שתף קטע נבחר

לפני הפסיכומטרי: אתר המידע לנבחנים בשיפוצים

בעיתוי מוזר, כמה ימים לפני הבחינה הפסיכומטרית, יצא האתר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה לשיפוצים. נבחן כתב: "אי אפשר לגשת לחומרים מהאתר. מי שרוצה לוודא איפה הוא נבחן, לא יוכל לעשות זאת". מהמרכז הארצי לבחינות ולהערכה נמסר: "מועד ההשבתה הנוכחי נמצא המתאים ביותר"

בשבוע הבא אמורה להתקיים הבחינה הפסיכומטרית, אך מי שרצה להתנסות בבחינה לדוגמה או לקבל מידע באתר המרכז הארצי לבחינות ולהערכה לקראת הבחינה - נתקל בהפתעה לא כל כך נעימה. אתר האינטרנט בשיפוצים דווקא עכשיו.

 

שבוע לפני הבחינה, עבודות תשתית ()
שבוע לפני הבחינה, עבודות תשתית

 

באתר, שבו בין היתר בחינות לדוגמה ומידע לנבחנים, הושבת בעיתוי מוזר. בדף נכתב בעברית, ערבית ואנגלית: "עקב עבודות תשתית האתר מושבת לשבוע מיום א' 27.8 ועד יום א' 3.9. אנו מתנצלים על אי הנוחות". כלומר, האתר יחזור לעבוד זמן קצר לפני הבחינה.

 

במקום למצוא מידע בקלות באינטרנט, מופנים הנבחנים למספר טלפון לבירורים.

 

הנבחנים זועמים. רועי כתב: "אי אפשר לגשת לחומרים מהאתר, בחינות קודמות וכדומה כדי לתרגל. בנוסף, מי שרוצה לוודא איפה הוא נבחן, לא יוכל לעשות את זה כי האתר סגור. כבר כמה חודשים שאנחנו משקיעים, משלמים כסף לקורסים, ונמצאים בלחץ כדי להצליח במבחן, ובישורת האחרונה פשוט פוגעים בנו".

 

בנוסף, בכמה דפים של למידה לקראת הבחינה הפסיכומטרית בפייסבוק התלוננו נבחנים על השבתת האתר. נבחנים אחרים סייעו להם במבחנים שאותם הורידו מבעוד מועד מהאתר.

 

גם רון זהבי, סמנכ"ל פדגוגי בחברת HIGH Q global, הביע תמיהה על העיתוי: "השבוע האחרון לפני בחינה הוא קריטי להכנה, כך שהשבתת האתר דווקא עכשיו נראית תמוהה. המצב שנוצר מותיר אלפי נבחנים בחוסר ידיעה". ב-HIGH Q אמרו שגם מי שלא לומד דרך החברה יוכל להתנסות במבחנים באתר החברה.

 

מהמרכז הארצי לבחינות ולהערכה נמסר בתגובה: "השבתת האתר לצרכי תשתית, גורמת תמיד לאי נוחות, אך המועד הנוכחי נמצא המתאים ביותר. שכן, ההרשמה לבחינה הקרובה נסגרה - ואין שום שינוי שניתן לעשות בפרטי ההרשמה, או השיבוץ בשבוע זה. השבוע האחרון של חודש אוגוסט, משום כך, גם נבחר לתחזוקת האתר".

 

עוד נמסר כי במרכז הארצי לבחינות ולהערכה קיבלו פניות טלפוניות מנבחנים המבקשים גישה להתנסות בנוסחי בחינה. "העלנו לאתר חלופי כמות גדולה של מבחנים להתנסות בעברית ובערבית בכל סוגי הבחינות. ניתן להתחבר מיידית לאתר החלופי - https://sites.google.com/site/nitetestsisrael/. מאל"ו מצא בדרך זו פתרון העונה היטב על כל צרכי הנבחנים ומאחל להם הצלחה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
מתוכניים לפסיכומטרי. ארכיון
צילום: יריב כץ
מומלצים