שתף קטע נבחר

אז איך להגיע לאוניברסיטה: רכב פרטי או אוטובוס?

כל הטיפים שיעזרו לכם להגיע ללימודים. האם ידעתם שניתן לחסוך במחיר הדלק כסטודנטים?

שנת הלימודים האקדמית התחילה ויש לא מעט בדיקות ששוה לעשות כדי להבין את דרכי ההגעה הקצרות והמשתלמות לקמפוסים.

 

גם היום, בשנת 2017 ישנם קמפוסים מרוחקים שההגעה אליהם קצת מורכבת. בין אם אתם מתכננים להגיע ברכב, בתחבורה ציבורית או אפילו בטרמפ, כדאי לכם לקרוא את כל הטיפים שיעזרו לכם להגיע ללימודים ואולי גם לחסוך קצת:

 

רב-קו פרופיל סטודנט - לנסוע בחצי מחיר

התאחדות הסטודנטים בשיתוף משרד התחבורה יצרו הנחה קבועה בתחבורה הציבורית לסטודנטים, אשר זכאים להנחות קבועות בכל כלי התחבורה בישראל, לפי הפירוט הבא:

פרופיל סטודנט רגיל: בהטענת כרטיס הרב-קו בפרופיל סטודנט רגיל מקבלים הנחה של 33% בכל נסיעה בתחבורה הציבורית. על מנת לקבל את ההנחה יש להטעין את כרטיס הרב-קו ב-30 שקל לפחות.

 

מנוי סטודנטיאלי חופשי סמסטריאלי: בהטענת כרטיס הרב-קו בפרופיל “סטודנטיאלי חופשי סמסטריאלי" מקבלים הנחה של 50% מהעלות של כרטיסי “חופשי חודשי” למשך סמסטר לימודים שלם.

 

 

ניתן לנסוע באופן חופשי באזור שהוגדר בפרופיל (למשל אזור גוש דן או אזור ירושלים) ובנוסף מקבלים הנחה של 50% בתשלום על נסיעות מחוץ לאותו אזור (לרבות נסיעה ברכבת) רק במהלך הסמסטר ותקופת המבחנים. עם מנוי סטודנטיאלי חופשי שנתי: בהטענת כרטיס הרב-קו בפרופיל “סטודנטיאלי חופשי שנתי” משלמים רק חצי מהעלות של כרטיסי “חופשי חודשי” למשך שנה שלמה. ניתן לנסוע באופן חופשי באזור שהוגדר בפרופיל ובנוסף מקבלים הנחה של 50% בתשלום על נסיעות מחוץ לאותו אזור (לרבות נסיעה ברכבת).

 

עד כה, טעינת פרופיל סטודנט בכרטיס הרב-קו האישי הצריכה עמידה בתורים ארוכים בתוך הקמפוסים או בתחנות התח"צ. החל מהשנה, גם סטודנטים שלא טענו פרופיל סטודנט בעבר יכולים להגיש בקשה לעדכון פרופיל בפעם הראשונה דרך האתר או המכשיר הסלולארי, באפליקציות רב קו אונליין או HOPON, ללא צורך בהגעה לעמדות הרב קו הפרוסות ברחבי המדינה. על כל פנים, בתחילת שנת הלימודים משרד התחבורה יפעיל עמדות רב קו בקמפוסים רבים ברחבי הארץ.

 

לנוסעים ברכב פרטי - הנחה מיוחדת לדלק

לסטודנטים מגיעה הנחה מיוחדת לדלק ברשת "דלק" באמצעות כרטיס הנחות ייעודי המעניק 26 אג' הנחה לליטר בנזין ו-7% הנחה ברשת חנויות הנוחות "מנטה". הכרטיס ניתן בחינם לסטודנטים בהזמנה באתר או בקמפוסים נבחרים ברחבי הארץ להזמנה ללא עלות: http://nuis.activetrail.biz/delek

 

Engie- תחזוקת רכב

רוב הסטודנטים מחזיקים ברכבים, איך נקרא להם בנימוס, לא מהניילונים. 'ההפתעות' שיכולות להגיע הן רבות, ואם לא מאתרים אותן בזמן, גם עשויות להוות נזק לא קטם בכיס. על כן, מומלץ להוסיף רכיב המאפשר לזהות ולאבחן תקלות ברכב, ואף לקבל הצעות מחיר ממוסכים קרובים לתיקון. רכיב אנג'י מוצע במחיר מוזל לסטודנטים באמצעות קוד קופון. להזמנה בחינם: https://buy-obd.engieapp.com/he

 

אוטובוס בחינם

אגודות סטודנטים רבות מפעילות קווי אוטובוס חינמיים שמקצרים את הדרך לסטודנטים המגיעים בתח"צ לקמפוסים. כך למשל, אגודת הסטודנטים באונ' תל אביב יחד עם עיריית ת"א מפעילה את האגודן - קו היוצא מתחנת רכבת האוניברסיטה ומקיף את כל הקמפוס.

 

 

גם באגודת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי בהרצליה, בשיתוף עיריית הרצליה ורכבת ישראל משקיעים במימון שאטל מיוחד הנקרא "קמבוס", קו חינמי לסטודנטים מתחנת הרכבת בהרצליה אל הקמפוס. אס"ט, אגודת הסטודנטים של הטכניון מפעילה במהלך הסמסטר קווים רבים וחינמיים לסטודנטים, עליהם מומלץ להתעדכן באתר האגודה. אגודת הסטודנטים באקדמית ת"א-יפו, בשיתוף המכללה ועיריית תל אביב-יפו החלה להפעיל בשנה האחרונה שאטל חינמי מרכבת ההגנה למכללה, הנקרא "אקדמבוס".

 

קווי אוטובוס חדשים לקמפוסים מטעם משרד התחבורה

בשנה האחרונה התווספו קווי אוטובוס ציבוריים בעקבות דרישות סטודנטים לדרכים הולמות יותר להגעה אל הקמפוסים, להלן הקווים שנוספו. למידע מלא יש להתעדכן באתרי החברות המפעילות:

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
התחבורה הציבורית
צילום: עידו ארז
מומלצים