנות ותרבות, ויש משהו מטריד בזה בעיני".

 

רונית שחר תופיע ב-25 לחודש בישוב מנוף, ב-31 במופע יום הולדת חגיגי תארח את חמי רודנר וקורין אלאל בבר גיורא בתל אביב וב-1 בנובמבר בספריה בקרית אונו.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף חן
רונית שחר באולפן ynet
צילום: אסף חן
לאתר ההטבות
מומלצים