שתף קטע נבחר

חינוך עם משמעות

מסלול לתעודת הוראה לחינוך מיוחד, מרכז לחינוך אורייני, התנסות מעשית, ימי עיון ייחודים, סדנאות, כנסים, פעילויות בקהילה, התמחויות במגוון רחב של תחומים, מסלולים לשילוב עם תעודות הוראה בתואר הראשון, ליווי והכנה לתואר שני, וזוהי רק ההתחלה. בואו להכיר את החוג לחינוך, החוג הגדול באקדמית גליל מערבי

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המוסדות האקדמיים המציגים

 

אם אתם נמנים על אלה שסבורים שחינוך הוא מקצוע עם ערך מוסף הטומן בחובו הקניית למידה משמעותית, שליחות ומחויבות. אם אתם מחפשים עניין, אתגר וסיפוק אישי בלימודים. אם אתם מחפשים אופק מקצועי ואפשרות להתפתח במישור המחקרי/אקדמי/ניהולי, הגעתם למקום הנכון.

 

החוג לחינוך באקדמית גליל מערבי מציע לימודים והתמחויות במגוון רחב של תחומים ובהם לקויות למידה, חינוך בגיל הרך, ייעוץ חינוכי, ניהול במערכות חינוך, לימודי שפה אוריינות ומתמטיקה. כל אשכול מקנה למידה תאורטית מעמיקה ומסקרנת עם היבט יישומי.

מורה וילדה כותבות (אקדמית גליל מערבי)
(אקדמית גליל מערבי)

כך למשל סטודנטים במרכז לחינוך אורייני מקבלים כלים כיצד לטפח את יכולות השפה, מיומנויות כישורי הקריאה והכתיבה ופיתוח החשיבה הכמותית בקרב ילדי בתי הספר היסודי. כחלק משיתוף פעולה המתקיים בין החוג לעריית עכו מעניקים הסטודנטים, לתלמידים מתקשים, שיעורי העשרה ולווי אישי צמוד לאורך שנת הלימודים.

 

הסטודנטים מתנסים, מיישמים ומספקים פתרונות בזמן אמת לקשיים הפרטניים של התלמידים ומסייעים להם לעמוד בקצב של כלל הכתה. מוערך כי יותר מ-10% מתלמידי בתי הספר היסודיים הם בעלי לקות או לקויות למידה. במסגרת אשכול לקויות הלמידה מתרגלים הסטודנטים את הדרכים לאבחון הלקויות השונות, למידת דרכי הטיפול וההבדלה בין הלקויות הללו, הבנת הצרכים המיוחדים של בעלי הלקויות, ועוד. מדי שנה עורך החוג את הכנס הגדול בצפון ללקויות למידה והפרעות קשב. בכנס זה מרצים, רופאים, אנשי חינוך, מטפלים, מאבחנים ואנשי אקדמיה מהבכירים בתחום.

 

באשכול החינוך בגיל הרך נלמדים היבטים שונים של חינוך ייעודי לגילאי טרום בית הספר. בתחום זה עוסקים הסטודנטים בשאלות וסוגיות של בשלות מעבר בין מסגרות, המטריד כל הורה לילדים בגיל הרך, קצב התפתחות הלמידה הפדגוגית, הקוגניטיבית והרגשית של הילד.

 

הלימודים באשכול הייעוץ החינוכי מספק לסטודנטים את הידע הבסיסי להבנת היסוד הרגשי וההתפתחותי של תלמידים, בעיקר אלה המתקשים. בנוסף נלמדת גם הדינמיקה עם המעטפת החינוכית המקיפה את התלמידים ובכלל זה הורים ומורים. הסטודנטים יוכלו לסייע בקשיי הסתגלות, התמודדות ראשונית עם מצבי לחץ ומצבי קיצון, טיפוח והשבחת חזקות התלמיד והבאה לכדי הגשמה עצמית.

 

מי ששואף לקריירה ניהולית בתחום החינוך יקבל בלימודי אשכול ניהול במערכות החינוך את בסיס הידע הנדרש ומעבר לו בקורסים כמו: מבואות למנהל חינוכי וניהול עובדים במערכת החינוך, דפוסי קבלת החלטות, הערכת ותעדוף פרויקטים וכדומה.

 

על כל אלה ניתן להוסיף ולציין גם קורסים בנושא מגמות עתידיות בתחום החינוך, שימוש בעזרים אלקטרוניים בסביבת בית הספר, חינוך להצטיינות, חינוך ביתי ועוד סוגיות אקטואליות המתעדכנות בתוכנית הלימודים ודואגות כי תמיד יהיה רלוונטי ויתייחס להוויה ב"שטח".

 

במהלך כל שנה נהנים הסטודנטים מהרצאות העשרה של מרצים אורחים, סדנאות וכנסים אינטגרטיביים בתחומים מולטי-דיסיפלינריים להרחבת הידע בהקשרים חינוכיים שונים.

 

השנה נוספו מסלולים חדשים בחוג המאפשרים לשלב, כבר כחלק ממסגרת הלימודים בתואר הראשון, לימודים לתעודת הוראה בחינוך מיוחד ותעודת הוראה לגיל הרך בשיתוף עם מכללת אורנים.

 

אפיקי ההוראה בחינוך המיוחד ובגיל הרך הפכו בשנים האחרונות לתחומים מאתגרים ומספקים המהווים קרש קפיצה להתפתחות מקצועית ועל כן הביקוש הגובר למסלולים אלו.

 

מעבר לכל אלה בידולו וייחודו של החוג מושג בעיקר בזכות מרצי החוג ואנשי הסגל. המרצים אינם מסתפקים בהצטיינות בתחומי ההוראה והמחקר ומרבים לקדם ולהוביל פרויקטים קהילתיים, פרויקטים עם מוסדות החינוך בשילוב עם הסטודנטים. השותפות של המרצים והסטודנטים בפרויקטים, בהתנסויות המשותפות ב"שטח", ובעבודה המעשית במרכז האוריינות ובאירועי החוג יוצרת קשר א-פורמלי בין המרצים לסטודנטים התורמת ומטפחת את האווירה החברתית הנעימה המאפיינת את הלימודים בחוג.

 

לפרטים נוספים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים