שתף קטע נבחר

"התואר שמאפשר להשתלב כמעט בכל ארגון"

שחקני המפתח בתקופה שבה אנחנו עוברים לקניות מרחוק ולעבודה מהבית הם אנשי מערכות המידע – שמספקים לחברות וארגונים את הפתרונות הטכנולוגיים המתאימים. בוגרי המסלול במערכות מידע משתלבים במגוון תפקידים כמעט בכל ארגון במשק

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המוסדות האקדמאיים המציגים

 

 

היום יותר מתמיד, ארגונים קטנים וגדולים צריכים להסתגל לביצוע פעולות מרחוק. הם מספקים שירותים אונליין ללקוחות שלהם, מתמודדים עם עובדים במקומות שונים בעולם שצריכים להיפגש לישיבות יחד, ממשיכים לעבוד מהבית ומהנייד גם אחרי שעות העבודה ונותנים מענה מהיר בכל זמן ומכל מקום לעובדים וללקוחות.

בשנים האחרונות גם יותר ויותר אנשים עוברים לעבוד מהבית – באופן מלא או חלקי. היתרונות ברורים: לא מבזבזים שעות בעמידה בפקקים, ומרוויחים הרבה יותר זמן פנוי כדי לבלות עם החברים והמשפחה, או לעסוק בתחביבים. משבר הקורונה רק האיץ את התהליך הזה, כשהמדינות והחברות הבינו את חשיבות היכולת לעבודה מרחוק בכל זמן, ואת היתרונות שלה.

"עד לפני שנים לא רבות, כל האפשרויות האלה לא היו זמינות בכלל", אומר ד"ר יצחק שמר, ראש התכנית למערכות מידע במכללה האקדמית רמת גן. "אף אחד לא חשב שנוכל לעשות כל כך הרבה דברים מרחוק ומי שאחראי לכל זה, היא כמובן ההתפתחות הטכנולוגית ואיתה, אנשי מערכות המידע בארגונים שהפכו לעובדים קריטיים כמעט בכל ארגון".

 

"כל הארגונים יצטרכו אנשי מערכות מידע"

לדברי ד"ר שמר, אנשי מערכות המידע הם אלה שדואגים לחבר את העובדים שנדרשים לעבוד מהבית למערכות הארגוניות השונות, והם אלה שמאפשרים ללקוחות לבצע פעולות מרחוק. התפקיד שלהם קריטי גם בימי שגרה, ובתקופה הנוכחית – הוא חשוב עוד יותר לפעילות הסדירה של הארגונים, כדי שיוכלו להמשיך להתקיים.

"כל סוגי הארגונים יצטרכו בעתיד אנשי מערכות מידע, בין אם ציבוריים, ממשלתיים או מסחריים, בין אם קטנים או גדולים ויש מחסור גדול באנשי מקצוע כאלה כיום. מי שלומד אצלנו במסלול למערכות מידע מקבל את כל הכלים להשתלבות בעולם העבודה אחר כך, הוא נחשף לעולם העסקים ולשפה העסקית לצד ההיכרות המעמיקה עם הטכנולוגיה – החיבור ביניהם הוא חשוב ומהווה יתרון בשוק התעסוקה".

 

לקחי מבצע WizardOpium (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

 

"יכולים למצוא עבודה מעניינת ומתגמלת במגוון ארגונים"

"מערכות המידע חודרות ויחדרו בעתיד לכל תחום בחיינו, וההצלחה של ארגונים תלויה יותר ויותר בטכנולוגיות שהוא מפתח או מטמיע. הבוגרים שלנו מסיימים את המסלול עם ידע, מקצועיות ומיומנות – והם יכולים למצוא תעסוקה מעניינת, מכבדת ומתגמלת מאוד בכל ארגון שירצו.

"ההכשרה בתואר למערכות מידע מאפשרת לא רק לעבוד במגוון חברות במשק, מחברות הייטק ועד המגזר הציבורי אלא גם במגוון רחב של תפקידים לפי מה שהם יעדיפו. הם יכולים לעבוד כמנהלי פרויקטים, מפתחי תוכנה, הגנת סייבר, אבטחת מידע, הבטחת איכות, הדרכה והטמעה, סיוע טכני למכירה אונליין ועוד ועוד".

 

"כבר בשנה הראשונה לתואר מצאתי עבודה בתחום"

לי אליה קמל, בוגרת התואר של המכללה האקדמית רמת גן, עובדת כיום בחברת ג'ון ברייס כמטמיעת מערכות מידע ומנתחת שימושים. "אני אוהבת מאוד טכנולוגיות, מחשבים ואנשים – ואת השילוב הזה מצאתי בתואר. הוא גם אפשר לי להיפתח למגוון משרות, בלי להיות מקובעת על תחום אחד בלבד", היא מספרת.

בוגר נוסף, יואל אוליברו, מספר כי "סיימתי בהצטיינות את התואר, ובזכות הלימודים אני עובד כיום בבית תוכנה, כתומך ומטמיע מערכות מידע. רציתי ללמוד מקצוע שקשור במחשבים, אבל לא מדעי המחשב או הנדסת תוכנה, אלא משהו שכולל גם הבנת תהליכים עסקיים. כבר בשנה הראשונה לתואר התחלתי לעבוד בחברה בתחום מערכות המידע – מה שנתן לי יתרון אחרי הלימודים".

במכללה האקדמית רמת גן מדגישים כי הלימודים מותאמים במיוחד לאנשים עובדים המעוניינים ללמוד לתואר ראשון מבוקש במקביל לצבירת הניסיון המעשי בשוק העבודה. לכן, הם מתקיימים במשך שני ימים במהלך השבוע בשעות אחר הצהרים, וכן בימי שישי בשעות הבוקר. משך הלימודים הוא שלוש שנים.

 

 

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם המוסדות האקדמאיים המציגים

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המכללה האקדמית רמת גן
לוגו המכללה האקדמית רמת גן
המכללה האקדמית רמת גן
צילום: shutterstock
התואר שמאפשר להשתלב בכל ארגון
צילום: shutterstock
מומלצים