שתף קטע נבחר

בקרוב: נסיעה חינם לחיילים, גם בלי מדים

"ידיעות אחרונות" חשף בשורה לחיילים בסדיר - מהשבועות הקרובים יוכלו לנסוע ללא תשלום בתחבורה הציבורית בסופי השבוע, גם בלי מדים, בכפוף להצגת תעודת חוגר

המסדר יעבור להרגיש בנוח: שר האוצר משה כחלון ושר הביטחון אביגדור ליברמן החליטו כי חיילים בסדיר יוכלו כבר בשבועות הקרובים לנסוע בסופי השבוע חינם בתחבורה הציבורית גם אם הם אינם לבושים במדים. כך נודע ל"ידיעות אחרונות".

 

מחר צפוי להיחתם ההסכם בעניין זה בין כחלון לליברמן. במסגרתו יוכלו חיילים וחיילות בסדיר לנסוע בתחבורה ציבורית (רכבות ואוטובוסים) בסופי שבוע (שישי ושבת) ללא מדים, תוך שימוש בתעודת החוגר שברשותם ככרטיס רב־קו.

בקרוב אפשר גם בלי מדים (צילום: ישראל יוסף) (צילום: ישראל יוסף)
בקרוב אפשר גם בלי מדים(צילום: ישראל יוסף)
 

ההסדר החדש מגיע בעקבות הצעת חוק של ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני). עלות ההטבה נאמדת בכ־30 מיליון שקלים בשנה, והיא תמומן על ידי משרדי האוצר והביטחון באופן שווה. ההסדר מתאפשר לאור שינוי שיטת ההתחשבנות בין משרד הביטחון ומשרד התחבורה. עד כה התבסס התשלום על סקרים ותחזיות שנעשו על ידי המשרדים. על פי ההסדר החדש יידרשו מעתה כלל חיילי החובה לתקף את תעודת החוגר שברשותם בכל נסיעה באוטובוס, בדומה למנגנון הקיים כיום ברכבת, שם כרטיס החוגר משמש ככרטיס רב קו. ההתחשבנות בין המשרדים בגין נסיעת החיילים תבוצע מעתה על פי היקף נסיעות החיילים בפועל.

 

יוזמת החוק, ח"כ סויד: "כל השבוע החיילים עובדים קשה בשבילנו. מגיע להם בשישי־שבת לבקר את סבא וסבתא, לפגוש את החברים ולבלות מבלי לשלם על כך מתוך משכורתם הצנועה רק כי הם על אזרחי. אני שמחה על כך שאנחנו מביאים בשורה לחיילים לקראת השנה החדשה. חייל בלי מדים הוא עדיין חייל". שר האוצר כחלון: "עשינו תיקון היסטורי כשהעלינו את שכר החיילים ב־50%, וכעת אנחנו עושים עוד צעד להקל עליהם. מדובר בילדים ובילדות שלנו ששומרים עלינו, וזה המעט שאנחנו יכולים להחזיר להם". שר הביטחון ליברמן: "אני מחויב לדאוג לרווחת חיילי צה"ל ולשיפור תנאיהם. זה רק צעד אחד מתוך שורה של צעדים שאנו מובילים למענם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים