שתף קטע נבחר

בני זוג קיבלו יחד תואר דוקטור בטכניון

ענת וכפיר לב-ארי קיבלו בשבוע שעבר את תואר הדוקטורט. ענת עשתה דוקטורט בנושא בקרה ואופטימיזציה של מערכות תורים ואילו כפיר בהרכבה של מערכות מבוזרות

תואר כפול: בני הזוג ענת וכפיר לב-ארי, בני 34, קיבלו בשבוע שעבר יחד את תוארי הדוקטור על המחקרים שערכו בפקולטה להנדסת חשמל ע"ש ויטרבי בטכניון.

 

ענת וכפיר היו חברים טובים עוד כשלמדו בחטיבת הביניים בכפר סבא, אך הפכו לבני זוג רק לקראת לימודיהם בטכניון. כשענת וכפיר ישבו על הבמה צפו בהם מהקהל בנם הבכור אדם והתאומים איתן וליאם - שלושת הבנים שנולדו בתקופת העבודה על הדוקטורט בטכניון.

 

ענת וכפיר לב ארי בטקס (צילום : שרון צור, דוברות הטכניון)
ענת וכפיר לב ארי בטקס(צילום : שרון צור, דוברות הטכניון)

 

בני הזוג רכשו את כל השכלתם האקדמית בטכניון. ענת השלימה תואר ראשון ושני בפקולטה למתמטיקה בנושא סטטיסטיקה וחקר ביצועים, ואת הדוקטורט עשתה בהנחיית פרופ' רמי אתר בנושא בקרה ואופטימיזציה של מערכות תורים. כפיר השלים תואר ראשון בפקולטה למדעי המחשב (הנדסת תוכנה) ואחריו עבד בחברת ההייטק צורן ובחברת הסטארט-אפ וואנובה. לאחר מכן נרשם לתואר שני והמשיך למסלול ישיר לדוקטורט בהנחיית פרופ' עידית קידר. הנושא: הרכבה של מערכות מבוזרות.

 

"התואר הראשון היה קשה בהיבט של למידה ומבחנים", אמר כפיר, "אבל בדוקטורט היה קושי אחר: לפתוח את הראש, לחשוב יצירתי, להביא משהו חדש. בדוקטורט אף אחד לא בוחן אותך כל הזמן ואומר לך שטעית, זה אתה שצריך להוכיח שאינך טועה. למזלי הייתה לי מנחה מעולה, שבין היתר עזרה לי לראות דברים בפרופורציה המתאימה ונתנה לי את החופש ללכת בכיוון שלי".

 

דוקטורט טכניון (צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)
הטקס בטכניון(צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)

דוקטורט טכניון (צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)
(צילום: שרון צור, דוברות הטכניון)

 

במהלך הדוקטורט הוא יצא להתמחויות קיץ ביאהו, בגוגל ישראל ובגוגל בארצות הברית. "זאת הייתה הזדמנות מעולה להיחשף ולהתקדם. נכון שיש אפשרות לעבוד כסטודנט כבר בלימודי התואר הראשון, אבל כשאתה מגיע כדוקטורנט אתה משתלב בפרויקטים מאוד רציניים ולומד ממש המון", הוא אמר.

 

בטכניון אמרו בגאווה כי בספטמבר 2017 החל כפיר לעבוד באפל בצוות מחקר ופיתוח iCloud הנמצא במטה הראשי של אפל (Apple Park) בעיר קופרטינו, קליפורניה, שם הוא עוסק בשרתים ובטכנולוגיות ענן. "האקדמיה היא מקום מרתק אבל בתעשייה, ובעיקר בחברות ענק כמו אפל וגוגל, יש מערכות בסדר גודל עצום, עם אתגרים שמאוד מעניין להתמודד איתם ברמה התאורטית והפרקטית. לכן החלטתי להמשיך לתעשייה ולא לכיוון של פוסט-דוקטורט".

 

בשבוע שעבר התקיים בטכניון טקס הענקת תוארי דוקטור. את הטקס פתחו נשיא הטכניון פרופ' פרץ לביא ודיקן בית הספר לתארים מתקדמים פרופ׳ דן גבעולי.

 

פרופ' לביא בירך את הדוקטורים החדשים ואמר כי "מחקריהם והישגיהם האקדמיים של חברי הסגל והסטודנטים מציבים את הטכניון במרכז ה-Start Up Nation. חזונו של הטכניון הקביל תמיד להתפתחותה של מדינת ישראל. בוגרי תואר דוקטור מהטכניון תפסו עמדות מפתח בכל התעשיות במדינת ישראל, ויש להם מקום מרכזי בהפיכתה של מדינת ישראל למעצמה טכנולוגית כלל עולמית".

 

התואר דוקטור לפילוסופיה PhD הוענק ל-216 בוגרים, 43% מהם נשים. רוב הבוגרים הם ילידי הארץ, וארצות המוצא האחרות כוללות את איטליה, גאורגיה, דרום אפריקה, דרום קוריאה, ליטא, סין ומדינות חבר העמים לשעבר. הדוקטור המבוגר ביותר שקיבל תעודה בטקס הוא בן 74, הסטודנט הצעיר ביותר הוא בן 25, קבוצת הגיל הגדולה ביותר היא 40-30.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום : שרון צור, דוברות הטכניון
ענת וכפיר לב-ארי
צילום : שרון צור, דוברות הטכניון
מומלצים