שתף קטע נבחר

הדרת נשים: תושב ירושלים חשוד בהשחתת שלטי חוצות

באמתחתו של החשוד נמצאו בקבוקי צבע. במשטרה חושדים כי הוא השחית שלטי חוצות שפרסמו פני נשים בבירה, כמו זה של "ארץ נהדרת" בכביש בגין

 

שלט שהושחת בירושלים ()
שלט שהושחת בירושלים
 

 

המשטרה עצרה הבוקר (יום ד') חרדי בן 26 מירושלים, בחשד שהשחית שלטי חוצות בבירה, שעליהם תמונות של נשים. ברשותו נמצאו בקבוקי ספריי צבע.

 

בשבועיים האחרונים הושחתו שלטי חוצות שעליהם הופיעו פניהן של נשים. אחד השלטים הגדולים שהוצב בכביש בגין ובו כוכבי "ארץ נהדרת" הושחת ארבע פעמים ברציפות. כמו כן רוסס צבע על פניהן של נשים בשלטים נוספים ברחבי העיר. חברות הפרסום הן שנושאות בנזקים הכספיים נוכח השחתת השלטים. בעבר נעמנו כמה מהן מפרסום של נשים בשל החשש לפגיעה בפרנסתן.

פני הנשים נקרעו בשלט בכביש בגין ()
פני הנשים נקרעו בשלט בכביש בגין

בלי נשים. ריסס שלטי חוצות (צילום: סיעת ירושלמים) (צילום: סיעת ירושלמים)
בלי נשים. ריסס שלטי חוצות(צילום: סיעת ירושלמים)

בתגובה להשחתת השלטים פנו הסיעות המקומיות בעירייה, "התעוררות" ו"ירושלמים" למשטרה, בדרישה לתפוס את המשחיתים. סיעת "התעוררות" אף ערכה פעולת מחאה ותלתה תמונות של נשים מפורסמות כמו גולדה מאיר ורוזה פארקס במקום פני הנשים שהושחתו.

 

מהסיעה נמסר: "לא נאפשר לתופעות מהסוג הזה להרים ראש בירושלים. לא נאפשר לקיצוניים להשתלט על המרחב הציבורי. לא יעזור למשחיתים, נשים ימשיכו להיות בכל מקום, להתקדם ולהצליח, בפוליטיקה בתקשורת בעסקים ובכל מקום שירצו. אנו מברכים את משטרת ישראל על פעולתה הנמרצת נגד פורעי החוק ומקווים כי המעצר יהווה מסר לכל משחית עתידי".

 

פלר חסן-נחום, ראשת האופוזיציה בעיריית ירושלים מטעם סיעת "ירושלמים", מסרה: "זה לא עניין של דת ולא קשור לצניעות. ההשחתות נבעו נטו מרצון להדיר נשים מהמרחב הציבורי ולגרור את ירושלים למקומות חשוכים. אני מברכת את המשטרה על הפעילות שלה, ומקווה שבכך לא תמה המעורבות שלה בשמירה על ירושלים כמרחב שוויוני, פתוח ומכיל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פני הנשים הושחתו בשלט הירושלמי
מומלצים