שתף קטע נבחר

הנאשם ברצח אחיו נמלט ולא דיווח: "רוצחים מזעיקים עזרה?"

ארגאו אסרס מואשם ברצח אחיו יצחק בתחילת החודש. לפי כתב האישום, הוא דקר למוות את אחיו עם מספריים וברח לבית דודו שאותו לא ראה במשך שנים. החוקרים תהו מדוע הוא לא הזעיק עזרה. אסרס שאל את החוקר אם מי שרוצח - בורח ולאחר שנענה בחיוב השיב: "אם אתה יודע, למה אתה שואל?"

 

 

כתב אישום הוגש הבוקר (יום ג') נגד ארגאו אסרס, בן 32 מכפר יונה, בגין רצח אחיו, יצחק אסרס ז"ל, בן 18 בלבד.

 

על פי כתב האישום, שהוגש מפרקליטות מחוז מרכז לבית משפט המחוזי מרכז, השניים התגוררו יחדיו בבית הוריהם בכפר יונה. לפני שלושה שבועות שהו השניים בבית ומסיבה שאינה ברורה החליט ארגאו לרצוח את אחיו. סמוך לשעה 12:00 הוא לקח מספריים ודקר את אחיו פעמים רבות בגבו ובצווארו ונמלט לבית דודו הקשיש בנתניה, שאותו לא ראה במשך שנים.

 

אמו של יצחק הייתה זו שמצאה את בנה והזעיקה את צוותי מד"א. בפרקליטות ציינו כי בידיהם ראיות רבות להוכחת אשמתו של האח בדמות ממצאים פורנזיים כמו דמו שנמצא בכיור המטבח ודם הנרצח שנמצאו על כפכפיו של הנאשם ועל המספריים ששימשו ככלי הרצח.

האח הנאשם ברצח ארגאו אסרס (צילום: רענן בן צור) (צילום: רענן בן צור)
האח הנאשם ברצח ארגאו אסרס(צילום: רענן בן צור)

הנרצח יצחק אסרס ()
הנרצח יצחק אסרס

 

 

בכתב האישום מתואר כי קצת יותר משעה לפני הרצח שוחחה אחותם של השניים עם יצחק ז"ל. לדבריה, הוא ביקש ממנה לרכוש לו מזגן. בשעה 12:00 הגיע אב המשפחה לבית ועזב לאחר כמה דקות. האב סיפר כי בנו שנרצח עשה תרגילי כושר וארגאו היה בסלון. לאחר צאת האב מהבית נותרו ארגאו ויצחק בבית לבדם. רק שעתיים לאחר מכן אותרה גופת האח.

 

ארגאו אסרס, כאמור, נמלט מהבית לבית דודו. בני משפחתו העידו על התנהגות חריגה ביום הרצח ותיארו אותו כאדם שאינו יוצא כמעט מהבית ובכלל מתחומי כפר יונה. עם זאת, הוא נסע לנתניה כדי לבקר את דודו הקשיש, שאותו לא ראה כלל בשנים האחרונות. בכתב האישום מתוארת עדות של עדת ראייה שראתה את הנאשם עולה על האוטובוס מכפר יונה לנתניה סמוך לשעה 12:30 כשהוא רועד ומתנהג בצורה מוזרה.

 

בחקירותיו הראשונות בחר הנאשם לשמור על זכות השתיקה והכחיש קשר למעשה. גם כשהתבקש להסביר את פשר פציעתו המדממת ביד ימין, בחר לטעון לזכותו ל"פרטיות".

 

בהמשך נשאל מדוע בחר להותיר את אחיו מתבוסס בדמו בדירה וברח ללא שהזעיק עזרה. בכתב האישום נטען כי ארגאו השיב לחוקרים: "רוצחים מזמינים עזרה?". באותה חקירה שאל הנאשם את החוקר אם לדעתו מי שרוצח בורח ולאחר שהחוקר השיב לו בחיוב, אמר אסרס: "אם אתה יודע אז למה אתה שואל?".

 

"אמירות אלו והתנהגותו של המשיב בחקירותיו מחזקות את הראיות העומדות לחובתו", נכתב בכתב האישום נגד אסרס. הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים, ובינתיים הוארך מעצרו עד החלטה אחרת.

 

עורך הדין רן אלון, המייצג את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר בתגובה: "מדובר באדם שמוכר היטב למערכת הפסיכיאטרית. בעברו אשפוז ממושך, ולכן בית משפט מצא לנכון להפנות אותו להסתכלות פסיכיאטרית מקיפה לבחינת כשירותו לעמוד לדין ואחריותו למעשיו. לא אוכל מעבר לזה להתייחס לחומר הראיות מעבר לכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רענן בן צור
הנאשם ארגאו אסרס
צילום: רענן בן צור
מומלצים