שתף קטע נבחר

נוסעת גידפה נהג אוטובוס: "ערבי מסריח, אטפל בך"

כיוון שנשמע להוראות וסירב להוריד אותה במקום ללא תחנה, הנוסעת לא חסכה קללות ואיומים כלפי הנהג הקבוע של קו אוטובוס בירושלים. "נתקלתי במקרים קשים, אבל לא ברמה הזו", סיפר הנהג ל-ynet

 

מטח של קללות וגידופים, איומים והערות גזעניות היו מנת חלקו של נהג "אגד תעבורה", חאלד סיאם, שסירב אתמול (ה') לבקשתה של נוסעת, לרדת מהאוטובוס במקום אסור להורדת נוסעים בירושלים.

 

במצלמה שמותקנת באוטובוס היא תועדה מבקשת ממנו, "תפתח לי את הדלת. אני מתחננת", אך כשהוא סירב לעשות כן היא תקפה: "גועל נפש, ערבי מסריח. אם לא היית ערבי, היה לך לב. אני לא גזענית אבל תראה את הלב שלו, שיילך לעזאזל". היא המשיכה בתוקפנות: "את הנשמה שלך אני אוציא. חכה ותראה מה אני אעשה לך, יא זבל. זבל של נהג. אתה לא תעלה שוב לקו שלנו. תלך לעבוד בעיר העתיקה. אתה גועל נפש, ערבי מסריח. הייתי מעיפה לך משהו. אל תדאג אתה לא תהיה אצלנו. מנוול. אני אוריד לך את הנשמה ואטפל בך".

הנהג מצלם ושותק. האישה מגדפת אותו ()
הנהג מצלם ושותק. האישה מגדפת אותו

נהג האוטובוס חאלד סיאם ()
נהג האוטובוס חאלד סיאם

סיאם, בשנות ה-30 לחייו שמתגורר בוואדי ג'וז, נוהג בקביעות בקו זה. הוא סיפר ל-ynet: "הנוסעת ביקשה שאני אוריד אותה במקום אסור, לא הסכמתי. לכן היא התחילה לצעוק ולהגיד משפטים גזעניים שפגעו בי מאוד. למרות הכל שמרתי על שתיקה ולא הגבתי. רק אחרי שהרגשתי סכנה החלטתי להוריד אותה כי לא ידעתי מה היא מסוגלת לעשות". לדבריו, "הופתעתי מהדברים הקשים. נתקלתי במקרים דומים אבל לא ברמה הזו. זה דבר מאוד חמור. היא פגעה בי, היא קיללה אותי ואיימה עליי".

 

הוא אמר עוד ש"מזל שיש לי מצלמה באוטובוס, כך תועדו הקללות. על דבר כזה לא אשתוק. הודעתי על מה שקרה להנהלת החברה ובכוונתי להגיש תלונה במשטרה נגד האישה".

 

מ"אגד תעבורה" נמסר בתגובה: "אנו מגנים את ההתנהגות המתועדת ומצרים על שהנהג נאלץ לחוות אותה. ההנהלה מגבה את נהג האוטובוס, אשר הקפיד לפעול בהתאם לתקנות התעבורה וסירב להיכנע ללחצי הנוסעת להוריד אותה שלא בתחנה המורשית". עוד מסרו כי הנהג "הפגין איפוק ראוי להערכה נוכח דבריה הקשים והמקוממים של הנוסעת, ולאחר המקרה יצרו עמו קשר נציגי ההנהלה, שיבחו אותו על פעולתו והקשיבו לטענות שהעלה. יחד עם זאת, הבחירה כיצד לנהוג מול הנוסעת נתונה בידי נהג האוטובוס". עוד הדגישו כי נאסר על הנהג לפתוח דלת שלא בתחנה מסודרת." פתיחת דלת במקום לא מורשה עלולה לגרור קנס כספי של אלפי שקלים לנהג".

 


 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים