שתף קטע נבחר

הכינו את המטריות: סוף השבוע ייפתח בסערה

מערכת גשמים עוצמתית, אך קצרה, צפויה מהצפון ועד הנגב החל מחמישי בערב. בפסגות הרי הצפון צפוי שלג וקיים חשש לשיטפונות. ההפוגה תגיע כבר בשישי בצהריים. לגבי הסיכוי שגם הירושלמים יזכו לראות שלג החזאים לא אופטימיים: "כרגע לא נראה שייערם שם"

 

 

 

 

מחברת החיזוי "מטאו-טק" נמסר כי אפיק רדוד מעל מזרח הים התיכון גורם לעננות באזורינו. הלילה ינשבו רוחות דרום-מערביות עד דרום-מזרחיות במהירות של 20-10 קמ"ש, והים התיכון יהיה גבה גלים עד רוגש – עם גלים בגובה 250-120 סנטימטרים.

 

 

בחוף תל אביב, רגע לפני המערכת החורפית  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בחוף תל אביב, רגע לפני המערכת החורפית (צילום: מוטי קמחי)
 

שקיעה בחוף אכזיב  (צילום: יעקב רביבו) (צילום: יעקב רביבו)
שקיעה בחוף אכזיב (צילום: יעקב רביבו)

מבלים בנמל תל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מבלים בנמל תל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

הטמפרטורות החזויות הלילה ומחר: קריית שמונה 16-9, קצרין 12-8, צפת 9-7, טבריה 16-10, נצרת 14-8, חיפה 18-13, תל אביב 18-13, ירושלים 11-8, אשקלון 17-14, עין גדי 21-15 , באר שבע 16-10, ערד 14-7, מצפה רמון 13-7, אילת 21-11.

 

מחר יהיה מעונן חלקית עד מעונן וייתכן טפטוף מקומי. ברביעי יירדו גשמים לפרקים בצפון הארץ ובמרכזה, וגם בצפון הנגב ייתכן גשם מקומי.

 

 


 

אך כאמור, יום חמישי יביא איתו חזרה את החורף. במהלך היום יתחזקו הרוחות ויירד גשם מקומי בעיקר בצפון הארץ, ובשעות אחר הצהריים יתחזק הגשם ויתפשט בערב למרכז. בדרום ייעשה אביך. בערב כבר צפויה התפתחות משמעותית במזג האוויר: ייעשה גשום וסוער מהצפון ועד לנגב, יתחוללו סופות רעמים מלוות בברד וינשבו רוחות עזות, שלג ירד בחרמון ויתפשט לצפון רמת הגולן ופסגות הרי הגליל. בלילה הגלים בים התיכון אף צפויים להגיע לשישה מטרים לכל היותר.

 

מזג האוויר הסוער יימשך גם ביום שישי בכל הארץ, וקיים חשש לשיטפונות. בפסגות הרי הצפון ירד שלג ובפסגות הרי המרכז ייתכן שלג קל. בשעות אחר הצהריים הסערה תיחלש.  

לבן בחרמון (צילום: אתר החרמון) (צילום: אתר החרמון)
לבן בחרמון(צילום: אתר החרמון)

 (צילום: אתר החרמון) (צילום: אתר החרמון)
(צילום: אתר החרמון)
 

 

עמית סביר מהשירות המטאורולוגי אמר בריאיון לאולפן ynet כי המערכת החורפית שתגיע בחמישי ובשישי אמנם תהיה עוצמתית אך גם קצרה. בנוגע לשאלה שהכי מסקרנת את הירושלמים - האם השלג בכל זאת יגיע - סביר הנמיך ציפיות: "תמיד יש דיבור של שלג בירושלים כשמדברים על החורף. אבל כרגע הטמפרטורות של המערכת הזו הן קצת גבוליות. נכון לעכשיו לא נראה שמשהו ייערם שם".

 

הוא הוסיף כי המערכת בין חמישי בלילה לשישי בבוקר "מזכירה קצת את מה שהיה לנו לפני שבועיים ביום שישי. ביום שישי, במהלך היום, הרוב כבר יהיה מאחורינו וכרגע נראה שבשבת מזג האוויר ישתפר".

 

החזאי צחי וקסמן מחברת "מטאו-טק" הסביר כי הסערה שצפויה להתפתח במזרח התיכון היא "סערת חורף טיפוסית", אלא שהפעם תכלול הסערה גם אירוע קור, ולקראת יום שישי בבוקר צפוי להתחיל לרדת שלג בצפון הגולן, מירון ואולי גם בצפת. הוא ציין כי בשלב זה אי אפשר לשלול אפשרות ששלג ייראה באוויר גם בהרי ירושלים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עד הסערה - מבלים בחוף הים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים