שתף קטע נבחר

נטיעות מול עפיפונים: "הם שורפים, אנחנו נוטעים"

תושבי עוטף עזה הגיעו היום לקיבוץ אור הנר ונטעו עצים. "זה מבצע ראשון ובימים הקרובים נמשיך וננטע עצים", אומר חבר קיבוץ כפר עזה, שיזם את המבצע. לפעילות הצטרפו חיילי החטיבה הצפונית של אוגדת עזה

 

בקיבוץ אור הנר שבמועצה האזורית שער הנגב התאספו היום (ה') תושבים מעוטף עזה וערכו טקס נטיעות עצים - התשובה שלהם לגל השריפות באיזור כתוצאה מטרור העפיפונים מעזה. התושבים, יחד עם הקרן הקיימת לישראל, שתלו עשרות עצים בקיבוץ.

 

לאחרונה נשרפו עשרות אלפי דונמים של חורש טבעי בחורשות וביערות בעוטף עזה כתוצאה מעפיפוני התבערה והתושבים החליטו לעשות מעשה.

נטיעת עצים לאחר שריפות באור הנר (צילום: אבי רוקח)
נטיעת עצים בקיבוץ אור הנר, היום(צילום: אבי רוקח)

נטיעת עצים לאחר שריפות באור הנר (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

נטיעת עצים לאחר שריפות באור הנר (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

אופיר ליבשטיין, חבר קיבוץ כפר עזה שיזם את הפעילות, אמר: "תופעת העפיפונים כילתה הרבה מאוד יערות וחורשות אצלנו באזור, ואנחנו החלטנו, במסגרת פעילות קהילתית, להחזיר לטבע את מה שנלקח ממנו. מעבר לנזק הכלכלי יש גם נזק מוראלי לתושבי עוטף עזה, והחלטנו להתאגד במסגרת פעילות קהילתית ולשנות את המציאות. התושבים נרתמו יחד, משפחות וילדים, ושתלנו את העצים. זה מבצע ראשון ובימים הקרובים נמשיך וננטע עצים. מה שמנחה אותנו זו האמירה: 'הם שורפים ואנחנו נוטעים'".

 

לפעילות הצטרפו גם חיילי החטיבה הצפונית של אוגדת עזה, ובראשם מפקד החטיבה, אל"מ אבי רוזנפלד, שבירך את התושבים על היוזמה והתייחס לטרור העפיפונים: "אנחנו צריכים לתת מענה, וניתן מענה. נמשיך להגן על יישובי עוטף עזה, לא נתעייף ולא נאבד את הערכים שלנו", אמר.

 

בתוך כך, מתקפת העפיפונים נמשכה גם היום. קרוב ל-15 מוקדי שריפות התפתחו היום כתוצאה מעפיפונים בוערים בשטחים פתוחים במועצות האזורית אשכול ושער הנגב, בכל המקרים כבאי האש ורכזי הביטחון של היישובים הצליחו להשתלט על הדליקות ולמנוע את התפשטותן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
נטיעת עץ באור הנר
צילום: אבי רוקח
מומלצים