שתף קטע נבחר

בתו של הנהג שהוכה: "אבא הותקף בעבר פעמיים"

בניו של נהג האוטובוס שמעון גבאי, שהותקף בנסיעה ונפצע בינוני-קשה, סיפרו כי שוחחו עם אביהם כשהכרתו שבה אליו: "הוא זוכר שקיבל מכה בראש - ואחר כך התעורר באמבולנס ולא הבין מה קורה סביבו". הבת אילת סיפרה כי אביה הותקף פעמיים בעבר בעבודה: "נהיינו חברה אלימה"

 

 

שמעון גבאי (62), נהג האוטובוס שנפצע בינוני-קשה לאחר שהותקף אמש (ד') בעפולה בידי אלמונים – מתאושש. הבוקר הוא שב להכרתו ולדברי ילדיו, הוא הצליח לשחזר חלק מהאירוע. "הוא רק זוכר שהתוקפים נכנסו לאוטובוס ואחר כך הוא זוכר שהוא הרגיש מכה בראש - וזהו", אמר נתי, בנו של גבאי. "הוא פשוט איבד את ההכרה. הדבר הבא שהוא זוכר זה שהוא התעורר באמבולנס כשאנשים מקיפים אותו והוא לא יודע מה קורה".

 

בת זוגו של גבאי סיפרה כי שמעה ממנו שכמה בני נוער עלו לאוטובוס ואחד מהם דקר אותו ובמשטרה ממשיכים בחיפושים. הבוקר (ה') עצרה משטרת עפולה צעיר בן 28, תושב העיר, שככל הנראה היה בין נוסעי האוטובוס אמש. הוא נעצר לצורכי חקירה, ועדיין לא ידועה מידת מעורבותו במקרה, אם הייתה כזו.

 

שמעון גבאי נהג אוטובוס ש נדקר דקירה ב מהלך נסיעה ב עפולה (צילום: באדיבות ההמשפחה)
שמעון גבאי(צילום: באדיבות ההמשפחה)

במקביל, חבריו של הנהג בחברת סופרבוס, ובחברת אגד תעבורה, משביתים הבוקר את החברה בשעות 10:00-09:00 במחאה על הפקרת הנהגים מבחינה ביטחונית.

 

הבן המשיך וסיפר הבוקר: "ניסיתי לדלות מידע מכל מקום אפשרי ולהבין מה קורה. הנסיעה מבית החולים בעפולה לרמב"ם הייתה נסיעה של שעה שנמשכה כמו נצח. מאוד קשה לעכל את מה שקרה כי מדובר באבא שלך. רק אתמול באותו יום שלחתי לו הודעה אם הוא מגיע ביום שישי לחגוג יום הולדת וזו בעצם הייתה השיחה האחרונה שלו לפני מה שקרה".

 

אילת גבאי, בתו של הנהג, הוסיפה מחוץ למחלקה בבית החולים. "דיברתי איתו אתמול פעם אחרונה. אחרי זה הוא התקשר, אבל לא הספקתי לחזור אליו בגלל עבודה ואז שמעתי מה קרה בערב", היא סיפרה. "אבא סיפר לי ששני נערים נתנו לו מכה. הוא לא ידע אפילו שהוא נדקר בראש".

 

 

הבת ביקשה גם להתייחס לבעיה הגדולה יותר. "זה לא רק המקרה הפרטי של אבא שלי. מתרחשים כאן דברים וגם בעולם, של חוסר תרבות מתמשך. יש אלימות מטורפת וכל אחד לוקח את החוק לידיים שלו. יש לנו בעיה מאוד קשה כחברה. הפתרון הוא בחינוך. צריך להפסיק עם ההפקרות הזו כי זה פשוט סבל לכולם ואנשים נפגעים בדרך".

נתי גבאי בן בנו של שמעון גבאי נהג אוטבוס ש נדקר דקירה ב עפולה  (צילום: עידו ארז)
הבן נתי גבאי(צילום: עידו ארז)

 

אילת סיפרה גם כי זו לא הפעם הראשונה שאביה נפל קורבן לתקיפה במהלך עבודתו כנהג אוטובוס. "זה קרה פעמיים נוספות. הייתה לי תחושת בטן לא טובה. חשבתי בהתחלה שזה פיגוע. כבר ביקשנו ממנו שיעזוב את התפקיד הזה. תוקפים כאן רופאים, מורים וילדים בבית ספר. נהיינו חברה מאוד אלימה".

 

חבריו לעבודה של גבאי, נהגי חברת סופרבוס ואגד תעבורה, המאוגדים ב"כוח לעובדים", זועמים. לדבריהם, הם נופלים קורבן לתקיפות כמה פעמים בשבוע, בכל אזורי הארץ, אך בעיקר מעבר לקו הירוק. לאחרונה פנו לכנסת וביקשו להתקין מצלמות אבטחה באוטובוסים, וכן להציב שוטרים באזורים מועדים לפורענות, שבהם היו תקיפות בעבר.

 

יו"ר ועד הנהגים הארצי של סופרבוס, הארון שובש, אמר בריאיון לאולפן ynet הבוקר שהוא אינו מופתע ממה שקרה. "לפני שבועיים בדיוק היה מקרה שבו נהג אסף נוסעים ועלו שני בריונים והתחילו להרביץ לו. זה קורה לפחות פעם או פעמיים בחודש. אי אפשר להמשיך יותר", האשים שובש.

 

נהג אוטובוס נדקר במהלך נסיעה עפולה (צילום: דוברות מד
(צילום: דוברות מד"א)

הוא טען גם כי פנו לרשויות פעם אחר פעם ולא קיבלו מענה. "פנינו למשטרה, פנינו למשרד התחבורה, עכשיו הקמנו איגוד נהגי תחבורה. אנחנו מאוגדים גם ב'כוח לעובדים' ביחד עם אגד תעבורה. הקמנו את האיגוד, עכשיו אני היו"ר שלהם גם, וננסה למשוך את זה לכנסת ונראה".

 

אתם מפחדים?

"כל הנהגים מפחדים. לא רק אני, כל אחד שעולה, משלם וחושב שהוא קנה את האוטובוס וחושב שהוא קנה את הנהג, ובאים לבקש לעצור ברמזור שיוריד אותם. אם לא מורידים אותם אז כועסים גם מילולית, לא רק פיזית. באמת אנחנו מזועזעים פה בעפולה בכל הסניפים".

 

שובש קורא לכלל נהגי האוטובוסים בארץ להצטרף למאבק. "צריך לעצור את האלימות הזו ואת הזלזול כלפי הנהגים. אני קורא לכל הוועדים, לא משנה היכן הם מאוגדים, להצטרף אלינו", הפציר יו"ר ועד עובדי סופרבוס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות ההמשפחה
שמעון גבאי
צילום: באדיבות ההמשפחה
מומלצים