שתף קטע נבחר

העצמה נשית מתוצרת מקומית

כילדה בשכונה ג' בבאר שבע חלמה אסנת להשפיע ולהוות השראה לנשים אחרות. כחברת מועצת כפר ורדים לשעבר וראשת החטיבה למדע המדינה באקדמית גליל מערבי, הרצתה ד"ר אסנת עקירב באו"ם במסגרת אירועי חודש העצמה נשית

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המוסדות האקדמיים המציגים

 

כבר כילדה שגדלה בשכונה ג' בבאר שבע, להורים שעלו ממרוקו ועירק ונאלצו לעבוד בגיל צעיר בכדי שיוכלו לעזור בפרנסת המשפחה, הבינה אסנת כי ההשכלה היא המפתח לפריצת מעגל הקסמים.

 

עם תובנה זו החלה את דרכה לא רק בעולם האקדמי, אלא גם כמייצגת נשים בזירה התקשורתית, הפובליציסטית, הפוליטית, המחקרית והניהולית, וזאת מבלי להזניח את חיי המשפחה.

 

ד
ד"ר אסנת עקירב(צילום באדיבות ד"ר אסנת עקירב)
כחברת מועצת כפר ורדים לשעבר וראשת החטיבה למדע המדינה באקדמית גליל מערבי, הרצתה ד"ר אסנת עקירב באו"ם במסגרת אירועי חודש העצמה נשית. "הדרך הארוכה לייצוגיות היא הסיפור האישי שלי, וסיפורן של נשים ברחבי העולם" פתחה ד"ר עקירב את דבריה באו"ם.

 

בהמשך דבריה סקרה את מחקריה האחרונים, המפרטים את הסיבות לכך שאנו עדים ליותר ויותר נשים מעורבות במרחב הפוליטי המוניציפלי:

 

ארגוני נשים - עמותות וארגונים המקדמים סדר יום של נוכחות נשית, כמו עמותת כ"ן (כוח נשים), מסייעים ומכוונים נשים בשדה הפוליטי.

 

חיזוק המנהיגות האותנטית – מנהיגות הקיימת ובולטת אצל נשים, ומאופיינת ברצון לקדם נושאים ללא רצון בקרדיט, כוח או טובות הנאה.

 

הכשרות מובנות לנשים – הכשרות במסגרתן מחזקים מנהיגות נשית, תפיסה מגדרית והיבטים פוליטיים מוניציפליים.

 

רשת נשים - שמטרתה לחזק את המודעות העצמית, ולייצר קשרים בין נשים בעמדות שונות בחברה הישראלית.

 

שילוב של ארבעת העוגנים הללו יחדיו, הגדיל את מספר הנשים שהתמודדו בבחירות לרשויות המקומיות בבחירות 2013. לקראת הבחירות של 2018, הוסיפה אסנת עוגן חמישי, הרלוונטי לשתי חברות מסורתיות בהן קיים קושי רב יותר לנשים להשמיע את קולן: החברה הערבית והחברה החרדית.

 

העוגן החמישי עוסק בהכשרות למנהיגים ולחברה הכללית, שמטרתן לעורר מודעות והבנה לחשיבות השתלבותן של נשים בעמודת מפתח בחברה. "הדרך הארוכה לייצוגיות עדיין נמשכת, כל חברה חייבת לכלול בתוכה נשים וגברים באופן שווה בכדי שכל הקולות השונים, הצבעים השונים, ונקודות המבט השונות יישמעו. כולנו, גברים ונשים כאחד, הולכים בדרך הארוכה לייצוגיות וחייבים להבין שללא החצי השני אין שלם," סיכמה ד"ר עקירב את דבריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום באדיבות ד"ר אסנת עקירב
צילום באדיבות ד"ר אסנת עקירב
מומלצים