שתף קטע נבחר

ממשלוח מנות ועד קריעת מגילה: פורים בארבעה פרקים

היא לא רוצה להזמין תחפושות, מנסה לנהל פס ייצור של משלוחי מנות לילדים סוררים, מפריעה סדרתית לקריאת מגילה - ואל תחפשו אותה, היא כבר התחפשה במשרד. נויה מנדל מוציאה ארבעה סרטונים לפורים, כנגד ארבע אמהות (אבל זה כבר מחג אחר)

 

"פורים. נו, החג הזה שכל הילדים מתרגשים ממנו וההורים נכנסים להיסטריה ומזמינים תחפושות מעלי אקספרס, בא-לי אקספרס, אי-ביי, בי-ביי ומה שביניהם - ומתפללים שהחבילות תגענה לפני פרוץ החג (בפועל הם היו רוצים שהחבילות תגענה הרבה אחרי החג אם בכלל, כך שתהיה להם סיבה מצוינת לא לחפש את הילדים בפורים, אבל הם יודעים שזאת משאלה שאסור שתתגשם).

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>    

 

"פורים זה חג מלחיץ נורא. זה לא רק העניין של למצוא תחפושת שהילד יהיה מרוצה ממנה (ואז לקום בבוקר שבו שולחים אותם מחופשים לבית הספר או לגן, ולשמוע אותו צורח שזאת בכלל לא התחפושת שהוא רצה). מתלווים לצורך הנוראי הזה עוד הרבה מאוד דברים, שהקשה ביותר בהם הוא מצוות משלוח מנות. אם אנחנו לא זוכרות את המצווה הזאת בזמן, אנחנו מוצאות את עצמנו מאלתרות משלוח שנראה כמו הצרות של העם היהודי בארץ ובגולה גם יחד, ומוסרות אותו בחיל ורעדה, בתקווה שהאדמה תבלע אותנו באופן מיידי.

 

 

"כנספחים לכל החג השמח הזה יש לנו גם את קריעת מגילה (זו לא טעות) זכורה (פחות) לטוב, ואת הסיפור הזה שכבר נמאס לשמוע על זה שגברים כן מסתכלים בקנקן, אבל לפעמים, כמו במקרה של אחשוורוש, גם במה שיש בו.

 

"אז לא. השנה אני לא מצטרפת לקרנבל בן היומיים וחצי הזה שנראה שנמשך עד-דלא-ידע. הגיעו משלוחי מנות עד נפש, ועם כל הכבוד לחיבור ולמסורת – אני כבר התחפשתי במשרד".

 

 

  • נויה מנדל - סטנדאפיסטית, אמא, דתייה וגרושה - חוגגת פורים. חפשו אותה ברשת החברתית

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלבום פרטי
נויה מנדל
צילום: אלבום פרטי
מומלצים