שתף קטע נבחר

שיתוף פעולה בין מכללת לוינסקי לחינוך ועמותת SpaceIL

לציון שנה לשיגור חללית בראשית לירח הכריזו מכללת לוינסקי לחינוך ועמותת SpaceIL על שיתוף פעולה לקידום תוכניות חינוכיות המשלבות יזמות וחלל. "יחד עם אנשי הצוות החינוכי נעמיק את השפעה ואת ״אפקט בראשית״ לדורות הבאים״, אמר כפיר דמרי, ממייסדי עמותת SpaceIL

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המוסדות האקדמיים המציגים

 

 

לרגל ציון שנה לשיגור חללית בראשית לירח הכריזו מכללת לוינסקי ועמותת SpaceIL על שיתוף פעולה לקידום תוכניות חינוכיות המשלבות יזמות וחלל. החגיגות לשיתוף הפעולה נפתחו ביום ראשון האחרון (5.3) עם הבאתו של מודל החללית למכללה באירוע שכלל גם הרצאה של כפיר דמרי, ממייסדי עמותת SpaceIL.

 

דגם חללית בראשית (צילום: דוברות מכללת לוינסקי לחינוך)
דגם חללית בראשית(צילום: דוברות מכללת לוינסקי לחינוך)

 

במסגרת שיתוף הפעולה יקודמו תכניות חינוכיות שיעודדו למידה על חלל, שאפתנות ויזמות במגוון התכניות בהם: התכנית לגיל הרך, חינוך יסודי, חינוך על יסודי, החינוך המיוחד והפקולטה לחינוך מוסיקלי. אירוע השיא ייערך בתחילת מאי במסגרת "יום ירח", שבמסגרתו הסטודנטים יקיימו מערכי שיעור שיבנו במיוחד ויתמקדו ביזמות ולמידה על החלל בבתי הספר שבהם הם מתנסים בהכשרה מעשית.

 

כידוע, החללית "בראשית" שוגרה ביום שישי, 22.2.2019 מקייפ קנורל שבארצות הברית. בניית החללית נעשתה ביוזמתה של עמותת SpaceIL ובשיתוף התעשייה האווירית וסוכנות החלל הישראלית. מדובר בחללית הקטנה ביותר שתוכננה עד היום לנחות על הירח. גובהה כמטר וחצי וקוטרה כשני מטרים עם מסה של 585 ק"ג. ב-4 לאפריל 2019 הצליחה החללית להילכד בשדה הכבידה של הירח ובכך מיצבה את ישראל כמדינה השביעית בעולם ואת SpaceIL כגוף הפרטי הראשון בהיסטוריה לעשות זאת ונתנה השראה למיליוני ילדים בעולם.

 

שיתוף פעולה מכללת לוינסקי לחינוך ועמותת space il (צילום: דוברות מכללת לוינסקי לחינוך)
מימין לשמאל: שמעון שריד, מנכ"ל עמותת SpaceIL, פרופ' מיכל בלר נשיאת מכללת לוינסקי לחינוך, כפיר דמרי, ממייסדי עמותת SpaceIL, ד"ר יעל קמחי רקטור מכללת לוינסקי לחינוך , עופר קלפר מנכ"ל מכללת לוינסקי לחינוך(צילום: דוברות מכללת לוינסקי לחינוך)

 "המסר של עמותת SpaceIL, בו כל אחד יכול לחלום, להעיז ולהצליח, הוא מסר חשוב ורלוונטי ביותר למערכת החינוך בכלל, ובהכשרת מורים בפרט" אומרת ד"ר יעל קמחי, רקטור מכללת לוינסקי לחינוך. "אנו מברכים על שיתוף הפעולה הייחודי ויחד נראה שעם תעוזה בחינוך, בהחלט אפשר להמריא לירח", המשיכה קמחי.

 

גם כפיר דמרי, ממייסדי עמותת SpaceIL, בירך על שיתוף הפעולה. "במהלך שמונה השנים שבהם פועלת העמותה נחשפו למעלה ממיליון תלמידים לתחומי החלל והיזמות. שיתוף הפעולה עם מכללת לוינסקי לחינוך נוצר במטרה להרחיב את פעילותנו בתחום הכשרות המורים, ויחד עם אנשי הצוות החינוכי להעמיק את השפעה ואת ״אפקט בראשית״ לדורות הבאים״, אמר דמרי.

 

 

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המוסדות האקדמיים המציגים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות מכללת לוינסקי לחינוך
שיתוף פעולה חדש ומעניין
צילום: דוברות מכללת לוינסקי לחינוך
מומלצים